Į naujus namus Kačerginėje – dviračiu, laivu ir automobiliu

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo paskutiniu metu savo istoriją vis labiau akcentuojančio Kauno neatsilieka ir Kauno rajonas. Tarpukariu garsus užmiesčio kurortas Kačerginė plečiasi ir kviečia Nemuno pakrantėje praleisti ne tik idilišką savaitgalį, bet ir… visą gyvenimą.

Prestižinė vieta gyventi

Kačerginėje statomas kotedžų, apartamentų ir namų kvartalas „Pušų slėnis“ kviečia dar kartą sukurti legendinę Kačerginės istoriją. „Kačerginė yra istorinė Kauno rajono ir net pačio Kauno dalis. Juk čia ilsėjosi, kūrė ir gyveno ne vienas garsus tarpukario kaunietis: skulptorius Juozas Zikaras, architektas Vytautas Landsbergis–Žemkalnis, aktorius Juozas Stanulis, rašytojai Vincas Mykolaitis Putinas, Jonas Biliūnas, Pranas Mašiotas, Liudas Gira ir daugelis kitų“, – pasakoja „Pušų slėnio“ projekto vystytojas Mindaugas Velička.

Ir papildo, kad šiandien Kačerginę taip pat renkasi atsakinga bendruomenė: „Tai modernios, sąmoningos asmenybės, vertinančios aplinką, kurioje gyvena. Dažniausiai tai netgi karjeros žmonės, kurie nori viena koja būti mieste, o kita – ramybės oazėje.“

Kaimo ir miesto „miksas“

Vienas tokių žmonių – „Kauno maratono“ organizatorius ir „Happspace“ įkūrėjas Algirdas Pukis. „Gimus antrajam vaikeliui, supratome, kad vaikams reikia daugiau erdvės negu yra bute ir pradėjome ieškoti namo gamtos prieglobstyje. Kačerginė mus sužavėjo tuo, kad joje radome ir kaimą, ir miestą – nuo visiškos ramybės iki mini miesto privalumų: mokyklos, darželio ar kavinės, kurioje galima pavakaroti, kai nebesinori važiuoti į miestą. Aišku, greitai supratome, kad ir iki to miesto visai netoli – vos papildomos dešimt minučių kelio“, – dėsto A. Pukis.

Anot jo, Kačerginė turi ir trečią privalumą – papildomas pramogas, tad laikas čia niekada neprailgsta. „Nori – plaukioji valtele ar žvejoji Nemune, nori – važiuoji pažiūrėti lenktynių čia pat esančiame Kačerginės žiede“, – laisvalaikio alternatyvas vardino vyras.

Namo – laivu

Tarpukariu į Kačerginę buvo patogu plaukti laivais: senieji gyventojai mena, kad vandens transportas populiarumu dažnai net nurungdavo įprastas transporto priemones.

„O šiandien Kačerginę iš Kauno galima per 20 min. pasiekti automobiliu, per maždaug 55 min. dviračiu, o ypatingomis progomis ir laivu, kuris tam tikromis dienomis plaukia čia iš Kauno prieplaukos“, – pasakoja „Pušų slėnio“ projekto vystytojas M. Velička.

Visai šalia Nemuno esančius būstus galima pasiekti ne tik automobiliu / Organizatorių nuotr.

Pasak jo, daug kauniečių kažkodėl įsivaizduoja, kad Kačerginė yra daug toliau. „Galbūt todėl, kad čia – miško apsuptis, vieni pušynai ir ramybė. Susidaro įspūdis, kad esi tikrai toli nuo miesto, nors jis yra čia pat!“ – svarstė M. Velička.

Gydomosios pušų galios

Kačerginė nuo seno garsėjo ir savo vilomis bei sanatorijomis. „Vienareikšmiškai dėl pušynų, kurie turi labai gerą įtaką sergantiems kvėpavimo ligomis. Mes juokaujame, kad šiandien Kačerginė dar „draugiškesnė“ sveikatai, nes skatina sportuoti: juk kas gali būti smagiau negu savaitgalį iki miesto nuvažiuoti dviračiu?

Kylančiame kvartale – saugi ir sveika aplinka / Organizatorių nuotr.

Tam yra nutiestas specialus dviračių takas, o toks pats takas plečiamas ir į kitą pusę – netrukus, numynus 4 km iki Zapyškio, specialiu keltuvu bus galima persikelti į kitą Nemuno pusę!“ – itin sveiką aplinką akcentavo M. Velička.

Ypatingos architektūros gyvenvietė

Kurortas visada išsiskyrė savo architektūra: nuo šiandien miestelyje atgimstančių tarpukario modernizmo vilų, kurios primena apie garsią Kačerginės praeitį, iki subtilaus skandinaviško dvelksmo „Pušų slėnio“ kvartalo, kviečiančio kauniečius iš naujo pamilti istorinį gamtos kampelį.

„Tiesiog įsivaizduokite, kokie gali tapti jūsų rytai geriant kavą balkone su vaizdu į pušyną ir Nemuną, kokie gali būti jūsų vakarai vaikščiojant palei upę bei kokie bus laimingi jūsų vaikai galėdami žaisti tokiame gamtos prieglobstyje“, – pasakoja M. Velička.

Jau netrukus Kačerginė šeimas vilios ir dėl rekonstruotos modernios mokyklos. „Visiškai atnaujinsime mokyklos pastatą sukurdami artumą ir dermę su aplinka, o pats statinys taps atviras ne tik mokiniams, bet ir visai bendruomenei: pavyzdžiui, į sporto salę ar biblioteką ne pamokų metu galės užsukti visi Kačerginės gyventojai. Tvarkysime ir aplinką: šalia mokyklos bus įrengta jauki poilsio erdvė su amfiteatru“, – netolimą ateitį piešė Kačerginės urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Kruopis.

Kam Nemunas, o kam baseinas

Kadaise Nemuno krantai buvo ypač populiari maudynių vieta. Šiandien, nors šių maudynių apmažėjo, upių tėvas vis dar lieka ypač patrauklus pakrantės ar vandens pramogoms.

„Pušų slėnio“ gyventojai galės šokti išsimaudyti tiesiai į Nemuną arba privatų baseiną / Organizatorių nuotr.

„Galite sakyti, kad gyvenate kurorte, pušyne, prie uosto – visi atsakymai bus teisingi! O dar dažniau juokaujame, kad „Pušų slėnio“ kvartalo naujakuriai gyvens tarp baseino ir upės“, – šypsosi M. Velička ir paaiškina, kad dar vienas malonumas „Pušų slėnyje“ – privatus šildomas lauko baseinas.

Daugiau informacijos apie Kačerginę ir būstus „Pušų slėnyje“ rasite projekto internetiniame portale.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kalniečių parko atidarymo proga – nemokamas filmo „100 metų kartu“ seansas

Su 16-mete Kaune pramogavęs turtuolis A. Perezas JAV sėdo už grotų

Į telefonus įlindusiems pėstiesiems ir beatodairiškiems vairuotojams ruošia apynasrį

Nužudymu kaltinamam M. Mažeikai-Asilui sušvelninta kardomoji priemonė

Skirtingi mastai: „Sūduva“ uždirbo daugiau premijų nei „Žalgirio“ krepšininkai

Policija vis dar aiškinasi, kas sužalojo „BMW“ sėdinčios mergaitės koją

Kaune kapitališkai sutvarkytos gatvės vėl išraustos

Reikalinga kauniečių pagalba: ieškomas žmogus už gėrimus nesumokėjo 9,4 tūkst.

Ramučių gyventojai nebeištvėrė: reikalauja griebtis veiksmų nedelsiant arba užsidaryti visai

Tartasi dėl automagistralės rekonstrukcijos ties Kaunu