Darbai įsibėgėja – Laisvės alėja meta senąjį apdarą (foto)

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vienos pagrindinių Kauno miesto gatvių rekonstrukcija įsibėgėja – Laisvės alėja ties savivaldybės pastatu atsisveikina su senuoju grindiniu. Atkarpoje nuo I. Kanto iki Maironio gatvės darbai virs iki 2018-ųjų pabaigos.

Šiuo metu sovietmetį menančios betoninės plytelės ardomos vidurinėje alėjos dalyje nuo Kauno centrinio pašto iki Kauno miesto savivaldybės pastato. Šiame ruože pėstieji gali praeiti tik gatvės kraštais, centras užtvertas.

Vienintelis „praeivis“, kuriam leidžiama žygiuoti smėlėtu Laisvės alėjos pagrindu – Kauno burmistras Jonas Vileišis, atskirtas įspėjamaisiais ženklais ir „Stop“ juosta, kad darbininkai nesutrukdytų svarbaus veikėjo rimties.

Išardžius grindinį, bus tvarkomos požeminės gatvės komunikacijos, tiesiamas naujas pagrindas, klojamos granito plokštės ir įrengiami mažosios architektūros objektai.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad tuo pačiu metu darbai vyksta ir alėjos atkarpoje tarp S. Daukanto ir A. Mickevičiaus gatvių. Taip „Kauno tiltai“ ir „Autokausta“ rekonstrukciją užbaigs anksčiau. Vasaros viduryje ir rudens pradžioje darbininkai imsis likusių dviejų atkarpų, kurias sutvarkyti planuojama iki 2019-ųjų lapkričio.

Antrojo Laisvės alėjos rekonstrukcijos etapo architektūriniai sprendimai bus tokie patys, kaip jau atnaujintos dalies. Galima paminėti, kad nemažų permainų sulauks alėjos fontanas, taip pat bus prikeltas skverelis priešais Kauno savivaldybę, o Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelio darbininkai kol kas nelies. Šiai erdvei ir S. Daukanto gatvei ruošiami atskiri rekonstrukcijos projektai.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Šilainiuose avariją sukėlusiam girtam vairuotojui drąsos netrūko: prie vairo be teisių

Tarnybų sujudimas Eiguliuose: daugiabutyje įsiplieskė gaisras

Naujoji „Mazda 6” - jau Kauno gatvėse

Artėja istorinis Šventojo Tėvo vizito Kaune savaitgalis, bet vyks ir kitų renginių (apžvalga)

Automobilis partrenkė į kelią išbėgusią mažametę: mergaitė perduota medikams

Pradinukams nemokamos kultūros paslaugos: įvardyta metinė suma

Laukiantiems Popiežiaus Kaune - per naktį atvira bažnyčia

Portale „Kas vyksta Kaune“ - istorinio popiežiaus vizito Kaune transliacija

Brutaliu apiplėšimu kaltinamų kauniečių laukia teismo suolas

Maitinimo įstaigų Kauną lankant popiežiui laukia iššūkis