Kauniečiai priblokšti: ar čia tikrai viskas gerai?

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusios savaitės pabaigoje dangų margino karšto oro balionų fiesta „Su laisvės vėju“. Minios žmonių plūdo į Nemuno salą ir įvairias kitas atviras miesto erdves tam, kad pamatytų įspūdingą reginį. Tačiau vienas pakilęs balionas paliko klausimą – kaip tai įmanoma?

Visą savaitgalį portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai fiksavo „apvirtusį“ balioną ir teiravosi, ar viskas gerai. Ne vieną toks reginys išgąsdino, keliems parūpo, ar tokio baliono skrydis nekelia kitiems pavojaus.

Paslapties šydą nuo dėmesį patraukusio oro baliono numetė oreivių klubo „Audenis“ vadovas Žydrūnas Kazlauskas. Jis atkreipė dėmesį, kad viskas priklauso nuo išskirtinės oro baliono konstrukcijos, o bet kokį matomumo trūkumą kompensuoja poroje skrendantis įprastas balionas.

„Krepšys, kuris yra viršuje, yra tik vizuali fikcija – tai tik pripučiama kupolo dalis, kuri panaši į krepšį. Žmonės iš tikrųjų sėdi kupolo viduje esančiame krepšyje. Taigi tai – gana standartinis balionas, kurio kupolo kraštai yra prailginti ir esant reikalui jie pakeliami arba nuleidžiami. Juos nuleidus ir susidaro iliuzija, kad krepšio apačioje nėra“, – pasakoja oreivis.

Įspūdingas reginys Kauno padangėje: kartu su šimtu balionų į orą kilo ir šimtmečio vėliava 50 nuotr.

Pasiteiravus, ar tokiu oro balionu nėra pavojinga skristi, pašnekovas skuba nuraminti.

„Skristi tikrai nepavojinga. Pati baliono konstrukcija pagaminta ilgametes tradicijas turinčio gamintojo, tad viskas apgalvota. Skrydis, žinoma, pilotams yra šiek tiek sudėtingesnis, tačiau šalia įprastu balionu skrendantys oreiviai visuomet racijos pagalba informuoja dėmesį traukiančo baliono pilotus apie tai, kas dedasi aplink, o patys oreiviai mato, kas vyksta apačioje“, – aiškina Ž. Kazlauskas.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog liepos 5-8 dienomis Kaune vyko karšto oro balionų fiesta „Su laisvės vėju“. Jos metu vakarais iš Nemuno salos, o rytais iš įvairių Kauno vietų kilo rekordinis oro balionų skaičius – jau pirmąjį vakarą buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas, kai į dangų iš tos pačios vietos pakilo 101 oro balionas.

62 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Įspėjimas mažiesiems kauniečiams ir tėvams: piktavaliai siekia, kad vaikai susižalotų

Kauno valdininkai automobilius rinkosi skrupulingai: galingi varikliai, odiniai salonai ir reguliuojama važiuoklė

Jaunimo čempionato finiše emocijų netrūko - iš aikštės išvytas jaunasis žalgirietis

„Megoje“ vyriško lytinio organo kostiumu apsirengęs vyras: būkime atviresni

Lėktuvo avarija prie Akademijos miestelio: į ligoninę išvežtas užsienietis (papildyta)

Nesibaigianti kova su Sosnovskio barščiais: Kaunas rikiuojasi prie lyderių

Nesėkmingas iškvietimas: Aleksote avariją sukėlė policijos ekipažas

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn

K. Kemzūros prognozė „Žalgirio“ sirgaliams nepatiks: tiesiog sporte taip yra

Kauniečiai niršta: visą karštą šeštadienį teko praleisti be vandens