Aiškėja į avariją patekusių NATO karių likimas, policija užsimena apie apgadintą civilio automobilį

„Facebook“ grupės „Kur stovi policija Kaune“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienį Prienų rajone į avariją patekusių Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariai jau beveik sveiki, bandoma išsiaiškinti įvykio aplinkybes, sako kariuomenės atstovas. Policija užsimena, kad avarijos metu galėjo nukentėti civilio automobilis, tačiau įvykis nėra oficialiai fiksuotas – esą nuostolis toks menkas, kad vairuotojas net nerašė pareiškimo.

Primename, kad ketvirtadienį priešpiet, kelyje Kaunas–Prienai susidūrė keturi JAV šarvuočiai „Stryker“. Avarijos metu nukentėjo 13 NATO karių, jie apžiūrai buvo nugabenti į Kauno klinikas. Civiliai nebuvo sužeisti.

Karinė kolona tikslo nepasiekė: prie Kauno susidūrė 4 šarvuočiai, susižeidė 13 žmonių (papildyta) 14 nuotr.

Dėl avarijos kelias buvo uždarytas, vairuotojų prašyta rinktis kitus maršrutus. Įvykio vietoje susidarė didelės automobilių spūstys, jos dingo tik ketvirtadienio vakarą, kada buvo likviduoti avarijos padariniai. Ant kelio išsipylė ir šiek tiek kuro, tačiau apie didesnę žalą aplinkai nepranešama.

Dalis karių grįžo į pratybas

Penktadienio popietę kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Tomas Pakalniškis DELFI sakė, kad dalis karių dar ketvirtadienio vakarą buvo išleisti iš ligoninės.

„Penki kariai dar vakar vakare buvo išleisti ir grįžo į pratybas, aštuoni likę palikti nakčiai stebėjimui. Planuojama, kad šiandien jie taip pat bus išleisti“, – sakė T. Pakalniškis.

Pasak pašnekovo, avarijos metu nei vienas karys nebuvo sunkiai sužeistas. Sužalojimų pobūdžio T. Pakalniškis nenorėjo komentuoti – esą neturįs tam įgaliojimų, mat kalbama ne apie Lietuvos karius.

Avarijos priežastys oficialiai taip pat neaiškios: „Priežasties negaliu komentuoti, kadangi neturiu tyrimo duomenų. Įvykį tiria Lietuvos kelių policija kartu su Karo policija.“

Kas gresia avariją sukėlusiems kariams? Pašnekovas taip pat sakė, kad apie tai spręsti dar anksti: „Dažniausiai tyrimo medžiaga, jeigu tai liečia Lietuvos karius, perduodama Karo policijai. Tačiau čia yra ne Lietuvos kariai, o kitos valstybės, todėl nežinau, kaip tokiu atveju yra elgiamasi. Gali būti, kad tyrimas perduodamas šaliai, iš kurios yra kariai.“

Nesunkiai apgadintas civilio automobilis

DELFI susisekė su avarijos liudininku Robertu, kuris įvykio vietą automobiliu pasiekė praėjus kelioms minutėms. „Pačios avarijos akimirkos nemačiau, vietą privažiavau vos kelios minutės po avarijos. Kariškiai buvo pradėję išlipinėti iš transporto, subego kariškiai iš kitos technikos“, – pasakojo liudininkas.

Pasak Roberto, kariai neleido artintis prie šarvuočių ir fotografuoti. Netrukus atvyko ir medikai. „Maniau, kad į avariją pakliuvo ir civilių automobilis, tačiau pasakė, kad civilių nekliudė“, – sakė Robertas.

Išties, oficialiai avarijos metu nenukentėjo nei vienas civilis asmuo, tačiau Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Eglė Kačinskienė DELFI sakė, kad galėjo būti nesunkiai apgadintas vienas automobilis.

„Galėčiau pasakyti, kad toks incidentas kaip ir buvo. Pats žmogus jokių pretenzijų neturėjo, kadangi buvo padaryta labai maža žala automobiliui, todėl jis išvažiavo nepateikęs jokių pareiškimų ar skundų“, – sakė E. Kačinskienė.

Pašnekovė negalėjo įvardyti, kuri civilio automobilio vieta nukentėjo – esą policija įvykio netyrė, nes nebuvo gautas skundas iš vairuotojo. Viena versijų – ant lengvojo automobilio avarijos metu nukrito kažkoks objektas nuo šarvuočio, kuris apgadino priekinį stiklą.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Susidūrus automobiliams, užblokuota pusė Savanorių prospekto

Per vargus uždarytos Šv. Mato gimnazijos patalpose kuriasi nauja mokykla

Valstybinė miškų urėdija Kaune parduoda jachtą

Dviejų mobiliojo ryšio įmonių klientams neveikia mobilusis parašas (papildyta)

Suskaičiuota, kiek žalos Žolinės išvakarėse siautusi audra pridarė Kaune ir Kauno rajone

Praėjusią savaitę Kauno gatvėse sučiupta daugybė neblaivių dviratininkų

Popiežiaus vizito metu neturintiems kur apsistoti Kauno svečiams tiesia pagalbos ranką

Geležinkelio stoties rajone - „Ridikas“, kurį Kaune žino ne tik sveiko maisto mylėtojai

Nemalonus tvaikas Aleksote: su žeme lyginami gyvūnų palaikai

Meteorologai įspėja: Kaune siaus stiprus vėjas ir perkūnija