Žemės ūkio ministras B. Markauskas traukiasi iš pareigų

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių pastaruoju metu kritikos sulaukęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas traukiasi iš pareigų, trečiadienį po Vyriausybės posėdžio pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Ministras mane šiandien informavo apsvarstęs visas aplinkybes apie sprendimą trauktis iš pareigų, ministro sprendimą gerbiu“, – žurnalistams trečiadienį sakė Vyriausybės vadovas. Premjeras tuo pačiu pabrėžė, jog ministras B. Markauskas nėra niekuo kaltinimas teisėsaugos institucijų, bet jam keliami aukštesni reikalavimai nei paprastam ūkininkui.

S. Skvernelis sako, kad sprendimą atleisti B. Markauską prezidentei Daliai Grybauskaitei pateiks kitą savaitę, nurodydamas ir jo atleidimo datą. Jis teigė siūlysiantis prezidentei, kad B.Markauskas dirbtų iki birželio 1-osios.

Premjeras akcentavo, jog pritarti ministro sprendimui trauktis yra jo asmeninis apsisprendimas. Anot jo, jei B. Markauskas būtų pasitraukęs anksčiau, nebūtų atsakyti klausimai dėl „klijuojamų etikečių“ pažeidus įstatymus.

„Kaltinimai pakankamai rimti buvo keliami dėl sukčiavimo, ES lėšų grobstymo – tai būtų kaip ir pripažinimas. Galiu pakartoti, kad atmetu bet kokį spaudimą, kaip minėjau nuo pat pradžių, tai yra mano apsisprendimas, noras žinoti visą informaciją, kalbėtis su ministru“, – sakė S. Skvernelis.

Jis pripažino, kad kad B. Markauskas turi palaikymą Seime, tačiau, anot jo, „frakcija taip pat turi matyti visumą“. „Norime, kad žemės ūkio sektoriuje būtų vykdomi pokyčiai, kad reformos nebūtų stabdomos dirbtinai, nebūtų kertamas pasitikėjimas pačia institucija. Tą suprasdami, turėtų gerbti ministro apsisprendimą, kaip ir aš gerbiu ministro sprendimą, manau, kad jis šioje situacijoje yra svarbiausias, kalbant apie stabilumą tiek Vyriausybėje, tiek valstybėje“, – teigė premjeras.

Pats B. Markauskas sako, kad jo sprendimą trauktis daugiausia nulėmė šeimos interesai ir prezidentės kritika. „Pirma ir svarbiausia (priežastis – BNS) – kad buvo paliesta iš tikrųjų jautriausia sritis, tai yra mano šeimos ir artimųjų. Aišku, aš jų tikrai ne kartą atsiprašiau, tam tikrai aš nebuvau pasiruošęs“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministras.

„Antras dalykas – kad, be abejo, sudėtinga būtų dirbti tokioje situacijoje: ir po prezidentės nepasitikėjimo, ir vertinat, kad, turbūt, toliau būčiau labai atidžiai stebimas“, – sakė jis.

B. Markauskui atsistatydinant iš Vyriausybės valdančioji valstiečių ir žaliųjų sąjunga neteko vieno iš dviejų turėtų partijos atstovų Vyriausybėje. Šiai politinei jėgai be B. Markausko dar priklauso ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kiti ministrai – nepartiniai.

Premjeras išvakarėse buvo žadėjęs, kad sprendimą dėl ministro priims trečiadienį. Pats ministras dar antradienį teigė nematąs pagrindo trauktis, nes padarė tik mažareikšmį nusižengimą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atsakydama į konservatorių paklausimą, antradienį nurodė, kad B. Markausko ar jo motinos ūkininkės Sofijos Markauskienės veikloje nėra nustatyta nusikalstamos veikos požymių, tačiau galėjo būti neteisingai deklaruoti pasėliai siekiant gauti ES išmokas. Ministro šeimos deklaravimo aplinkybes dar tiria Nacionalinė mokėjimo agentūra.

B. Markauskas kritikos sulaukė naujienų portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigia turėjęs žodinius savininkų sutikimus.

Ministrą atsistatydinti paragino D. Grybauskaitė. Seimo opozicija antradienį surinko reikiamus 29 parašus ministro interpeliacijai inicijuoti.

B. Markauskas – trečiasis Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės ministras, per pusantrų darbo metų pasitraukęs iš pareigų. Pernai rugsėjį iš ūkio ministro pareigų atsistatydino Mindaugas Sinkevičius, nes Socialdemokratų partija paliko valdančiąją koaliciją. Šių metų kovą po prezidentės kritikos atsistatydino teisingumo ministrė Milda Vainiutė. Pamainos jai kol kas nerasta.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Būkite atidūs: Vilijampolėje lengvojo automobilio ir motociklo susidūrimas

Kauno apskrities politikos neramumų priešakyje – nepasitikėjimas vadovais

100-mečio motorizmo ralio dalyviai finišuoja Birštone (tiesioginė transliacija)

Kauno policijos viršininkas „Kasko“ atsisakymo nedramatizuoja

Prašo kauniečių pagalbos: atskrido į Vilniaus oro uostą, tačiau namų nepasiekė

Svetimo šuns apkandžiotą kaunietę nustebino pareigūnų paskirta bauda

Fiksuoja kauniečiai: į miestą užklydo žiauriu elgesiu garsėjantis vabzdys

Kauno policija ieško moterį požeminėje perėjoje apiplėšusio vyro

Populiariame Kauno paplūdimyje atlikti papildomi vandens tyrimai

Išskirtinis susitikimas Kaune: stos prieš pramogų pasaulio žvaigždes iš Vilniaus