Kryžių kalnelyje siautėjo dažais ginkluoti vandalai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ankstų antradienio rytą VI forto žiedu važiavę pareigūnai pastebėjo kai ką neįprasta. Įprastai baltutėlė Švč. Mergelės Marijos statula nušvito kraujo raudoniu.

Nors žiedinę K. Baršausko g. ir Pramonės pr. sankryžą „saugojusią“ sunkiąją artileriją jau seniai pakeitė daug taikesni simboliai, agresija šios vietos neapleido.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojo žiniomis, pirmasis pranešimas apie išniekintą skulptūrą gautas birželio 12 d., 6.45 val. Spalvą pakeitusią Švč. Mergelę Mariją pastebėjo pro šalį vykę patruliai.

„Kas vyksta Kaune“ budintis pareigūnas taip pat sakė, kad nuo ryto parskriejo bent keturi pranešimai iš pilietiškų kauniečių apie statulos apgadinimą. Tiksliai nežinoma, ar raudonais dažais skulptūra buvo apipurkšta šiąnakt, ar anksčiau.

Nusikalstamų veikų registravimo skyrius, anot pašnekovo, rinko medžiagą apie šiuos vandalų išpuolius – dėl įvykio policijoje atliekamas tyrimas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad nuo 1964 m. iki 1989 m. šioje vietoje stovėjo sunkusis artilerijos pabūklas pavadinimas „Josif Stalin“, o atkūrus Lietuvos nepriklausomybę čia ėmė dygti kryžiai, skirti laisvei, taikai, šių vertybių gynėjams.

Vandalai siaubę kalnelį yra ir anksčiau, vienas pirmųjų fiksuotų incidentų – 1990-ųjų gruodžio naktį nupjautas ir išvežtas Nepriklausomybės kryžiaus, kuris taip ir nerastas. Šiuo metu naujas Lietuvos nepriklausomybės kryžius stovi tiesiai už išniekintos Švč. Mergelės Marijos statulos.

31 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Socialinių inovacijų stovyklos „ChangeMakers ON“ savaitę vainikuoja baigiamasis renginys (tiesiogiai)

Kaunas šokio ritmu - žmones kviečia „Šokantis senamiestis“ (foto)

Kauno miesto džiaugsmui: Europos „Formulės 2“ čempionas – kaunietis

Viskio butelio kriminalas: Kauno prokurorai iš valstybės neprisiteisė nė cento

Pasiruošimas Popiežiaus vizitui įgauna pagreitį: apmokyta 500 ambasadorių

Žvilgsnis į „ChangeMakers ON“ inovacijų stovyklą: verslo ekspertų pamokos ir garsūs svečiai

Vilniečių žvilgsnis į Kauną: sostinės merą skandina ir V. Matijošaitis

Kaunas turės naują vyskupą - įšventinamas A. Jurevičius

Kritęs vandens lygis apnuogino Nemuno dugną

Alkoholio (ne)vartojimas: kokią žalą sumažinsite, jei jo atsisakysite?