Kauno klinikose – ypatinga situacija: negali atlikti gyvybiškai svarbių operacijų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

DELFI gavo skaitytojo laišką, kad Kauno klinikose dėl sugedusių kondicionierių gydytojai negali atlikti širdies operacijų. Apie tai pasakojo paciento sūnus, kurio tėvas dėl minėto gedimo operacijos laukia neva dvi savaites.

Tai, kad šioje gydymo įstaigos Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos pastate sugedo kondicionierius, patvirtintino ir Kauno klinikų atstovai.

„Mano tėtis buvo paguldytas į Kauno klinikų Kardiologijos skyrių (Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos pastatą – DELFI) tyrimams ir gydymui. Buvo nustatyta, kad reikalinga širdies operacija ir kad ji bus atlikta artimiausiu metu, – laiške rašė paciento sūnus.

– Dėl tam tikrų komplikacijų operacija buvo atidėta. Kai jau buvo galima atlikti operaciją, skyriaus vedėja pareiškė, kad operacinėse sugedo kondicionieriai ir niekam neatliekamos operacijos. Taip praėjo jau beveik 2 savaitės. Pasiteiravus, kada operacijos bus atliekamos buvo pasakyta, kad dar bent 2 savaites reikės visiems laukti, nes reikia skelbti konkursą kondicionieriaus detalėms įsigyti ir jį sutvarkyti.

Tai yra mažų mažiausiai absurdiška, kai daugybė žmonių laukia, o širdies operacijos vienos svarbiausių. Kaip galima Kauno klinikų operacinėse neveikti kondicionieriai?“

Kondicionieriai iš tiesų sugedo

„Iš tiesų Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos pastate sugedo šaldymo įrenginio valdymo prietaisas – plokštė, todėl nuo praeitos savaitės minimos klinikos operacinėse planinės operacijos yra pristabdytos, o skubios operacijos atliekamos, būtinoji pagalba pacientams šioje klinikoje yra užtikrinama, – DELFI komentavo Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnybos specialistė Karolina Vaikšnoraitė.

– Nepataisomai sugedus valdymo plokštei buvo nedelsiant reaguota ir susisiekta su įrenginio gamintojais Italijoje, užsakyta nauja plokštė, kuri artimiausiu metu bus atsiųsta į Kauno klinikas. Gamintojai, suprasdami šios plokštės svarbumą ligoninei, nieko nelaukdami pradėjo gamybos procesą.“

Kada kondicionieriai iš Italijos pasieks Kauną – neaišku, tačiau įstaigos atstovė sako, kad tai daroma kuo skubiau.

2006 metais Klinikos pastatas buvo suprojektuotas ir įrengtas su vienu šaldymo įrenginiu, kuris veikė kiekvieną dieną ir didelių gedimų užfiksuota nebuvo, sakė K. Vaikšnoraitė.

„Po šio gedimo imtasi priemonių ir nedelsiant planuojama sumontuoti rezervinę oro vėsinimo mašiną, kuri tokiais atvejais būtų operatyviai panaudojama ir darbas operacinėse nenutrūktų“, – sakė specialistė.

– Iš viso Kauno klinikose yra 72 dieną dirbančios operacinės, iš jų – 10 budinčių, visą parą dirbančių operacinių. Jose veikla nėra sutrikusi ir darbai vyksta toliau. Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikoje esančiose naujai įrengtose hibridinėse operacinėse šaldymo įrenginys taip pat vėsina ir operacijas galima atlikti. Atsiprašome pacientų už nepatogumus.“

Daugiau naujienų skaitytike čia.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Nuovargio priežastis: specialistai pataria žvilgtelėti į vakarienės lėkštę

Pokyčiai: siūloma uždaryti parduotuves ne tik per šventes

Į atnaujintą stadioną neįleidžiami kauniečiai pratrūko: „Kur teisybė?“

Buvęs žalgirietis nepasidavė provokacijoms: neįsivaizduoja savęs priešininkų komandos gretose

Kauniečius nustebino naujieji atliekų konteineriai: „Gal žinote, kaip tai suprasti?“

Seimas ėmėsi „naminukės“ legalizavimo: atsirado prieštaraujančių

Kaip Jonines švenčia žinomi kauniečiai Jonai?

Kauno stadiono statybos sustabdyti nepavyko: darbai gali dar pabrangti

Kaunui svarbaus įvykio dieną svarstoma viešuoju transportu vežti nemokamai

Prie įvažiavimo į vakarinį aplinkkelį nuo kelio nuvažiavo ir apvirto „BMW“