Į Kauną atvežtos palaimintojo T. Matulionio relikvijos

Kauno seserų benediktinių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 14 d. seserims benediktinėms Kaišiadoryse buvo perduotos palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijos. Tą pačią dieną jos iškilmingai sutiktos Kaune, Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčioje, informuoja Kauno arkivyskupija.

Pranešime rašoma, kad palaimintasis tarsi sugrįžo po 75 metų į bažnyčią, kurios rektoriumi ir vienuolijos kapelionu tarnavo 1936 – 1943 m.

„Mums, seserims, labai brangu turėti palaimintąjį Teofilių savo bažnyčioje, melstis jam, prašyti užtarimo. (…) Mes tikime, kad ir šiandien rūpime palaimintajam“, – sakė apie savo vienuolijos buvusį kapelioną benediktinių abatė ses. Juozapa Valerija Strakšytė OSB.

Palaimintojo relikvijos Kaune./Kauno seserų benediktinių nuotr.

Palaimintojo relikvijos Benediktinių bažnyčioje nuo šiol bus saugomos ir gerbiamos specialiai įrengtoje vietoje, šoniniame altoriuje.

Vakaro šv. Mišioms, kuriose dalyvavo tiek rektorato bendruomenė, tiek svečiai, Benediktinių bažnyčioje šia proga vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, koncelebravo arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, Kaišiadorių vyskupo generalvikaras mons. Algirdas Jurevičius, Kauno I dekanato dekanas mons. Vytautas Grigaravičius, kiti kunigai, taip pat ir Palendrių vienuolyno broliai benediktinai.

Ceremonijos akimirka./Kauno seserų benediktinių nuotr.

„Relikvijos sujungia su tais didžiais Jėzaus sekėjais, kuriuos skelbiame kaip palaimintuosius ir šventuosius. Tegul relikvijos primena šioje bažnyčioje skambėjusį arkivyskupo Teofiliaus žodį, jo maldą, pradėtą Švč. Sakramento adoraciją, uolų tarnavimą tikintiesiems“, – sakė arkivyskupas Lionginas Virbalas.

Maldininkai./Kauno seserų benediktinių nuotr.

Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, kurio rūpesčių relikvijos dovanotos seserims benediktinėms, sakė, kad Kaunas T. Matulionį priėmė kaip tremtinį, ir palinkėjo seserims, kad palaimintasis joms būtų artimas, padėtų patirti dangaus džiaugsmą, kuris padaro tikrais Jėzaus mokiniais, To, kuris išlaisvina ir sustiprina, palaiko ir padrąsina.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

G. Nausėdos atsakas G. Landsbergiui: su konservatorių parama dalyvavimas rinkimuose taptų abejotinas

Policininkai įvertino popiežiaus vizitą: grėsmės saugumui nesulaukta, bet niuansų buvo

„Piko metas“ baigėsi, spūstys – ne: susidūrė troleibusas ir sunkiasvoris automobilis

Neblaivus kaunietis sužalojo savo kūdikį – jis Kauno ligoninėje (papildyta)

Sugrįžtuvės į Kauną: po metų pertraukos žalia-balta aprangą apsivilks L. Westermannas

Pokyčiai viešojo transporto sektoriuje – nutraukiamas nuostolingas mikroautobusų maršrutas

Savaitgalis pažymėtas nelaimėmis – degė pastatas, rastas negyvas vyras

Popiežiaus vizito pabaiga – ne tik atsisveikinantis stendas, bet ir stebuklu nušvitęs dangus (papildyta)

Popiežiaus malonė: svečiuodamasis Lietuvoje įteikė nemažai dovanų

Kauno rajono meras šimtametės gimtadieny: nuostabu, kai galime sveikinti atkurtos Lietuvos bendraamžius