Pokyčiai Kauno rajone: Vandžiogaloje pradeda veikti ugniagesių komanda

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daugiau kaip šimtas savanorių, kartu su kolegomis lenkais sėkmingai vykdomi projektai, atnaujintos gaisrinės, naujos uniformos – tokiomis naujienomis dalijosi Kauno rajono ugniagesiai, minėdami savo profesinę šventę – Šv. Florijono dieną.

Penktadienį ugniagesių komandos, su vėliavomis ir Ričardo Kukulskio vadovaujamu Kauno apskrities karinių oro pajėgų orkestru priešakyje žygiavo Vandžiogalos gatvėmis.

Iškilmės prasidėjo mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje, jas lietuvių ir lenkų kalbomis aukojo klebonas Skaidrius Kandratavičius. Prie bažnyčios paradinių durų plevėsavo Lietuvos ir Lenkijos valstybinės vėliavos. Ir ne tik todėl, kad Vandžiogaloje gyvena daug lenkų – į šventę atvyko seni ir geri Kauno rajono bičiuliai iš Seinų ir Krasnapolio.

„Būti ugniagesiu savanoriu yra graži europietiška tradicija. Mūsų ugniagesių komanda gyvuoja jau 80 metų, o jūs šį kelią sugebėjote nueiti vos per kelerius metus. Tai nuostabu!“, – džiaugėsi kolegų pasiekimais Punsko valsčiaus viršaičio pavaduotojas ir ugniagesių komandos vadas Jonas Vaičiulis.

„Esate pavyzdys Lietuvai. Tokio dėmesio, kokį skiria ugniagesiams Kauno rajono savivaldybė, dar neteko matyti“,- pritarė svečiui Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas, vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius.

Savanorių veikloje dalyvauja ir meras Valerijus Makūnas, kuris šventės proga kartu su kitais ugniagesiais pasipuošė paradine uniforma.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad į savanorių ugniagesių gretas įsilieja vis daugiau pilietiškų žmonių – ūkininkų, verslininkų, savivaldybės darbuotojų. Mes jumis didžiuojamės!”, – kalbėjo meras.

Padėkos žodžių už iniciatyvas ir sėkmingus projektus sulaukė ne tik Kauno rajono ugniagesių vadovai Rytis Velžys ir Algirdas Žandaras, bet ir visa komanda.

V. Makūnas, kartu su pavaduotoju Jonu Gursku ir administracijos direktoriumi Antanu Nesteckiu naujiems savanoriams įteikė pažymėjimus ir ženklelius, o labiausiai pasižymėjusiems ugniagesiams – padėkas.

Šv. Florijono diena sutapo su džiugiomis permainomis – tądien Vandžiogalos ugniagesių komanda įžengė į suremontuotas patalpas. Čia pradėjo dirbti 12 vyrų.

Kauno r. ugniagesiai kartu su Punsko ir Krasnopolio kolegomis įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo finansuojamą „Interreg“ projektą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“. Projektas padėjo pagerinti ugniagesių darbo ir buities sąlygas, įsigyti įrangos.

Metų pradžioje Margininkų ugniagesių komanda taip pat persikėlė į naujas patalpas Piliuonoje. Dar anksčiau už Kauno r. savivaldybės skirtas lėšas buvo nupirkti septyni ugniagesių automobiliai, kurie pakeitė „senukus“ ZIL ir GAZ.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Parduodami prabangūs A. Sabonio apartamentai Kaune

Austrijos bendrovė atidarė paslaugų centrą Kaune: ieško specialistų ir inžinierių

Pasitikrinkite, ar kitą savaitę vis dar galėsite naudotis savo mobiliojo ryšio įrenginiais

Ar Aleksoto panoramos neištiks Gedimino kalno likimas?

Savaitgalio planas: stebinantis cirkas, „dviračiai su sijonais“ ir 100 parašiutų šuolis (renginių apžvalga)

Ištyrė vandenį pamėgtuose Kauno vandens telkiniuose: viename maudytis nerekomenduojama

Kauno „Žalgiriui“ dosniai sumokės: „Rockets“ klubas nusitaikė išpirkti talentingą žaidėją

Egzaminų centras sulaukė apeliacijų: beveik penktadaliui pakeisti rezultatai

Prakalbo apie automobilių mokestį: skatins įsigyti ekologiškesnes transporto priemones

Kauniečių namuose kvepės vynuogėmis, mišku ir gintaru