Bus skundžiamas teismo sprendimas dėl Zoologijos sodo rekonstrukcijos pirkimo

S. Būdos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismo sprendimą nutraukti Zoologijos sodo rekonstrukcijos viešąjį pirkimą po trečiadienio pasitarimo Aplinkos ministerijoje nuspręsta skųsti.

„Priimtas toks sprendimas, kad reikėtų skųsti apeliacine tvarka šitą teismo sprendimą aukštesnės instancijos teismui visa apimtimi“, – BNS sakė aplinkos ministro atstovas spaudai Mindaugas Bajarūnas.

Pasitarimas su ministerijos ir Zoologijos sodo atstovais surengtas po to, kai teismas pirmadienį neteisėtomis pripažino Zoologijos sodo rekonstrukcijos sąlygas ir nurodė pirkimą nutraukti.

Tikimasi, kad aukštesnės instancijos teisme klausimas bus išnagrinėtas per maždaug tris mėnesius.

Kaip BNS sakė aplinkos viceministras Martynas Norbutas, lygiagrečiai teisminiams ginčams bus vykdomos konsultacijos ir ruošiamasi paskelbti naują pirkimą tuo atveju, jeigu apeliacinės instancijos teismas sprendimo nepakeis.

Ministerijos ir Zoologijos sodo atstovams ypač nepriimtinas buvo teismo reikalavimas išskaidyti viešąjį pirkimą dalimis, kad atskirai būtų rengiami projektavimo ir statybos darbų konkursai. Tokiu atveju darbų nebūtų spėta pabaigti laiku ir grėstų prarasti apie 12 mln. eurų finansavimą Zoologijos sodo rekonstrukcijos projektui.

Pasak viceministro, nepalankios teismo išvados gali būti pasitelkiamos kaip argumentas ir vykdant naują pirkimą, todėl procesas dar labiau užsitęstų. Jeigu apeliacinės instancijos teismo verdiktą pavyktų gauti iki rudens, darbus dar būtų įmanoma pradėti laiku.

„Teisme buvo eksperto išvados iš zoologijos sodo pusės, kodėl pasirinktas neatskyrimas. Buvo aiški argumentacija: dėl paties projekto vientisumo. (…) Ši teritorija yra labai jautri ir visas planas yra sudarytas, statybos turi vykti pagal labai aiškų grafiką, kad žvėris būtų galima perkelti iš vienos vietos į kitą, kad jie nebūtų paveikti statybų darbų. Jeigu būtų skirtingi laimėtojai, laikymasis grafiko būtų dar sudėtingesnis“, – sakė viceministras.

Jis atkreipė dėmesį, kad pirkti darbus ir projektavimą drauge įstatymai nedraudžia.

Aplinkos ministerija vis dar svarsto galimybę didelės vertės viešojo pirkimo organizavimą perimti iš Zoologijos sodo ir vykdyti jį pati arba pavesti kitai pavaldžiai institucijai. Dėl šio klausimo, pasak M. Bajarūno, kol kas galutinai nenuspręsta.

Pirmosios instancijos teismas paskelbė, kad vykdyto pastatų ir voljerų projektavimo bei statybos darbų konkurso kai kurios sąlygos pripažintos neteisėtomis, nes, teismo vertinimu, pirkimo sąlygos nebuvo aiškios, tikslios, nepakankamai skaidrios, sudarančios galimybę perkančiajai organizacijai subjektyviai vertinti tiekėjų pateiktus pasiūlymus.

Šį pirkimą tyrė bei jam priekaištų turėjo ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Ar kreditorius gali užginčyti vedybinę sutartį?

Medžioklės parodoje – Lietuvos istorija ir pusantro tūkstančio trofėjų

Jubiliejinis titulas – „Žalgiris“ dvidešimtąjį kartą tapo LKL čempionais (foto)

Laukiantiems savaitgalio – blogos žinios

Tarp gražiausių kadrų iš Kauno – propagandinio portalo naujienos

Reformos nepadėjo: į biudžetą įplaukė mažiau pinigų negu planavo

Elektros pastotės priežiūros darbai šalia Rumšiškių baigėsi skaudžia nelaime

Tokio daugiabučių gyventojų susidomėjimo nesitikėjo: pradedamas antras programos etapas

Nyderlandų investuotojų bumas: kodėl plėtrai renkasi Kauną?

Lietuvą lankys Airijos prezidentas: Kaune pasirašys tris sutartis