Kas Kaune uždirba daugiausiai: ar pagal algas aplenksime Vilnių?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šių metų pradžioje vidutinis atlyginimas Kaune buvo maždaug šimtu eurų mažesnis nei Vilniuje. Sostinės darbuotojai vidutiniškai uždirbo 1 032,4 euro „ant popieriaus“, o kauniečiai – 904,6 euro.

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos prezidentas Tomas Jaskelevičius sako, kad pastaruoju metu Kauno regione pagausėjusios investicijos lems spartesnį bent jau kai kurių profesijų atlyginimų augimą, todėl bendras jų lygis artės prie Vilniaus.

Tačiau „Sodros“ vyriausioji patarėja Julita Varanauskienė svarsto, kad šioks toks atlyginimų skirtumas Kauno nenaudai išliks ir ateityje.

Kas daugiausiai uždirba Vilniuje

„Sodros“ duomenimis, šių metų gegužę Vilniaus mieste didžiausiais atlyginimais galėjo pasigirti orlaivių pilotai ir kiti giminiškų profesijų specialistai. Jie vidutiniškai per mėnesį uždirbo po 3 851 eurą iki mokesčių.

Antroje trisdešimtuko vietoje buvo skrydžių vadovai su 3 070 eurų vidutinėmis algomis, trečioje – finansinių ir draudimo paslaugų padalinių vadovai, uždirbantys maždaug po 3 025 eurus per mėnesį.

Tarp didžiausius atlyginimus gaunančių profesijų Vilniuje daug vadovų, informacinių technologijų specialistų.

Į sąrašą atrinkti tik tie atvejai, kai asmuo turėjo tik vieną darbdavį ir tik tos profesijos, kurių atstovų buvo ne mažiau negu 10, neatsižvelgiama į tai, ar dirbo pilną darbo dieną.

Kas daugiausiai uždirba Kaune

Laikinojoje sostinėje pirmoje vietoje karaliauja teisėjai, vidutiniškai per mėnesį uždirbantys po 2 477 eurus „ant popieriaus“.

Didelėmis algomis pasižymi mokslinių tyrimų ir plėtros vadovai (2 404 eurai), finansinių ir draudimo paslaugų padalinių vadovai (2 367 eurai).

Kitaip nei Vilniuje, Kaune tarp daugiausiai uždirbančiųjų galima rasti ir mechanikos bei statybos inžinierių.

Investicijos kels algas

Per pastaruosius metus pranešta apie kelias naujas gamyklas Kauno regione. „Hella“, „Continental“, „Hollister“ planuoja arba jau vykdo plėtrą.

T. Jaskelevičius skaičiuoja, kad dėl šių investicijų Kaune turėtų atsirasti maždaug 5–6 tūkst. naujų darbo vietų, o tai kels bendrą atlyginimų lygį.

„Staklių operatorių, suvirintojų, dažytojų, inžinierių atlyginimai turėtų augti sparčiau. Viskas, kas susiję su ta inžinerine-technologine pramonės šaka“, – komentavo jis.

Inžinerinės pramonės atstovas pastebėjo, kad dėl investicijų augs ir darbuotojų produktyvumas. „Žmonės pagamins daugiau ir uždirbs daugiau“, – apibendrino jis.

J. Varanauskienė aiškino, kad atlyginimų augimą Lietuvoje lemia keli veiksniai. Pirmiausia – bendras ekonomikos augimas, tačiau prisideda ir valstybės reguliavimo aspektai.

„Pavyzdžiui, dėl minimalios mėnesinės algos didinimo auga atlyginimai, bet čia kalba ne apie pačias geriausiai apmokamas profesijas. Taip pat yra viešojo sektoriaus aspektas, t.y. valstybės tarnautojai, gydytojai, kuriems irgi priimti atitinkami sprendimai“, – komentavo ji.

Komentuodama tai, ar Kauno atlyginimai kada nors aplenks Vilniaus, J. Varanauskienė teigė, kad taip galėtų atsitikti tik tam tikrose profesijose.

„Kalbant apie susilyginimą, manau, kad tas skirtumas natūraliai šioks toks išliks Kauno nenaudai, todėl, kad žmogus, kuris gyvena Kaune – jam gyvenamoji vieta kainuoja pigiau. Kitas dalykas – jei jam reikia važinėti iš Kauno į Vilnių dirbti, tai irgi prisideda tam tikros sąnaudos, kurios daugiau erdvės sudaro Kauno darbdaviams“, – sakė ji.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad 2018 metais darbo užmokestis Lietuvoje didės 7,6 proc., 2019 metais – 6 proc.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Tarpmiestiniuose autobusuose keičiasi tvarka dėl saugos diržų

Pasiektas pirminis susitarimas: parduotuvės nedirbtų dvi dienas per metus

Kauniečiai susirūpinę: kaip į tokią stotelę išleisti eiti vaikus? (foto)

Avarija Tunelio gatvėje - susidūrė lengvieji automobiliai

Susidūrus automobiliams, užblokuota pusė Savanorių prospekto

Per vargus uždarytos Šv. Mato gimnazijos patalpose kuriasi nauja mokykla

Valstybinė miškų urėdija Kaune parduoda jachtą

Dviejų mobiliojo ryšio įmonių klientams neveikia mobilusis parašas (papildyta)

Suskaičiuota, kiek žalos Žolinės išvakarėse siautusi audra pridarė Kaune ir Kauno rajone

Praėjusią savaitę Kauno gatvėse sučiupta daugybė neblaivių dviratininkų