Infarkto vertas mūšis: Kauno „Žalgiris“ paskutinėse Eurolygos rungtynėse nukovė principinius varžovus ir iškovojo bronzą! | Kas vyksta Kaune

„Kas vyksta Kaune“, zalgiris.lt, DELFI inf. 2018/05/20 18:00

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ komanda sužaidė paskutiniąsias Eurolygos sezono rungtynes. Belgrade vykusiose finalo ketverto varžybose žalgiriečiai kovoje dėl trečios vietos susitiko su Maskvos CSKA krepšininkais. Po fantastiško trečiojo kėlinio ir košmariško paskutinio ketvirčio Lietuvos čempionai kabinosi trečios vietos medalius (79:77).

Kauniečiai su maskviečiais šiemet pasidalino po vieną pergalę – 91:94 Rusijoje ir 85:73 Lietuvoje, o bendras jų tarpusavio akistatų nuo 2000 metų balansas yra 22:6 rusų naudai.

Penktadienį vykusiame pusfinalyje nė sekundės nepirmavęs „Žalgiris“ 67:76 neatsilaikė prieš Stambulo „Fenerbahčę“, tuo metu dviženklę persvarą išbarstę raudonarmiečiai 83:92 krito prieš Madrido „Real“ klubą ir dar prarado puolėją Andrejų Voroncevičių.

„Visai neseniai sėkmingai kovėmės su jais išnaudodami savo aukštaūgius. Tą patį bandysime daryti dabar. Bet esu šimtu procentų įsitikinęs, kad jie bus pasiruošę ir bandys prisitaikyti“, – prieš mūšį DELFI sakė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius.

Rungtynėms vadovavo teisėjas iš Ispanijos Danielis Hierrezuelo, graikas Eliasas Koromilas ir vokietis Robertas Lottermoseris.

Mažąjį finalą metimu iš vidutinio nuotolio atidarė „Žalgirio“ lyderis Kevinas Pangosas, tačiau dviem tritaškiais iš eilutės čia pat atsakė CSKA komandą 2:6 į priekį išvedęs Cory Higginsas. Iš sudėtingos situacijos arčiau krepšio išsisuko Paulius Jankūnas, bet maskviečiai toliau kontroliavo situaciją (4:11). Reikiamos energijos į aikštelę įnešė lyderio vaidmens ėmęsis Vasilije Micičius, kuris pasinaudojęs galinga Antano Kavaliausko užtvara patikrino lankų tvirtumą, dar du taškus rinko kapitonas P. Jankūnas ir Lietuvos čempionai jau pirmavo 12:11. Rankelę iš tolėliau pademonstravo Beno Udrihas, o pirmąjį kėlinį laimėti 22:19 leido baudos aikštelėje varžovus sėkmingai atakavę Aaronas White‘as ir A. Kavaliauskas.

Antrajame kėlinyje komandos toliau žengė koja kojon, kuomet gerą darbą kauniečių gretose tęsė V. Micičius, nuostabų K. Pangoso perdavimą triuškinančiu dėjimu pavertė A. White‘as – 26:26. Tolimais šūviais reguliariojo sezono nugalėtojus baudė P. Jankūnas ir V. Micičius, o rimčiau sunerimti CSKA komandą privertė nugara kelius prasiskynęs bei atstumą iki 34:29 didinęs Edgaras Ulanovas. Žaidimo skonį pajutęs E. Ulanovas rinko dar keturis taškus, apdovanojo varžovą efektingu bloku, taip suteikdamas Lietuvos čempionams rekordinį pranašumą – 38:31. Skirtumui apmažėjus iki 38:35, po minutės pertraukėlės pirmą rungtynių pusę tolima bomba uždarė vieną didžiausių persvarų grąžinęs Artūras Milaknis – 41:35.s

„Turime žaisti atsidavę visu šimtu procentų. Šios rungtynės mums labai svarbios, vainikuojančios sezoną“, – po dviejų kėlinių sakė pagrindinis Maskvos ekipos atakų organizatorius Sergio Rodríguezas.

„Žinoma, palyginti su penktadienio susitikimu jaučiame ne tokią didelę įtampą. Tai žalgiriečiams paskutinės Eurolygos rungtynės ir tikrai esame joms pasiruošę. Susitikimas svarbus ne tik mums, bet ir visai Lietuvai“, – praėjus pusei rungtynių sakė „Žalgirio“ kapitonas P. Jankūnas.

„Kol kas žaidžiame gerai, tik turime atkreipti dėmesį į tam tikras detales. Rungtynių pradžioje beprasmiškai praradome per daug kamuolių – turime pasitaisyti šį elementą“, – prieš pat trečiojo ketvirčio pradžią mintimis dalinosi Š. Jasikevičius.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai ragavo skanius atkovotų kamuolių puolime vaisius: laiku ir vietoje atsirado P. Jankūnas, o iki tol tylėjęs Axelis Toupane pirmą kartą didino atstumą iki dviženklio – 47:35. Įspūdingą atkarpą dar labiau tęsė vienas pats slalomą per visą aikštelę atlikęs Brandonas Daviesas, varžovą išmaudęs P. Jankūnas bei tolimu šūviu iš krašto maskviečius prie sienos prispaudęs E. Ulanovas – 54:37. Spurtą net iki 22:2 pratęsė naują rekordinės persvaros ribą nubrėžę K. Pangosas ir E. Ulanovas – 60:37. Nors CSKA išbrido iš visiškos tylos puolime, kauniečių gretose apsukų nemažino A. Kavaliauskas ir atstumą iki 65:41 auginęs E. Ulanovas. Varžovai bandė kauniečius imti už gerklės ir bent kažkiek priartėti, tačiau savų planų turėjo V. Micičuus bei tolimu dvitaškiu paskutinį žodį įspūdingame kėlinyje taręs A. Toupane – 69:48.

Ketvirtasis kėlinys startavo P. Jankūno epizodu (71:48), tačiau ginklų sudėti neketino du tritaškius drėbęs Victoras Ruudas – 71:54. CSKA komandos ambicijas slopinti bandė „Žalgirio“ aukštaūgių tandemą sudarę P. Jankūnas ir A. Kavaliauskas, fantastišką tolimą bombą įsūdė K. Pangosas, bet maskviečiai kilo lemiamam šturmui bei įnešė šiek tiek nerimo artėdami iki 77:65. Likus 79 sekundėms intriga dar labiau atgijo, kuomet skirtumas tarp komandų staigiai ištirpo iki 78:73. Michailas Kulaginas smeigė tritaškį, įmetė vieną baudą iš dviejų ir po apmaudžios klaidos likusios 11 sekundžių priklausė stebuklą kuriančiai CSKA komandai – 79:77. Didvyriu galėjęs tapti M. Kulaginas paskubėjo puolime, tačiau dar vieną šansą varžovams suteikė dvi baudas pro šalį metęs B. Daviesas. Visgi, likusių poros sekundžių turtingiausiam Europos krepšinio klubui nepakako ir žalgiriečiai pasileido šokti pergalės šokį – 79:77.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 15 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), V. Micičius 15 (4 rez. perd.), E. Ulanovas 14, K. Pangosas 9 (4 rez. perd.), A. Kavaliauskas 9 (5 atk. kam.), A. Toupane 6, A. White’as 4 (7 atk. kam.), A. Milaknis 3, B. Daviesas 2, B. Udrihas 2.

CSKA: M. Kulaginas 14 (3/4 trit.), O. Hunteras 14 (8 atk. kam.), C. Higginsas 12 (3/4 trit., 2 per. kam.).