Gamtos pokštas: laukus papuošė balti „kamuoliai“

rinkosaikste.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Važiuojant vadinamuoju Labūnavos keliu ne vienam akys užkliūva už pakelėse augančių didelių krūmų, kurie iš tolo, rodos, apraizgyti kažkokiais baltais ar šviesiai pilkais siūlais. Kas gi tai yra? Ar tai meninė instaliacija, ar gamtos išdaiga? Norėdami gauti tikslų atsakymą, kreipėmės į mokslininkus.

„Neseniai iš Kėdainių važiavau Babtų link ir paupiuose mačiau begales baltuojančių ievinės kandies tinklų. Ievinė kandis – drugelis, kurio vikšrai turi ypatingą skonį – graužia ievų lapus. Jie yra labai aitrūs, kartūs. Vasaros pradžioje visų drugių vikšrai graužia kiekvienas savo „mitybinio“ augalo lapus. Tačiau tik ievinės kandies vikšrai taip apsaugo nuo pavojų. Vikšrų išleidžiami siūlai ir audinys yra labai elastingas, tamprus, jo iš karto negali perplėšti nei šarka, nei kiti paukščiai. O kol paukštis tampys tinklo „maišą“, vikšrai nukris žemyn, pabirs ant žemės“, – „Rinkos aikštės“ skaitytojams paaiškina žymus gamtininkas, Aplinkos ministerijos specialistas Salemonas Paltanavičius.

„Ievinės kandys gausiai pasirodo kas kelintus metus. Šiemet vikšrai jau greitai nustos maitintis ir virs lėliukėmis. Ievos dar šią vasarą išsprogins naujus lapus ir augs, tik tas augimas nebus toks intensyvus. Medžiui lapai – lyg plaučiai, tad jie medžiui būtini. Nors dabar ievos atrodo gerokai pažeistos, tačiau vasaros gale mes net nematysime ir neprisiminsime, kad jie tokie buvo“, – visus taškus ant „i“ sudėlioja žymus gamtininkas.

Panašų vaizdą buvo galima pastebėti ir visai šalia Kauno – savaitės pradžioje ievinių kandžių apraizgytus medžius užfiksavo ir portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai Raudondvaryje.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kačerginėje pakvips azartu: dideliu greičiu lėks ir sportiniai automobiliai, ir lėktuvas

Festivalis „Akacijų alėja“ Kulautuvą užliejo ramybe dvelkiančiais muzikos garsais

Prie Kauno marių iškilo skautų miestas

Vaikai iš socialinės rizikos šeimų patraukė Kauno pareigūnų dėmesį

Kauniečiai: Partizanų gatvės ruože iškasti „minų laukai“ atlieka juodą darbą

Kauniečių nuotykiai Palangos paplūdimyje: dingęs vaikas, girta moteris jūroje

Kauniečiai nestokojo išmonės: į Parodos kalną nešė ir augintinius, ir baltą mišrainę

Šiurpi nelaimė: krovininis traukinys mirtinai kliudė žmogų

Liepsnoms ryjant automobilį, užsidegė ir netoli buvęs pastatas

Sergantiems cukriniu diabetu pradėta kompensuoti insulino pompų nuoma