Nepaliko vietų dvejonėms: žalgiriečiai namų aikštelėje šventė pergalę (foto) | Kas vyksta Kaune

Nepaliko vietų dvejonėms: žalgiriečiai namų aikštelėje šventė pergalę (foto)

Antradienį Eurolygos atkrintamosios varžybos atkeliavo į „Žalgirio“ areną. Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susitiko su Pirėjo „Olympiacos“ ekipa. Žalioje spalvoje paskendusioje arenoje vietos graikų ambicijoms nebuvo – žalgiriečiai užtikrintai šventė pergalę rezultatu 80:60.

Rungtynių pradžioje šimtaprocentines progas po krepšiu susikūrė Vasilije Micičius ir Brandonas Daviesas, tačiau geriau mačą pradėjo 4:10 pirmavę Eurolygos vicečempionai. Kauniečių situaciją netrukus taisė tritaškį įsmeigęs Kevinas Pangosas, tikslių V.Micičiaus ir Beno Udriho rezultatyvių perdavimų sulaukęs Antanas Kavaliauskas bei iki pabaigos vienas pats sėkmingai sužaidęs Paulius Jankūnas – 13:14. Puikiai į žaidimą įsiliejęs B.Udrihas ne tik asistavo dėjimus atlikusiems Axeliui Toupane ir Aaronui White‘ui, bet ir taikliais metimais leido „Žalgiriui“ laimėti pirmąjį kėlinį 21:19.

Antrajame kėlinyje individualiais reidais svečių gynybą laužė P.Jankūnas bei A.Toupane, o net pražangomis nesustabdyti B.Daviesas ir A.White‘as didino atotrūkį iki 33:24. Nuostabaus palaikymo įkvėpti žalgiriečiai nesiruošė sustoti ir po K.Pangoso bei V.Micičiaus taškų jau pirmavo 37:24. Tuomet puikų kamuolio judėjimą iš rankų į rankas dėjimu viena ranka vainikavo B.Daviesas, dar didesnę duobę „Olympiacos“ kasė tritaškį smeigęs K.Pangosas – 42:26. Prieš pat didžiąją pertrauką geresnę atkarpą sužaidė varžovai, kurie vienu metu turėtą 17 taškų (47:30) šeimininkų persvarą sumažino iki 47:36.

Geros nuotaikos „Žalgirio“ arenoje nedingo ir lemiamo ketvirčio pradžioje, kuomet geležinės Lietuvos čempionų gynybos surakintas „Olympiacoso“ klubas po tolimos A.Toupane bombos su pražanga atsidūrė ant prarajos krašto – 74:52. Rungtynių pabaigoje Š.Jasikevičius į aikštelę metė jaunuosius Paulių Valinską ir Martyną Sajų, kurie tapo abejonių nekeliančios „Žalgirio“ pergalės rezultatu 80:60 liudininkais.

„Žalgiris“: B.Daviesas 18 (6/8 dvit.), P.Jankūnas 13 (5/5 dvit., 6 atk. kam.), K.Pangosas 12, A.Toupane 10, V.Micičius 8 (6 rez. perd.), A.Kavaliauskas 7, B.Udrihas 6 (6 rez. perd.), A.White‘as 5, A.Milaknis 1, M.Sajus 0, P.Valinskas 0, E.Ulanovas 0.