Pokyčiai Kauno rajone: Vandžiogaloje pradeda veikti ugniagesių komanda

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daugiau kaip šimtas savanorių, kartu su kolegomis lenkais sėkmingai vykdomi projektai, atnaujintos gaisrinės, naujos uniformos – tokiomis naujienomis dalijosi Kauno rajono ugniagesiai, minėdami savo profesinę šventę – Šv. Florijono dieną.

Penktadienį ugniagesių komandos, su vėliavomis ir Ričardo Kukulskio vadovaujamu Kauno apskrities karinių oro pajėgų orkestru priešakyje žygiavo Vandžiogalos gatvėmis.

Iškilmės prasidėjo mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje, jas lietuvių ir lenkų kalbomis aukojo klebonas Skaidrius Kandratavičius. Prie bažnyčios paradinių durų plevėsavo Lietuvos ir Lenkijos valstybinės vėliavos. Ir ne tik todėl, kad Vandžiogaloje gyvena daug lenkų – į šventę atvyko seni ir geri Kauno rajono bičiuliai iš Seinų ir Krasnapolio.

„Būti ugniagesiu savanoriu yra graži europietiška tradicija. Mūsų ugniagesių komanda gyvuoja jau 80 metų, o jūs šį kelią sugebėjote nueiti vos per kelerius metus. Tai nuostabu!“, – džiaugėsi kolegų pasiekimais Punsko valsčiaus viršaičio pavaduotojas ir ugniagesių komandos vadas Jonas Vaičiulis.

„Esate pavyzdys Lietuvai. Tokio dėmesio, kokį skiria ugniagesiams Kauno rajono savivaldybė, dar neteko matyti“,- pritarė svečiui Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas, vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius.

Savanorių veikloje dalyvauja ir meras Valerijus Makūnas, kuris šventės proga kartu su kitais ugniagesiais pasipuošė paradine uniforma.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad į savanorių ugniagesių gretas įsilieja vis daugiau pilietiškų žmonių – ūkininkų, verslininkų, savivaldybės darbuotojų. Mes jumis didžiuojamės!”, – kalbėjo meras.

Padėkos žodžių už iniciatyvas ir sėkmingus projektus sulaukė ne tik Kauno rajono ugniagesių vadovai Rytis Velžys ir Algirdas Žandaras, bet ir visa komanda.

V. Makūnas, kartu su pavaduotoju Jonu Gursku ir administracijos direktoriumi Antanu Nesteckiu naujiems savanoriams įteikė pažymėjimus ir ženklelius, o labiausiai pasižymėjusiems ugniagesiams – padėkas.

Šv. Florijono diena sutapo su džiugiomis permainomis – tądien Vandžiogalos ugniagesių komanda įžengė į suremontuotas patalpas. Čia pradėjo dirbti 12 vyrų.

Kauno r. ugniagesiai kartu su Punsko ir Krasnopolio kolegomis įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo finansuojamą „Interreg“ projektą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“. Projektas padėjo pagerinti ugniagesių darbo ir buities sąlygas, įsigyti įrangos.

Metų pradžioje Margininkų ugniagesių komanda taip pat persikėlė į naujas patalpas Piliuonoje. Dar anksčiau už Kauno r. savivaldybės skirtas lėšas buvo nupirkti septyni ugniagesių automobiliai, kurie pakeitė „senukus“ ZIL ir GAZ.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Popiežiaus vizito metu Kauno senamiesčio gyventojams - jokių išimčių

Kauno verslininkai mikliai pasinaudojo popiežiaus vardu

Susidūrus sunkvežimiui su troleibusu, vienoje pagrindinių Kauno sankryžų stoja eismas

Kur popiežiaus Pranciškaus viešnagės Kaune metu bus V. Matijošaitis?

Policija ieško Kaune dingusio vienuolikmečio

Biudžeto pristatyme „Ryto“ atstovai mėtė akmenis į „Žalgirio“ ir Kauno savivaldybės daržą

Stebėkite 8 valandų portalo „Kas vyksta Kaune“ tiesioginę transliaciją „Kaunas pasitinka Popiežių“

Susitikimo su popiežiumi dieną oras Kaune nedžiugins

Kauno įmonei nepasisekė - dėl nesąžiningos konkurencijos nutrauktas kelio darbų konkursas

Kauno pilies žiedu pasileido lėkti žirgai