Kaune visą vasarą kviečia mokytis buriuoti

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno jachtklube veikia privati buriavimo mokykla vaikams ir paaugliams. Kalbiname ilgamečius buriavimo trenerius Darių Darašką ir Antaną Juodsnukį, kurie negali nepastebėti: Kauno marios – ideali vieta buriavimui. Tiesa, abu treneriai sutinka, kad dar nedaug kauniečių žino apie šį sportą, išvalantį mintis, padedantį sutvirtėti fiziškai ir išmokantį išlikti pusiausvyroje bet kokioje gyvenimo situacijoje. Ir visa tai, vos 5 km nuo miesto centro.

D. Daraška organizuoja vienos dienos vandens sporto ir nuotykių stovyklas vaikams antradieniais, o A. Juodsnukis moko vaikus buriavimo subtilybių triskart per savaitę – I, III ir IV. „Stereotipas, kad buriavimas – „karalių sportas“, esą labai brangus“, – mitą paneigti skuba A. Juodsnukis.

Nuo ryto iki vakaro

Pirmiausiai pasidomėkime trumposiomis Mañana.lt vandens sporto mokyklos instruktoriaus D. Daraškos stovyklomis.

Treneris D. Daraška./R. Tenio nuotr.

Antradieniais, 8:30-18 val., visą vasarą Kauno mariose rengiami užsiėmimai 8-16 m. vaikams bei paaugliams. Jų metu išmokstama saugiai elgtis vandenyje ir išbandomos kelios vandens sporto rūšys: plaukimas irklente, buriavimas jachta ir burlente bei čiuožimas vandenlente arba pripučiamu ratu paskui katerį. „Katerio linksmybės būna kaip apdovanojimas po kitų pamokų: vaikas atsistoja ant specialiai pritaikytos vandenlentės arba įsitaiso pripučiamame rate ir be didelių pastangų lekia marių paviršiumi, paskui katerį. Užlieja toks adrenalinas!“, – šypsodamasis kalbėjo treneris D. Daraška, pats vandens sportu užsiemantis nuo 9 metų.

Šios stovyklos kaina 35 eur./dienai. Daugiau informacijos rasite čia.

Jaunieji buriuotojai./R. Tenio nuotr.

Triskart per savaitę

Jei vaikams vienos dienos ne gana – siūloma lankyti buriavimo užsiėmimus triskart per savaitę: I, III ir IV 9-17 val., sporto mokykloje „Griaustinis“. Į mokyklą priimami 8-16 m. asmenys. Treneris A. Juodsnukis išmokina buriuoti „Optimist“ 420 (dvivietė) , 470 (Olimpinė dvivietė) klasės jachta

„Mūsų mokyklos metodika pagrįsta Europos šalių lyderių analize, grupės dėl saugumo yra mažos – iki 8 vaikų, vaikai supažindinami su vandeniu, po to mokomasi teorijos ir buriavimo praktikos. Pamokų metu treneris visada būna šalia, motoriniame kateryje, tad užtikrinamas maksimalus saugumas.

Esant poreikiui, yra galimybė vaikus nuvežti į užsiėmimus ir parvežti namo. Stovykla kainuoja 60 eur./mėn.

Daugiau informacijos apie užsiėmimus rasite čia.

Pamoka./R. Tenio nuotr.

Ugdo siekti tikslą ir niekada nepasiduoti

„Kauno marios – labai tinkamos buriavimui“, – sutartinai sako abu treneriai. Pradedantiesiems palankiausia, kai pučia lengvas ar vidutinio stiprumo vėjas, idealu, kai – 3-6 m/sek.

Kas svarbu, norint pradėti mokytis buriuoti? Mokėti plaukti yra privalumas ir žinoma, svarbiausia, kad vaikas nebijotų vandens.

Mokosi prisijaukinti vandens stichiją./R. Tenio nuotr.

Šio užsiėmimo privalumai: grynas oras, poilsis nuo miesto šurmulio, aktyvi fizinė veikla, dirba visos raumenų grupės, ugdoma lyderystė, stipri valia, loginis mąstymas, taktika, išmokstama prognozuoti orus, pagal debesis, saulę, vėjo kryptį. Vaikai įgunda prisijaukinti vandens stichiją ir jos nebijoti. Išmokstama ir varžtą prisukti bei mazgus užrišti.

„Būna situacijų, kur reikia šalto loginio mąstymo, svarbu neišsigąsti bei skubiai priimti teisingus sprendimus. Buriavimas ugdo – „no panik“ režimą, t.y., ekstremalių situacijų gali pasitaikyti, burė gali plyšti, stiebas lūžti ir pan., jei panikuosi – žmonės aplinkui irgi pradės panikuoti. Ekstremaliose situacijose mokome išlikti ramiems. Kas benutiktų – grįšim į krantą. Dar svarbu, kad vaikus atitraukiame nuo technologijų, jie visą dieną leidžia gamtoje, kur geriausiai pailsima“, – vardino A. Juodsnukis.

Kone kiekvieną savaitgalį vyksta buriavimo varžybos Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kitose šalyse, kur jaunieji buriuotojai gali išbandyti savo jėgas.

Pamokos akimirka./R. Tenio nuotr.

Patarimai prieš plaukiant į marias

Pasiteiraujame, ką treneriai patartų, prieš plaukiant į marias? A. Juodsnukis nedaugžodžiauja: „Pasiimti gelbėjimosi liemenę, juk jau prie pat kranto gylis apie 8 metrai.“

D. Daruška akcentavo, kad svarbiausia žinoti, ką darai: „Jei pirmą kartą nežinomoje vietoje išplauksi nemokėdamas valdyti laivo ar burlentės – gali kilti keblumų. Daugelis gali papasakoti istorijų, kaip pas draugą sodyboje pamatė burlentę, kažkaip pakėlė burę, išplaukė, tuomet krito, krito, ir vėl krito, galiausiai vargais negalais, kokias 3 valandas bandė parsiirkluoti į krantą, bet nieko neišėjo… Po tokių patyrimų daugiau apie buriavimą jie nenori net girdėti. Prieš lipant į vandenį reikia žinių ir tinkamos įrangos. Jei žinosi, ką daryti – nesupanikuosi“, – įsitikinęs D. Daraška.

Dar vienas patarimas – būti draugiškiems, mat Kauno mariose plaukiojantys bendruomenės nariai, prasilenkdami vandenyje visada pasisvekina – pamojuoja, o prireikus atskuba į pagalbą.

Emocijos, po bandymo kuo ilgiau išsilaikyti ant vandelentės, traukiamos katerio./R. Tenio nuotr.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atsinaujins dar vienas Kauno parkas: Šilainiuose jau pluša darbininkai

Kaune duris atvėrusio medicinos centro tikslas – aptikti ligą anksčiau nei pradėsite sirgti

Darbuotojai įtariami piktnaudžiaujantys „biuleteniais“: veiksmus išduoda socialiniai tinklai

Kauno LEZ pradedamos 95 mln. eurų vertės gamyklos statybos

Kaunas muša rekordus: miesto valdžia svečių nakvynėms išleido keturis kartus daugiau nei sostinė

Rusijos pavežėjimo paslaugų įmonė „Yandex Taxi“ liepos pabaigoje ims veikti Lietuvoje

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški

Avarija netoli Lapių: susidūrus dviems automobiliams, į įvykio vietą lėkė specialiosios tarnybos

Kauniečių iniciatyva: plinta tradicija dalintis sodo gėrybėmis

N. Venckienė į Lietuvą greitai negrįš: aiškėja, kiek truks ekstradacijos teismo procesas