Jubiliejinis titulas – „Žalgiris“ dvidešimtąjį kartą tapo LKL čempionais (foto) | Kas vyksta Kaune

Jubiliejinis titulas – „Žalgiris“ dvidešimtąjį kartą tapo LKL čempionais (foto)

kaunas.kasvyksta.lt inf., zalgiris.lt inf. 2018/06/18 20:53

Finalo serija kauniečiams namuose pasibaigė pergalingai – visas rungtynes ant kulnų žalgiriečiams lipę „Lietuvos ryto“ žaidėjai galiausiai pripažino aikštelės šeimininkų pranašumą. Po įtemptų ir gerokai išsitęsusių keturių kėlinių, „Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 80:70 (18:20, 18:19, 22:17, 22:16). Finalo serija Kaune baigėsi rezultatu 4:1.

Ši pergalė pažymi net pora jubiliejinių skaičių komandos istorijoje – „Žalgiris“ finalo seriją žaidė jau 25-ąjį, o čempionų titulą įsirašo 20-ąjį kartą. Finalo serijos Kauno komanda nepralaimi nuo 2011-ųjų.

Daugiausiai prie pergalės prisidėjo amerikietis Brandonas Daviesas – pagerinęs „LKL“ rezultatyvumo rekordą, per rungtynes jis į varžovų krepšį įsūdė 29 taškus. Tai jau antros rungtynės iš eilės, kai „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesugebėjo sutramdyti įsiaudrinusio vidurio puolėjo.

LKL finalo seriją laimėjęs „Žalgiris“ vilniečiams nusileido tik vieną kartą (82:73). Visos kitos finalo serijos rungtynės baigėsi kauniečių pergalėmis (96:83; 90:80; 82:78; 80:70).

Paulius Jankūnas yra daugiausiai LKL žiedų laimėjęs žalgirietis. Šiemet šį titulą komandos kapitonas pelnė 12-ąjį kartą.

Šio sezono „Žalgirio“ naujokai – Brandonas Daviesas, Axelis Toupane’as, Beno Udrihas, Vasilije Micičius, Aaronas White’as ir 17-mečiai Rokas Jokubaitis bei Martynas Arlauskas – LKL laimėjo pirmą kartą. Kiti žalgiriečiai, savaime suprantama, žiedais džiaugsis jau ne pirmą kartą.

Šie metai „Žalgiriui“ buvo itin sėkmingas – be jau 20-ąjį kartų iškovotų LKL žiedų, Kauno komanda parvežė ir istorinę pergalę iš „Eurolygos“, kai finalo serijoje palaužė Maskvos „CSKA“ ir iš Serbijos parvežė bronzinę trečiąją vietą.

Rungtynių eiga

Rungtynių pradžioje ką norėjo po varžovų krepšių išdarinėjo Brandonas Daviesas, kurio pastangomis kauniečiai buvo priekyje 10:7. Kėlinukui įsibėgėjus Kevino Pangoso pastebėtas Aaronas White‘as sudrebino krepšio konstrukcijas, bet savų ginklų atradę svečiai nusvėrė svarstykles į kitą pusę – 12:13. Tuomet savo vardą sostinės krepšininkams priminė Beno Udrihas, nesulaikomą reidą pademonstravo Vasilije Micičius, o dar vienu triuškinančiu dėjimu pasižymėjo 18:20 pralaimėtą pirmąjį ketvirtį uždaręs B.Daviesas.

Antrą ketvirtį „Žalgiriui“ pradėjo fantastišką tolimą bombą su atakos sirena švystelėjęs B.Udrihas, jau 14-ąjį tašką rinko po krepšiu nesulaikomas B.Daviesas – 25:24. Greitu tempu taškų kraitį pildęsis B.Daviesas dar ir atliko nuostabų perdavimą Pauliui Jankūnui, nugara stipriąsias savo savybes išnaudojo atstumą iki 31:27 padidinęs Edgaras Ulanovas. Antroje kėlinio pusėje lyg peiliu per sviestą visą vilniečių gynybą įveikė K.Pangosas, bet vienu metu turėtas penkių taškų pranašumas staigiai virto vieno taško deficitu (33:34). Prieš didžiąją pertrauką vos antrą tolimą šūvį Lietuvos čempionams driokstelėjo Axelis Toupane, tačiau pirmą rungtynių pusę 36:39 laimėjo kur kas geriau iš trijų taškų zonos šaudę „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Neįtikėtiną darbą pirmoje rungtynių dalyje atlikęs B.Daviesas apsukų nemažino ir po didžiosios pertraukos, itin greitai išnaudotu svečių komandinių pražangų limitu pasinaudojo žaliai-baltus į priekį 42:41 išvedęs K.Pangosas. Tiesa, ilgai džiūgauti žalgiriečiai neturėjo kada, mat po akimirkos jau atsiliko rezultatu 42:46. Sunkiu komandai metu vėl prabilo patikimiausias komandos žaidėjas šioje serijoje B.Daviesas, dėjimu sostinės komandos minutės pertraukėlę provokavo viską nuo nulio pradėjęs A.White‘as – 46:46. Savo žodį tarė ir lyderio vaidmens ėmęsis K.Pangosas, 24-ąjį tašką metimu viena ranka pelnė šeimininkus į priekį 55:54 išvedęs B.Daviesas. Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą svarbų tolimą dūrį smeigė V.Micičius, leidęs kauniečiams pirmauti 58:56.

Ketvirtajame kėlinyje toliau komandą į priekį tempė B.Daviesas, iš gynybos gniaužtų išsilaisvinęs apie save priminė kapitonas P.Jankūnas – 63:61. Tuomet prabilo ir nauju komandos vedliu tapęs B.Udrihas, tačiau įsisiautėjusias tribūnas svečiai malšino artėdami iki 68:66. Fantastiškas rungtynes žaidžiantis fiksavo 42 naudingumo balus, o trofėjaus link artino tritaškiais „Lietuvos rytą“ suvarpę A.White‘as bei V.Micičius – 77:68. Per likusį laiką pergalę ir dominavimą Lietuvoje jau aštuntus metus iš eilės „Žalgiris“ įtvirtino skaičiais 80:70.

„Žalgiris“: B.Daviesas 29 (9/13 dvit., 8 atk. kam., 3 per. kam.), K.Pangosas 10 (4 rez. perd.), B.Udrihas 10 (6 rez. perd.), V.Micičius 8 (6 rez. perd.), A.White’as 7, P.Jankūnas 6, A.Toupane 5, A.Milaknis 3, E.Ulanovas 2, A.Kavaliauskas 0, G.Masiulis 0, P.Valinskas 0.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 20 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), M.Echodas 9 (5 atk. kam.), T.Petersonas 8, R.Giedraitis 8, C.Krameris 8 (5 atk. kam., 10 rez. perd.).