Ledo ritulio čempionatas: lietuviai nušlavė dar vienus varžovus (foto) | Kas vyksta Kaune

Ledo ritulio čempionatas: lietuviai nušlavė dar vienus varžovus (foto)

delfi.lt 2018/04/23 21:49

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono antrose rungtynėse prapliupo tiksliais metimais ir Rumunijos ledo ritulio rinktinę sutriuškino 8:3 (3:1, 3:1, 2:1). Mūsiškių sąskaitoje – dvi pergalės iš tiek pat galimų.

Jau pirmo kėlinio 3 min. Edgaras Rybakovas po puikaus perdavimo iš gilumos atliko puikų metimą tarp Rumunijos vartininko kojų ir išvedė lietuvius į priekį – 1:0.

Po Tado Kumeliausko perdavimo Povilas Verenis nepaliko jokių šansų Rumunijos vartininkui Zoltanui Toke, sužaidus tik 4 min. Lietuva priekyje – 2:0.

Prie trečio įvarčio solidžiai prisidėjo rinktinės debiutantas ir vyriausias šio pasaulio čempionato žaidėjas Darius Kasparaitis: po jo jėgos veiksmo ritulys atiteko Lietuvos ekipai. Mūsiškių ataką užbaigė skylėta varžovų gynyba darkart pasinaudojęs E. Rybakovas, kuris 11 min. iš arti pelnė 3-ią komandos įvartį.

Panašu, kad lietuvių aikštės pusėje galima pradėti kloti krepšinio parketą: veiksmo mūsų rinktinės pusėje tikrai nedaug.

Tačiau likus 4 min. iki I kėlinio pabaigos Rumunija pasinaudojo solidaus rezultato užmigdytų lietuvių aplaidumu ir sušvelnino rezultatą: po Gergo Biro tikslaus metimo – 3:1. Maža to, dviem minutėms pašalintas Paulius Gintautas, tad rumunai įgijo kiekybinę persvarą. Lietuviai iki I kėlinio pabaigos apsigynė ir po pirmojo mačo trečdalio mūsiškių rinktinė išėjo ilsėtis pirmaudama 3:1.

Antrojo kėlinio pradžia kartojo pirmojo scenarijų: sužaidus 3 min. vėl ritulys spurdėjo varžovų vartuose.

Po T. Kumeliausko perdavimo Danielius Bogdziulis tiksliai ir stipriai metė į tuščius vartus – 4:1.

8-ą II kėlinio minutę apie save priminė G. Biro, kurio antrasis įvartis vėl privertė lietuvius įtempti visus raumenis.

15 min. po puikaus Dainiaus Zubraus perdavimo Markas Kaleinikovas prasiveržė link vartų ir tiksliai metė į vartus – 5:2.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis savo žodį tarė Arnoldas Bosas – 6:2. Būtent toks rezultatas švieslentėje degė prieš trečiąjį kėlinį.

Trečią kėlinį pradėjo rumunų galvos skausmu tapęs A. Bosas, o sėkmingą ataką pradėjo rutulį šone atkovojęs D. Zubrus – 7:2.

Lietuvių pergalingą pranašumą 47 min. padidino Ugnius Čižas, rezultatyvų perdavimą į savo sąskaitą įsirašė Jaunius Jasinevičius.