Neprisišaukęs ugniagesių degančiam miškui gesinti, iniciatyvos ėmėsi lakūnas

Asociatyvi / A.Pivoriūno nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vietos gyventojams telefonu pranešus apie degantį mišką Prienų rajone Pošvenčio kaime ir nesulaukus ugniagesių, aviatorius Rolandas Kalinauskas pats vyko pas juos prašyti, kad važiuotų gesinti miško, rašo „Lietuvos žinios“.

R. Kalinausko teigimu, vieną birželio popietę jam paskambinusi žmona pranešė, kad Pošvenčio kaime dega miškas, jį gesina netoliese gyvenantys žmonės. Tačiau net praėjus pusvalandžiui po skambučio bendruoju pagalbos numeriu 112 gaisravietėje ugniagesiai nepasirodė. Todėl R. Kalinauskas nuvažiavo į Prienus (iki jų – 7,5 km) ir apie degantį mišką tiesiogiai pranešė Prienų rajono priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnams. Šie nutarė vykti gesinti gaisro patys, nors pranešimo nebuvo gavę. Taip praėjus valandai nuo pirmo pranešimo bendruoju pagalbos numeriu jie pasirodė Pošvenčio kaime.

Tuo metu vietos gyventojai jau buvo apmalšinę gaisrą, tad Prienų ugniagesiams beliko baigiamieji darbai. Nuslopinus ugnį į iškvietimo vietą atvyko ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) pasiųsta Pakuonio miestelio ugniagesių „komanda“, ją sudarė vienas narys – vairuotojas. „Keista, kad gesinti degančio miško nuspręsta siųsti ugniagesių „komandą“, įsikūrusią nuo gaisro vietos už 20 kilometrų, o ne iš Prienų, iki kurių – tik 7,5 kilometro“, – svarstė R. Kalinauskas.

Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintauto Baltrimo teigimu, gaisras Pošvenčio kaimo pamiškėje nebuvo itin pavojingas, todėl ten pasiųsta tik viena gaisrininkų komanda. BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė teigė, kad centro darbuotojai vadovaujasi ekstremaliems įvykiams likviduoti planu, jame numatytos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, kurios galėtų greičiausiai, kvalifikuočiausiai ir veiksmingiausiai atlikti gelbėjimo darbus.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

G. Nausėdos atsakas G. Landsbergiui: su konservatorių parama dalyvavimas rinkimuose taptų abejotinas

Policininkai įvertino popiežiaus vizitą: grėsmės saugumui nesulaukta, bet niuansų buvo

„Piko metas“ baigėsi, spūstys – ne: susidūrė troleibusas ir sunkiasvoris automobilis

Neblaivus kaunietis sužalojo savo kūdikį – jis Kauno ligoninėje (papildyta)

Sugrįžtuvės į Kauną: po metų pertraukos žalia-balta aprangą apsivilks L. Westermannas

Pokyčiai viešojo transporto sektoriuje – nutraukiamas nuostolingas mikroautobusų maršrutas

Savaitgalis pažymėtas nelaimėmis – degė pastatas, rastas negyvas vyras

Popiežiaus vizito pabaiga – ne tik atsisveikinantis stendas, bet ir stebuklu nušvitęs dangus (papildyta)

Popiežiaus malonė: svečiuodamasis Lietuvoje įteikė nemažai dovanų

Kauno rajono meras šimtametės gimtadieny: nuostabu, kai galime sveikinti atkurtos Lietuvos bendraamžius