E. Riabko puikiai startavo Pasaulio F2 vandens formulių čempionate | Kas vyksta Kaune

E. Riabko puikiai startavo Pasaulio F2 vandens formulių čempionate

Organizatorių nuotr.

Kauno mariose sekmadienį prasidėjo 2018 metų Pasaulio F2 vandens formulių čempionatas. Puikiai naujojo sezono pradžia susiklostė vieninteliam Lietuvos atstovui Edgarui Riabko – kaunietis pirmajame etape finišavo antras. Tai geriausias E. Riabko pasiekimas per visą jo karjerą.

Sekmadienį lenktynes kaunietis pradėjo iš ketvirtos pozicijos.

Iškart po starto E. Riabko pakilo į antrą poziciją. Vėliau pasinaudojęs situacija E. Riabko aplenkė dar vieną varžovą bei pakilo į antrą vietą, kurią išsaugojo iki finišo. Iš viso lenktynininkai Kaune turėjo įveikti 43 ratus. Vieno rato distancija – 2000 m.

„Buvo labai sunkios lenktynės, teko lenkti daug varžovų. Startas buvo labai prastas – motoras iškart neužsikūrė, pavėlavau. Po pirmo posūkio buvau trečias. Po restarto pavyko aplenkti Vokietijos sportininką ir visą distanciją plaukiau paskui italą. Buvo labai sunku aplenkti, bangos nemažos, o italas labai geras pilotas. Bet kokiu atveju antrą vietą išsaugojau“, – po finišo teigė E. Riabko.

Pernai Kaune E. Riabko finišavo trečias.

„Esu labai laimingas – link šio rezultato ėjau žingsnis po žingsnio. Pamažu augome ir užaugome iki antros vietos – dabar kartelė užkelta dar aukščiau“, – šypsojosi E. Riabko.

Iš viso etape Kaune dalyvavo 29 pilotai. 20 geriausiųjų, kurie buvo atrinkti kvalifikacijoje, startavo pagrindinėse lenktynėse Kaune.

Pirmajame Pasaulio čempionate greičiausias buvo italas Alberto Comparato. Italas distanciją įveikė per 41 min. 14,92 sek. Etapo nugalėtojui atiteko 20 įskaitinių taškų. Nugalėtojui E. Riabko nusileido mažiau nei 5 sek. (41 min. 18,39 sek.). Lietuvis iškovojo 15 taškų.

Trečias finišavo Stefanas Haginas iš Vokietijos (41 min. 19,83 sek).

Šį kartą tik ketvirtas liko praėjusių metu Pasaulio čempionas Rasheedas Al Qemzi iš JAE.

Antrasis F2 čempionatas birželio viduryje Alborge (Danija). Iš viso Pasaulio čempionatą sudaro šeši etapai.