Įamžino modernistinius pastatus Kaune: šį fenomeną reikia puoselėti

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas garsėja ne tik idealiai į urbanistinį peizažą įsiliejančiomis žaliosiomis erdvėmis, bet ir aibe išskirtinės architektūros pastatų. Įamžinti pastaruosius pasiryžo fotografas Arvydas Čiukšys.

„Fotografuoju Kauną, jo modernistinius pastatus. Noriu atkreipti žmonių dėmesį, parodyti, kokiame gražiame mieste gyvename ir skatinti puoselėti šį Kauno architektūros fenomeną“, – skelbia fotografas.

Projektą „Pasivaikščiojimai po Kauną“ A. Čiukšys pradėjo šių metų pavasarį. „Kol dar nebūna išsiskleidusi žaluma, galima išraiškingiau atskleisti pastatų fasadus“, – pasakoja vaikinas.

Tarpukario, modernistine architektūra fotografas pradėjo domėtis prieš septynerius metus, ruošdamasis stojamiesiems egzaminams į Vilniaus Dailės Akademijos Kauno fakultetą. Tuomet vaikinas pasirinko architektūros studijų kryptį.

„Pats esu architektas, mėgstu išeiti ir vaikščioti, grožėtis, įsivaizduoti tarpukario gyvenimą. Matydamas, kaip dažnai sunykstą toks Kauno grožis, kad žmonės dažnai jo nepastebi, nusprendžiau pradėti forografuoti ir kadrais dalintis socialiniuose tinkluose,“ – dėsto pašnekovas.

Nors auditorija ir nebuvo didelė, keliamos nuotraukos pradėjo atkreipti sekėjų dėmesį, tad fotografas projektą išplėti ir neplanuoja sustoti.

A. Čiukšys kartu su nuotraukomis pateikia ir svarbius faktus – prie kiekvieno kadro puikuojasi šiek tiek informacijos apie pastatą. Taip pat nuotraukų autorius stengiasi nurodyti ir pastato architektą, pastatymo metus.

„Ateityje galvoju išplėsti projektą fotografuojant tarpukario namų interjerus, aišku, jei savininkai įsileistų į namus“, – viliasi fotografas.

Daugiausiai tarpukario pastatų, anot kauniečio, yra Žaliakalnyje, Panemunėje, Šančiuose. Fotografo objektyvui jau pasidavė KTU chemijos fakultetas, Kauno valstybinė filharmonija, Mozės Posvianskio ir Giršo Kliso gyvenamasis namas.

Visus projekto kadrus bei aprašymus galite rasti A. Čiukšio „Facebook“ nuotraukų albume, paspaudę čia.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įspėjimas mažiesiems kauniečiams ir tėvams: piktavaliai siekia, kad vaikai susižalotų

Kauno valdininkai automobilius rinkosi skrupulingai: galingi varikliai, odiniai salonai ir reguliuojama važiuoklė

Jaunimo čempionato finiše emocijų netrūko - iš aikštės išvytas jaunasis žalgirietis

„Megoje“ vyriško lytinio organo kostiumu apsirengęs vyras: būkime atviresni

Lėktuvo avarija prie Akademijos miestelio: į ligoninę išvežtas užsienietis (papildyta)

Nesibaigianti kova su Sosnovskio barščiais: Kaunas rikiuojasi prie lyderių

Nesėkmingas iškvietimas: Aleksote avariją sukėlė policijos ekipažas

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn

K. Kemzūros prognozė „Žalgirio“ sirgaliams nepatiks: tiesiog sporte taip yra

Kauniečiai niršta: visą karštą šeštadienį teko praleisti be vandens