JAV karinės technikos kolonos pasuko pro Kauną

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienio vakarą Islandijos plentu Vilniaus link judantys vairuotojai kelią dalinosi su grėsmingais eismo dalyviais. Viso pro Kauną iki rytojaus popietės pravažiuos 16-ka kolonų, kuriose – Jungtinių Amerikos Valstijų karinės mašinos, dalyvaujančios tarptautinėse NATO pratybose „Kardo kirtis“.

Pirmoji kolona Islandijos plentu leidosi nuo „Megos“, kirto Nerį ir „lindo“ po pėsčiųjų tiltu, ant kurio buvo įsitaisęs „Kas vyksta Kaune“ fotografas, apie 20 val.

Formacijoje lydimos Lietuvos karo policijos ekipažų iš viso judėjo 13 karinių transporto priemonių. Daugiausia – pastarosiomis dienomis liūdnai pagarsėję šarvuočiai „Stryker“, taip pat – keli galingi visureigiai „Humvee“.

Karinė kolona tikslo nepasiekė: prie Kauno susidūrė 4 šarvuočiai, susižeidė 13 žmonių (papildyta) 14 nuotr.

Tai – tik pirmoji šią naktį judėsimų karinių mašinų banga. Kaip „Kas vyksta Kaune“ sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis, iš viso iš Kazlų Rūdos į Ruklos bazę Islandijos plentu ir A6 keliu važiuos 16 JAV technikos kolonų.

19.30 val. persikėlimą pradėjusios ratuotos pajėgos judės per visą naktį iki pat sekmadienio popietės, maždaug 15 val. Dalis technikos rytoj bus eksponuojama Nemuno saloje, prie „Žalgirio“ arenos.

Karinės technikos veiksmai Kazų Rūdos ir Ruklos bazėse – dalis JAV sausumos pajėgų vadavietės organizuojamų, visoje Lietuvoje birželio 3-15 dienomis vyksiančių pratybų „Kardo kirtis 2018“ („Saber Strike 2018“). Iš viso jose dalyvaus iki 6600 karių ir iki 1000 karinės technikos vienetų.

Pratybų metu ir po jų aplink Kaune bus suintensyvėjęs karinių kolonų judėjimas, nors daugiausiai techniką bus siekiama transportuoti naktį. Daugiau apie kolonų maršrutus ir galimus eismo sutrikimus skaitykite čia.

63 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kalniečių parko atidarymo proga – nemokamas filmo „100 metų kartu“ seansas

Su 16-mete Kaune pramogavęs turtuolis A. Perezas JAV sėdo už grotų

Į telefonus įlindusiems pėstiesiems ir beatodairiškiems vairuotojams ruošia apynasrį

Nužudymu kaltinamam M. Mažeikai-Asilui sušvelninta kardomoji priemonė

Skirtingi mastai: „Sūduva“ uždirbo daugiau premijų nei „Žalgirio“ krepšininkai

Policija vis dar aiškinasi, kas sužalojo „BMW“ sėdinčios mergaitės koją

Kaune kapitališkai sutvarkytos gatvės vėl išraustos

Reikalinga kauniečių pagalba: ieškomas žmogus už gėrimus nesumokėjo 9,4 tūkst.

Ramučių gyventojai nebeištvėrė: reikalauja griebtis veiksmų nedelsiant arba užsidaryti visai

Tartasi dėl automagistralės rekonstrukcijos ties Kaunu