Kitąmet karo tarnyboje daugės vyresnio amžiaus karininkų

Asociatyvi / Št. srž. L. Vizbaro nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kitąmet į privalomąją karo tarnybą planuojama pakviesti tiek pat šauktinių, kaip ir šiemet, tačiau norima didinti vyresniųjų karininkų skaičių.

Tai numatoma Seimui pateiktame įstatymo projekte, kuriuo kasmet tvirtinama principinė kariuomenės struktūra. Už jį po pateikimo balsavo 85 Seimo nariai, susilaikė vienas. Toliau dokumentą svarstys parlamentiniai komitetai.

Projekte numatyta, kad bendras ribinis privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičius 2019 ir 2024 metais nustatomas toks pat kaip ir šiemet – nuo 4190 iki 4630. Iš jų šauktinių bus nuo 3800 iki 4000.

Projektą pristatęs krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis teigė, kad įvesti privalomąją tarnybą merginoms neplanuojama.

„(…) bet jos yra laukiamos savanoriškai pagrindais, ir tiesiog priminčiau, kad pernai, rodė pavyzdys, kad turbūt 94 proc. šauktinių vietų buvo užpildyta savanoriškais pagrindais ir tik 6 proc. buvo įjungtas privalomas mechanizmas, o iš savanorių, maždaug apie 8 proc. yra merginos. Tikrai tas skaičius nemažėja, lieka stabilus ir netgi yra šioks toks didėjimas“, – tvirtino ministras.

Jis atkreipė dėmesį, kad nepaisant stabilaus šauktinių skaičiaus, kitąmet planuojama 500 karių didinti bendrą ribinį jų skaičių – jis turėtų būti nuo 19 tūkst. 490 iki 22 tūkst. 450. Per šešerius metus šis rodiklis turėtų augti 5500 kariais.

„Didinant bendrą karių skaičių atitinkamai siūloma padidinti ir vyresniųjų karininkų skaičių. (…) Pirmiausia kalbama apie majorus ir pulkininkus leitenantus, kur žmonės užimdavo funkcijas, darydavo atitinkamą darbą, bet negalėdavo gauti laipsnio ir kartu mažesnis atlyginimas. Tai buvo demotyvacinė sistema. Pulkininkų leitenantų skaičių 2019 metais siūloma didinti 13 karių, o majorų kitais metais – 107 kariais“, – sakė ministras.

Pasak R. Karoblio, viena pagrindinių naujovių – įsteigti Ryšių ir informacinių sistemų batalioną. Jo teigimu, šiuo metu veikia kuopa Gedimino štabo batalione ir tuo pagrindu būtų formuojamas Ryšių batalionas.

„Šis batalionas būtų kariuomenės vadovavimo ir kontrolės pajėgumo dalis, kuris užtikrins kariuomenės strateginio ir operacinio lygmenų vadaviečių paramą perdislokuojamomis ryšių ir informacinėmis sistemomis, taip pat vykdys jų tinklų valdymą ir kibernetinę gynybą“, – teigia Krašto apsaugos ministerija.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Šaltis trečiadienio naktį stingdys be gailesčio

Dešimtmetis vlogeris iš Kauno prisipažįsta, kad mokytis tikybos buvo neįdomu (video)

Kaunietė R. Bogušienė atkirto ministerijai: čia keroja korupcija ir yra klaidinami žmonės

Užsienio investuotojai tempo nemažina: šalia Kauno atidarytas logistikos centras už 20 mln. eurų

Aliarmas Šančiuose: prie „Pūko“ radijo stoties sukiojosi policijos ir greitosios ekipažai

Vilijampolėje įvyko sprogimas, pritraukęs gausias tarnybų pajėgas

Naujas siūlymas Seime – prošvaistė į pigesnius maisto produktus?

Viltis nuteistiesiems iki gyvos galvos – tartasi dėl naujo įstatymo

Rado priežastį, kodėl Kaune dingsta elektra – kalti vagys

Pareigūnai aiškinasi, kas neatsispyrė svetimoje piniginėje buvusiai apvaliai sumelei