Vilijampolėje už 1,6 mln. eurų iškils naujas sporto aikštynas

Kauno m. sav. vizualizacija
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ilgus metus netvarkomoje „Kelininko“ stadiono teritorijoje prie Lampėdžio ežero jau kitą vasarą turėtų vėl karaliauti futbolas. Kauno miesto savivaldybė sudarė sutartį dėl uždaro futbolo aikštyno Jovarų g. 4 statybų – objektas bus dengtas neįprastos konstrukcijos kupolu, kurį palaikys cirkuliuojantis oras.

Kaip nurodoma birželio 13 d. Kauno savivaldybės su darbų rangovu „HSC Baltic“ sudarytoje viešojo pirkimo sutartyje, darbus planuota atlikti už 2 mln. eurų, o galutinė suderėta vertė – beveik 1,6 mln. eurų.

Kaip portalui „Verslo žinios“ sakė Kauno vicemeras Simonas Kairys, dėl aikštyno finansavimo komunikuojama su Lietuvos futbolo federacija (LFF), bet didžiausia tikimybė, kad išlaidos bus padengtos iš savivaldybės biudžeto.

Pagal statinio projektavimo užduotį, ten, kur dabar plyti neprižiūrimas „Kelininko“ stadionas, iškils maždaug 8,5 tūkst. kv. m ploto futbolo aikštė, kurią uždengs apie 20 m aukščio pripučiamos oru remiamos konstrukcijos.

Šį neįprastą slėginį kupolą sudarys du vinilinio (PVC) audinio sluoksniai, tarp kurių kompresoriais tiekiamas suspaustas oras palaikys stogo formą.

Naujame aikštyne sportuoti vienu metu galės 40 vaikų, su kuriais dirbs 10 darbuotojų, o varžybas ir treniruotes stebėti galės iki 100 žiūrovų – kaip tik tiek žmonių turėtų talpinti planuojamos sumontuoti mobilios tribūnos.

Šalia dengtos aikštės išdygs 10 metalinių modulinių konteinerių, kurių keturi bus skirti sportininkų rūbinėms, dušinėms ir tualetams, du – administracijai, du – bendrojo naudojimo patalpoms, vienas – lankytojų tualetams ir vienas – pastato valdymo ir aptarnavimo įrenginiams. Objektas bus pritaikytas žmonių su negalia reikmėms.

Sklypo taip pat laukia pokyčiai – šalia naujo statinio numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, nutiesti pėsčiųjų takus, aptverti teritoriją segmentine tvora. Užbaigus darbus, savivaldybė pastatą perduos sporto mokyklai „Tauras“, čia sportuoti bus galima ištisus metus.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad atnaujinti „Kelininko“ stadioną buvo užsibrėžusi ir ankstesnė miesto valdžia. 2014 m. skaičiuota, kad nedengto stadiono statyboms reiktų apie 2 mln. litų – šią sumą per LFF tikėtasi gauti iš tarptautinių futbolo federacijų.

Jovarų gatvėje iškilsiantis aikštynas pateks į Kauno rekreacinę teritoriją, šalia kurios yra Lampėdžio ežeras, paplūdimys, Kauno regiono kempingas, veikia Kauno irklavimo mokykla ir Lampėdžių bendruomenės centras. Be to, ketinama modernizuoti ir ežere veikiančią irklavimo bazę.

27 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ryt į Kauną atvyksiantis Šventasis Tėvas susitiko su minia jo laukiančių jaunuolių (papildytas)

Mišių aukojime popiežiui Pranciškui talkins Kauno arkivyskupas metropolitas

Po remonto suspindusi bažnyčia taps prieglobsčiu šimtams į Kauną atvykstančių kunigų

Į Kauną atvykstantį popiežių pasveikins didžiulis ženklas

Eismo įvykis Ž. Šančiuose: automobiliai kaip reikiant apgadinti

Pirmasis Kauno užsienio investuotojų bendruomenės susitikimas: leis su iššūkiais susidoroti greičiau

Pirmasis popiežiaus žodis Lietuvoje: ragina lietuvius tapti „tiltu tarp Rytų ir Vakarų Europos“

P. Jankūnas prieš pirmąsias sezono varžybas: bet kas gali nugalėti bet ką, tad turime būti pasiruošę

Rytoj į Kauną atvyksiantis popiežius šiandien keičiasi dovanomis su prezidente (papildyta)

Sekmadienį mišias Santakoje aukosiantis popiežius jau Lietuvoje (papildyta)