Skaitytojas teiraujasi: ar Ąžuolynas sulaukia ne tik grėbliais apginkluotų miestiečių?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Savaitgalį praūžusi „Kaunas tvarkosi“ akcija užsuko ir į Ąžuolyno parką, kur buvo renkamos šiukšlės, senos šakos ir lapai. Nors „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai teigiamai vertino gyventojų aktyvumą, atkreipė dėmesį, kad iki akcijos parkas atrodė visai nepaliestas ir domėjosi, kokias pajėgas jam periodiškai tvarkyti skiria miestas.

Šeštadienį vykusi iniciatyvaKaunas tvarkosi“, aplankiusi 12 vietų, į miestą atnešė ne tik pavasarinio atsinaujinimo bei švarinimosi nuotaikas, tačiau iškėlė ir klausimų.

Portalo redakcijai parašęs Tadas džiaugėsi, kad kauniečius tvarko viešąsias erdves, tačiau pastebėjo, jog net ir didelio žmonių susibūrimo kartą per metus neužtenka norint palaikyti teritoriją švarią.

„Puiku, kad į darbą kibo paprasti žmonės – tai kelia gyventojų sąmoningumą ir verčia susimąstyti prieš metant atliekas, kur papuola. Bet prieš tai Ąžuolynas nesulaukė etatinių švarintojų dėmesio. Ar sulauks toliau, praėjus akcijai? O gal didelėms miesto erdvėms tvarkyti „įdarbinami“ tik miestiečiai?“ – klausė vyras.

Savivaldybės įmonės „Kauno švara“ Miesto tvarkymo skyriaus „Kas vyksta Kaune“ pateiktuose oficialiuose atsakymuose priminta, kad kasmet Kauno savivaldybės organizuojama visuotinė tvarkymosi akcija, kurios metu švarinami tam tikri žalieji plotai, šiemet užsuko ir į Ąžuolyną. Čia buvo renkami seni lapai, šakos ir šiukšlės.

O nuolat šiukšlės renkamos dalyje Ąžuolyno parko ploto – tvarkomi 53 304 kv. m (visas parko plotas – 844 200 kv. m – „Kas vyksta Kaune“). „Kauno švaros“ Miesto tvarkymo skyriaus duomenims, tvarkomi takai ir iš abiejų pusių po 3 m nuo jų nutolusios žaliosios zonos.

Nuo žaliųjų plotų darbininkai šiukšles renka 9 kartus per mėnesį (pirmadieniais ir penktadieniais), o šiukšlės iš šiukšliadėžių išvežamos pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad „Kaunas tvarkosi“ dalyviai taip pat šurmuliavo Naugardiškių, Ramybės ir Dainavos parkuose, šalia KTU Santakos slėnio, Eigulių kapinių prieigose, Panemunės šile, Lampėdžio ežero pakrantėje, Kauno marių aikštelėje, Romainių miške ir VIII forto teritorijoje.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno apskrityje byksiančio festivalio „Granatos Live“ atlikėjų sąrašą papildė dar trys vardai

STT agentu apsimetusiam gyventojui - teismo nuosprendis

Rotušės aikštėje džiaugsmingai sutikti visą Europą iš koto išvertę žalgiriečiai (foto)

Tris gyvybes nusinešusios BMW avarijos bylos atomazga: sprendimą pateikė prokuratūra

Pažeistas gaisrinis hidrantas tvindė Laisvės alėją (video)

Kauno senamiestyje duris atvėrė laisvalaikio avalynės ir aprangos parduotuvė „Trip Shop“

Kauniečiai laukia savo herojų: sutinka žalgiriečius Rotušės aikštėje (foto)

Bus teisiamas buvusios valstybinės įmonės Kaune vadovas

Avarija Savanorių prospekte: susidūrus automobiliams, „BMW“ rėžėsi į stulpą

Nuo kosminių kainų ir naktinių nuokrypių iki viduramžių autentikos: kaip kauniečiai vertina „Kauno Hanzos dienas“?