Nyderlandų investuotojų bumas: kodėl plėtrai renkasi Kauną?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusią savaitę visose Baltijos šalyse oficialiais vizitais lankėsi Nyderlandų karalius Willem-Alexander. Nors daugumai olandų vis dar kyla sunkumų tinkamai išskirti Baltijos šalis, Nyderlandų verslo bendruomenėje Lietuva vertinama kaip stiprus inovacijų ir technologijų centras. Ir didžiausias dėmesys čia sutelkiamas ne į sostinę, bet į Kauną – miestą, kuriame pastebimas aukštas technologinių gebėjimų potencialas ir kryptinga miesto orientacija technologijų link.

Oficialaus vizito metu Nyderlandų Užsienio prekybos ir bendradarbiavimo vystymo ministrė Sigrid Kaag, kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovu Mantu Katinu lankėsi Kaune bei susitiko su septyniomis IT sektoriuje veikiančiomis įmonėmis, kurios savo veiklą vykdo Lietuvoje.

Šešios įmonės apie veiklos pradžią Lietuvoje pranešė per praėjusius dvejus metus ir net penkios iš septynių Nyderlandų kapitalo įmonių įsikūrė Kaune. Susitikimas su šiomis įmonėmis buvo organizuojamas „Happspace Bankas“ patalpose. Būtent čia birželio 15 dieną veiklos pradžią paskelbė dar vienas Nyderlandų investuotojas Kaune – „Hyarchis“.

„Happspace“ erdvėse įsikūrė įmonė iš Nyderlandų: viliasi, kad specialistams nereiks palikti Lietuvos 12 nuotr.

Nyderlandų kapitalo įmonių veikla Lietuvoje – dinamiška. Nuo startuolio „Meridia“ iki didelio prekės ženklo IT srityje „Centric“; nuo nedidelės duomenų analitikos įmonės „GeoPhy“ iki didelę patirtį šioje srityje sukaupusios programinės įrangos kūrėjos „Hyarchis“.

Ir nors visos šios užsienio kapitalo įmonės specializuojasi skirtingose veiklos srityse, pagrindinės priežastys, lėmusios Nyderlandų verslo sprendimą plėtrai pasirinkti Kauną, buvo ir yra tokios pačios: tai mieste esantys talentai ir aukščiausio lygio profesionalai, priimtina ir nedaug nuo olandų besiskirianti darbo kultūra, šalies ekonominis išsivystymas ir augimas bei švietimo įstaigų lankstumas, įsiklausymas ir studijų programų atliepimas investuotojų poreikiams.

Beveik pusei susitikime dalyvavusių įmonių pradėti veiklą Kaune padėjo Adriaan Hoogdujin – buvęs „GeoPhy“ Lietuvos padalinio vadovas. „Nyderlandų investuotojai dažniausiai nėra linkę vadovautis tradiciniais veiklos plėtros perkėlimo modeliais. Dauguma investuotojų yra vidutinio dydžio įmonės, kurios siekia atrasti strateginę vietą savo verslui plėsti.

Vietą, kurioje yra reikalingi kompetencijas turintys, aukštos kvalifikacijos specialistai, galėsiantys verslui sukurti technologinį proveržį. Iš Kaune kuriamų padalinių pagrįstai tikimasi unikalių ir pažangių sprendimų, todėl Kauno Technologijos Universitetas puikiai padeda pasiekti šiuos tikslus.“ – įsitikinęs Adriaan Hoogdujin.

Naujai Kaune duris atvėrusios įmonės „Hyarchis“ vadovo Andre van der Doelen teigimu, Nyderlanduose buvo sunku rasti pakankamai reikalingus gebėjimus turinčių talentų, kurie įmonei leistų išlaikyti technologinį inovacinį pranašumą ateityje. Keletą metų bandyta dirbti su įvairiomis projektų komandomis užsienyje, o praėjusių metų rudenį pirmą kartą pamėginta padirbėti su komanda iš Lietuvos.

„Iš tiesų, likome maloniai nustebinti čia dirbančių specialistų darbo kultūros bei fakto, kad verslui įsteigti būtinos procedūros yra išties paprastos. Mūsų įmonės Kauno padalinys bus atsakingas už produktų, skirtų tarptautinei rinkai, vystymą, todėl čia gims ir ateities plėtros planai“, – pasakoja A. van der Doelen.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius taip pat džiaugiasi olandų investuotojų sėkme: „Neišskiriant vien tik Nyderlandų, siekiame visiems užsienio investuotojams padėti sukurti geriausias įmanomas sąlygas verslui Kaune. Džiugu stebėti, kaip užsienio kapitalo įmonės mūsų mieste jaučiasi tarsi namie, o užsienio investuotojai tampa puikiais Kauno ambasadoriais savo šalyse.

Per pastaruosius dvejus metus Nyderlandų verslininkų bendruomenė tapo viena iš gausiausių užsienio investuotojų bendruomenių Kaune ir, neabejojame, jog ateityje ji tik augs. Maloniai ir optimistiškai nuteikia ir tai, jog dėl šių ir kitų užsienio investicijų pastebimi į Kauną grįžtantys talentai, kas reikšmingai prisideda prie bendros verslo aplinkos Kauno mieste gerinimo.“

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvos verslo alėja: „Google“ įvertino Kaune pagamintą profesionalią virtuvinę įrangą

Įspėjimas mažiesiems kauniečiams ir tėvams: piktavaliai siekia, kad vaikai susižalotų

Kauno valdininkai automobilius rinkosi skrupulingai: galingi varikliai, odiniai salonai ir reguliuojama važiuoklė

Jaunimo čempionato finiše emocijų netrūko - iš aikštės išvytas jaunasis žalgirietis

„Megoje“ vyriško lytinio organo kostiumu apsirengęs vyras: būkime atviresni

Lėktuvo avarija prie Akademijos miestelio: į ligoninę išvežtas užsienietis (papildyta)

Nesibaigianti kova su Sosnovskio barščiais: Kaunas rikiuojasi prie lyderių

Nesėkmingas iškvietimas: Aleksote avariją sukėlė policijos ekipažas

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn

K. Kemzūros prognozė „Žalgirio“ sirgaliams nepatiks: tiesiog sporte taip yra