Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – V. Landsbergio pareiškimas organizatoriams

Asociatyvi / J.Petronio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sakydamas savo kalbą ketvirtame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime profesorius Vytautas Landsbergis kalbėjo apie skaidrumą politikoje, būtinybę kiekvienam pakovoti, kad Lietuvoje būtų geriau ir savo kalboje kreipėsi į renginio organizatorius sakydamas, kad kol kas jų veikla atrodo neaiškiai.

„Parlamentas kaip ir turėtų būti kalbykla. Iš tikrųjų pavirsta į dalyklą. Visos tautos arba, sakoma, mokesčių mokėtojų pinigų dalyklą. Kas kaip susitarė, kas kaip pasidalino, kokį gabaliuką gavo. Jeigu susitarėme, tai tada viskas yra gerai. Ne taip turėtų būti, bet kas neštų tą vėliavą, kad turi būti kitaip. Kas daugiau, jeigu ne jaunimas?

Dabar dar pasidalinsiu tuo rūpesčiu, kurį vakar paminėjau. Daug kas manė, kad šis visas renginys yra Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos renginys. Ir aš taip maniau. Bet, pasirodo, kad yra kažkaip kitaip. Sąjunga nuo jo atsiriboja. Renginį organizavo ir pinigų susirenka kita organizacija, kuri vadinasi Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas.

Susitikimas – tai nėra forumo susitikimas, o antra organizacija, kuri neatsiskaito nei pasaulio lietuvių jaunimo sąjungai, aš nežinau, ar kam nors atsiskaito, man rodos, kad net valstybės kontrolei nelabai, pinigų daug eina. Kas juos skiria ir kodėl – nelabai kas gali patikrinti.

Tai, žinote, PLJS yra su klaustuku. Kas tas „s” – ar sąjunga, ar susitikimas, gal dar atsiras koks nors sambūvis ar sąskrydis? Galima tokį drumstą vandenį padaryti ir žuveles gaudyti. Kad to nebūtų, kad taip net neatrodytų, šiukštu, kad taip neatrodytų, jūsų užduotis – praskaidrinti tą situaciją, kas čia vyksta ir kas tą daro, kas renka pinigus, kaip juos leidžia ir kam atsiskaito”, – renginyje kalbėjo profesorius.

Pasaulio lietuvių susitikimo vadovė Ieva Dividenko DELFI komentavo V. Landsbergio kalbą sakydama, kad profesorius viską pasakė teisingai, o po renginio bus pateiktos ataskaitos.

„Viskas labai puiku – profesorius pasakė, jog turime veikti vieningai ir viskas turi vykti skaidriai. Tai aš tik pasikartoju, kad renginiui pasibaigus bus pateiktos ataskaitos, viskas yra vieša ir viskas labai gerai pasakyta“, – DELFI sakė renginio vadovė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

38 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Popiežiaus vizito pabaiga – ne tik atsisveikinantis stendas, bet ir stebuklu nušvitęs dangus (papildyta)

Popiežiaus malonė: svečiuodamasis Lietuvoje įteikė nemažai dovanų

Kauno rajono meras šimtametės gimtadieny: nuostabu, kai galime sveikinti atkurtos Lietuvos bendraamžius

Antrosios popiežiaus dienos apžvalga: pristato įsimintiniausias citatas

Vairuotojas sumaitojo savo „BMW“ – kalta šlapia kelio danga?

Popiežius sustojo pagerbti Lietuvos Holokausto ir sovietų okupacijos aukas

Šį savaitgalį Kaune – ne tik papamobilis, bet ir ralio automobiliai

Popiežius Kaune ragino kunigus būti arčiau žmonių: „žmonės neateina. Eik juos atrasti!“ (papildyta)

Nesuvaidintos kauniečių emocijos: pabjuręs oras popiežiaus vizito nesugadino

Vilijampolėje rastas žmogus be gyvybės ženklų: įtariamieji sulaikyti (atnaujinta)