Į Kauną atvežtos palaimintojo T. Matulionio relikvijos

Kauno seserų benediktinių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 14 d. seserims benediktinėms Kaišiadoryse buvo perduotos palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijos. Tą pačią dieną jos iškilmingai sutiktos Kaune, Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčioje, informuoja Kauno arkivyskupija.

Pranešime rašoma, kad palaimintasis tarsi sugrįžo po 75 metų į bažnyčią, kurios rektoriumi ir vienuolijos kapelionu tarnavo 1936 – 1943 m.

„Mums, seserims, labai brangu turėti palaimintąjį Teofilių savo bažnyčioje, melstis jam, prašyti užtarimo. (…) Mes tikime, kad ir šiandien rūpime palaimintajam“, – sakė apie savo vienuolijos buvusį kapelioną benediktinių abatė ses. Juozapa Valerija Strakšytė OSB.

Palaimintojo relikvijos Kaune./Kauno seserų benediktinių nuotr.

Palaimintojo relikvijos Benediktinių bažnyčioje nuo šiol bus saugomos ir gerbiamos specialiai įrengtoje vietoje, šoniniame altoriuje.

Vakaro šv. Mišioms, kuriose dalyvavo tiek rektorato bendruomenė, tiek svečiai, Benediktinių bažnyčioje šia proga vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, koncelebravo arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, Kaišiadorių vyskupo generalvikaras mons. Algirdas Jurevičius, Kauno I dekanato dekanas mons. Vytautas Grigaravičius, kiti kunigai, taip pat ir Palendrių vienuolyno broliai benediktinai.

Ceremonijos akimirka./Kauno seserų benediktinių nuotr.

„Relikvijos sujungia su tais didžiais Jėzaus sekėjais, kuriuos skelbiame kaip palaimintuosius ir šventuosius. Tegul relikvijos primena šioje bažnyčioje skambėjusį arkivyskupo Teofiliaus žodį, jo maldą, pradėtą Švč. Sakramento adoraciją, uolų tarnavimą tikintiesiems“, – sakė arkivyskupas Lionginas Virbalas.

Maldininkai./Kauno seserų benediktinių nuotr.

Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, kurio rūpesčių relikvijos dovanotos seserims benediktinėms, sakė, kad Kaunas T. Matulionį priėmė kaip tremtinį, ir palinkėjo seserims, kad palaimintasis joms būtų artimas, padėtų patirti dangaus džiaugsmą, kuris padaro tikrais Jėzaus mokiniais, To, kuris išlaisvina ir sustiprina, palaiko ir padrąsina.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atsinaujins dar vienas Kauno parkas: Šilainiuose jau pluša darbininkai

Kaune duris atvėrusio medicinos centro tikslas – aptikti ligą anksčiau nei pradėsite sirgti

Darbuotojai įtariami piktnaudžiaujantys „biuleteniais“: veiksmus išduoda socialiniai tinklai

Kauno LEZ pradedamos 95 mln. eurų vertės gamyklos statybos

Kaunas muša rekordus: miesto valdžia svečių nakvynėms išleido keturis kartus daugiau nei sostinė

Rusijos pavežėjimo paslaugų įmonė „Yandex Taxi“ liepos pabaigoje ims veikti Lietuvoje

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški

Avarija netoli Lapių: susidūrus dviems automobiliams, į įvykio vietą lėkė specialiosios tarnybos

Kauniečių iniciatyva: plinta tradicija dalintis sodo gėrybėmis

N. Venckienė į Lietuvą greitai negrįš: aiškėja, kiek truks ekstradacijos teismo procesas