Kaune atsiras dar vienas tiltas į senamiestį: kurį iš 7 projektų pasirinks?

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį Kauno architektų sąjungoje atplėšti vokai su aštuoniais projektiniais pasiūlymais naujo tilto į Nemuno salą statyboms. Planuojamas tiltas taps ašine jungtimi tarp būsimų M. K. Čiurlionio koncertų centro H. ir O. Minkovskio g. Aleksote, „Mokslo salos“ objekto Nemuno saloje ir miesto centrinės dalies bei senamiesčio.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, galiojančiomis pripažintos 7 paraiškos iš aštuonių, viena atmesta dėl neišlaikytų procedūrinių reikalavimų. Visi viešai paskelbtam konkursui pateikti projektai bus pristatyti miesto visuomenei, vyks viešos diskusijos.

Kaip BNS pirmadienį sakė konkursą rengiančios Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos direktorė Jūratė Merkevičienė, darbai per dvi dienas bus išeksponuoti Kauno architektų sąjungos palėpėje, o po savaitės vyks vertinimo komisijos posėdis.

Nors tuo metu turėtų paaiškėti geriausiai įvertinti darbai, sprendimas nebus praneštas, nes, pasak J. Merkevičienės, dar turės būti tikrinama, ar dalyviai atitiko kvalifikacinius reikalavimus.

Galutinė projektų eilė bus sudaryta ir paskelbta rugpjūčio 3 dieną.

Konkursas paskelbtas Kauno miesto savivaldybei nusprendus Nemuno salą su abiem upės krantais sujungti naujais pėsčiųjų tiltais.

Aleksoto pusėje tiltas H. ir O. Minkovskių gatvę su Nemuno sala jungtų vakarinėje pusėje – kitapus nei „Žalgirio“ arena, ties įlanka. Su Karaliaus Mindaugo prospektu tiltas salą sujungtų ties gaisrinės pastatu ir Nemuno gatve.

Tiltų statybą Kaunas planuoja finansuoti savo pinigais. Tiksli kaina paaiškės sulaukus architektūrinių pasiūlymų, tačiau savivaldybė norėtų trumpesnįjį tiltą iki Karaliaus Mindaugo prospekto pastatyti už maždaug milijoną eurų, o ilgesnįjį – maždaug už 3,5 mln. eurų.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ šaltinių teigimu, kuris tilto projektas bus pasirinktas, turėtų paaiškėti rugsėjo 3 d.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarpmiestiniuose autobusuose keičiasi tvarka dėl saugos diržų

Pasiektas pirminis susitarimas: parduotuvės nedirbtų dvi dienas per metus

Kauniečiai susirūpinę: kaip į tokią stotelę išleisti eiti vaikus? (foto)

Avarija Tunelio gatvėje - susidūrė lengvieji automobiliai

Susidūrus automobiliams, užblokuota pusė Savanorių prospekto

Per vargus uždarytos Šv. Mato gimnazijos patalpose kuriasi nauja mokykla

Valstybinė miškų urėdija Kaune parduoda jachtą

Dviejų mobiliojo ryšio įmonių klientams neveikia mobilusis parašas (papildyta)

Suskaičiuota, kiek žalos Žolinės išvakarėse siautusi audra pridarė Kaune ir Kauno rajone

Praėjusią savaitę Kauno gatvėse sučiupta daugybė neblaivių dviratininkų