Aršią kovą „Žalgiriui“ pasiūlę vilniečiai krito šeimininkų tvirtovėje | Kas vyksta Kaune

Aršią kovą „Žalgiriui“ pasiūlę vilniečiai krito šeimininkų tvirtovėje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergale pradėjo „Betsafe–LKL“ didžiojo finalo kovas. Iki keturių pergalių vykstančioje serijoje žalgiriečiai susitiko su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda – šeštadienį „Žalgirio“ arenoje sužaistas pirmasis serijos mačas. Fantastiškai paskutinę atkarpą sužaidę žalgiriečiai iškovojo pergalę rezultatu 96:83.

Prieš mačą traukiniu į Kauną stebėti rungtynių susiruošė nemažas būrys raudonai juoda atributika pasipuošusių „Lietuvos ryto“ aistruolių. Įsiaudrinusius vilniečius, apsiginklavusius megafonais ir pirotechnika, iki „Žalgirio“ arenos lydėjo policijos patruliai.

Finalo serijos pradžioje Lietuvos čempionų puolimas laikėsi ant Brandono Davieso pečių, kuris ne tik pataikė iš vidutinio nuotolio, bet ir sudrebino krepšį galingu dėjimu viena ranka – 5:5. Be priežiūros paliktas Kevinas Pangosas vilniečiams nedovanojo įsmeigdamas tolimą šūvį, lygiai tą patį darė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, baudas sumetė Edgaras Ulanovas, tačiau savo kozirių puolime turėjo ir 15:17 pirmavę svečiai. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės aukštesnę pavarą įjungė šešis taškus be atsako įvairiais būdais surinkęs Vasilije Micičius, tad pasitarimą jau teko sušaukti oponentų trenerių štabui – 21:17. Varikliuką užsikūręs V. Micičius dar kartą pasižymėjo nepaisydamas pražangos, bet po sudėtingo Mindaugo Lukauskio tritaškio su sirena, pirmąją rezultatyvią rungtynių atkarpą 24:26 laimėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Antrasis kėlinys startavo geru V. Micičiaus perdavimu Antanui Kavaliauskui ir kauniečius į priekį 31:30 išvedusiu sėkmingu Artūro Milaknio žaidimu. Tiesa, ilgai džiūgauti žalgiriečiai negalėjo ir beveik be priekaištų progas išnaudoję varžovai perėmė kontrolę į savo rankas – 31:37. Tuomet tritaškį per rankas drėbė K. Pangosas, kamuolį perėmęs nesportinę pražangą išprovokavo A. Milaknis, o atsilikimą iki 39:40 rėžė fantastinį reidą krepšio link atlikęs B. Daviesas. Ledus pralaužė pasismaginęs Aaronas White‘as, kitoje aikštės pusėje įspūdingai jaunesnįjį kolegą bloku pamokė B. Daviesas, tačiau užleisti pirmaujančiųjų pozicijos vilniečiai nesiruošė (43:45). Kėlinuko pabaiga jau priklausė šeimininkams, kuriuos iš deficito į rekordinę persvarą ištempė sužibėjęs E. Ulanovas bei tritaškį įsūdęs A. Milaknis – 50:45.

Didžioji pertrauka iš ritmo neišmušė metimą nuo lentos realizavusio E. Ulanovo ir po krepšiu karaliavusio B. Davieso – 54:45. Trečiajame kėlinyje svečius ir lankus toliau be gailesčio taranavo vienas taškus „Žalgiriui“ rinkęs B. Daviesas, tuo tarpu sostinės krepšininkus į priekį stūmė tritaškiai – 61:60. Tuomet tolimos bombos pasipylė ir iš A. Milaknio, kuris per dvi atakas didino atstumą iki 67:60. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą, kuomet baigiantis atakos laikui sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio smeigė E. Ulanovas, o aršios gynybos nepaisęs A. Milaknis įskraidino jau penktą tolimą šūvį – 72:62.

Ketvirtą kėlinį šeimininkams metimu iš vidutinio nuotolio atidarė kapitonas P.Jankūnas, bet prabėgus vos kiek daugiau nei minutei, savu auklėtinius į pasitarimą sukvietė Š.Jasikevičius – 74:65. Triukšmo bangą tribūnose sprogdino neįtikėtiną skrydį pademonstravęs B.Daviesas, naują rekordinės persvaros ribą nustatė metimą po driblingo atlikęs A.Milaknis – 80:67. Aukščiausią klasę rodęs A.Milaknis įsūdė šeštąjį savo tritaškį, o „Žalgirio“ laivą iki 89:68 tolino P.Jankūnas ir E.Ulanovas. Mačo baigčiai jau nebekėlus abejonių aikštelėje pasirodė pasižymėti suspėję jaunieji žalgiriečiai Paulius Valinskas bei Gytis Masiulis, kurie tapo Lietuvos čempionų jau aštuntos paeiliui pergalės „Betsafe–LKL“ finalo serijos starte dalyviais – 96:83.

„Paleidome A. Milaknį – laisvas metė visus metimus – nesusirinkome kamuolių, atrodė, net patys netikime, kad galime laimėti. Pirmus du kėlinius žaidėme neblogai, kovojome, o antrą pusę išėjome netikėdami, kad galime. Jei taip galvosime, nieko nepasieksime“, – įspūdžiais iš karto po mačo dalinosi „Lietuvos ryto“ veteranas Mindaugas Lukauskis.

Krepšininko teigimu, vilniečiai klydo gynyboje ir leido geriausiam „Žalgirio“ metikui realizuoti visus metimus – reikia daryti išvadas ir stengtis tai pataisyti. Visgi M. Lukauskis pabrėžė, kad tai tik pirmos rungtynės, tad nieko baisaus nenutiko: „Keliamės į Vilnių.“

Trečiame kėlinyje tolimais šūviais „Lietuvos rytą“ žudžiusio gynėjo A. Milaknio vertinimu, antroje dalyje žalgiriečiai žaidė intensyviau, priėmė geresnius sprendimus ir buvo kantresni, suaktyvino gynybą bei rado spragas, kur galėjo atakuoti.

„Planas nebuvo daug mesti būtent man, tačiau žaidžiame krepšinį. Galbūt priešininkai akcentavo gynybą ties priekine linija, tad mažesni žaidėjai gavo erdvės, tiesiog reikėjo pasiprašyti perdavimo, – kalbėjo snaiperis.

– Negalėčiau pasakyti, kad rungtynės kažkuo itin išskirtinės. Gal kažkiek labiau laukiamos ir mums, ir visam miestui. Stengsimės padovanoti krepšinio spektaklį. Net neabejoju, kad Vilniuje bus sunku – turime ir mes, ką pataisyti.“

Antrasis LKL finalo serijos susitikimas vyks birželio 11 d., 18.50 val., Vilniaus „Siemens“ arenoje.

„Žalgiris“: A. Milaknis 24 (6/7 trit.), B. Daviesas 21 (8/13 dvit., 7 atk. kam.), E. Ulanovas 12 (5 atk. kam.), P. Jankūnas 11, V. Micičius 11 (5 rez. perd.), K. Pangosas 6 (6 rez. perd.), A. White’as 4 (5 atk. kam.), P. Valinskas 3, A. Kavaliauskas 2, G. Masiulis 2, B. Udrihas 0.

„Lietuvos rytas“: R. Giedraitis 17 (3/4 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), M. Girdžiūnas 13 (3/7 trit., 4 rez. perd.), T. Petersonas 11 (3/5 trit.), L. Mavrokefalidis 11.