Vietoj kaitros prognozuoja šalnas: gamta jau eina iš proto

Asociatyvi / G. Lažausko nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tikrojo atšilimo, kai dienomis termometrų stulpeliai perlips 20 laipsnių, dar reikės palaukti. Šią savaitę visas kortas maišys didelis Atlanto ciklonas. Tačiau išvykus iš miesto – jau pavasaris žydi visu gražumu.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Margarita Kirkliauskaitė DELFI sakė, kad šią savaitę mūsų orus lems labai didelis ciklonas, susisukęs ties Atlanto vandenynu, šiaurine jo dalimi. Lietaus debesys keliaus ties jo pietiniu, pietrytiniu pakraščiu.

„Viena po kitos tos juostos keliaus, ir jos kabins Lietuvą, bet labai didelių intensyvių liūčių ar ilgalaikio lietaus mes nelaukiame vien dėl to, kad pagrindinis ciklono centras yra pakankamai toli“, – sakė M. Kirkliauskaitė.

Pasak sinoptikės, ši savaitė bus pakankamai vėsi: dienomis temperatūra svyruos tarp 9-14 arba 10-15 laipsnių šilumos. Artėjant savaitgaliui bus keliais laipsniais šilčiau.

„Nieko tokio, kas perliptų 20 laipsnių, šią savaitę nenusimato. Bus nemažai debesų ir pakankamai neretai pas mus užsuks lietaus debesys, tai ir naktys turėtų būti šiltesnės. Temperatūra bus tarp 2-7, 3-8 laipsnių šilumos“, – sakė M. Kirkliauskaitė.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį tikėtinas ir nedidelis šaltukas, kuris greičiausiai nuguls dirvos paviršiuje. „Šeštadienis bus kiek sausesnis. Lietaus bus, bet jo kiekis bus mažesnis nei iki šeštadienio“, – tikino sinoptikė M. Kirkliauskaitė.

Pragiedrėjęs dangus į Lietuvą atneš ir minusinės temperatūros tikimybę. „Minusinė temperatūra labiausiai tikėtina dirvos paviršiuje, bet gali tvyroti ir ore. Gali pasvyruoti apie nulį arba būti silpnai neigiama temperatūra“,– teigė sinoptikė.

Gražiausia dabar kaime ir pelkėse

Gamtininkas, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė sakė, kad šiuo metu įdomiausia ne miškuose, kurie dar yra tuštoki, o paupiuose, pelkėse, kur daugiau gyvybės.

„Dzūkijoje dabar yra itin gražūs kaimai, nes jau slyvos žydi“, – sakė M. Lapelė.

Gamtininkas pasakojo, kad gamtoje jau baigia žibuoklės, žydi baltosios plukės, jau yra išlindę kiškio kopūstai, Dzūkijos šiluose dar galima rasti žydinčių vėjalandžių šilagėlių, kurių žiedai į violetines tulpes panašūs.

Dzūkai žino, kad kai pavasarį prasideda miškasodis, o jis būna, kada žemė dar būna šiek tiek drėgna, kad būtų galima sodinti pušis, tuo metu dygsta bobausiai.

„Jau miškasodis prasidėjo, o bobausių tik kur ne kur žmonės randa. Tiesiog dar šaltos naktys ir labai sausa miškuose“, – sakė M. Lapelė.

Gamtininkas pastebėjo, kad gamtoje paukščiai labai aktyvūs. Gervės dieną maitinasi, todėl jas galima prie pelkių pamatyti ir girdėti.

„Gamta bunda, ir labai staigiai šiemet. Tetervinai burbuliuoja, kurtiniai vestuves kelia, gamtoje vis tiek viskas įvyksta, kartais tai vyksta lėčiau, kartais greičiau, bet vis tiek viskas, kas turi įvykti, tas įvyksta“, – filosofiškai pokalbį baigė gamtininkas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Būkite atidūs: Vilijampolėje lengvojo automobilio ir motociklo susidūrimas

Kauno apskrities politikos neramumų priešakyje – nepasitikėjimas vadovais

100-mečio motorizmo ralio dalyviai finišuoja Birštone (tiesioginė transliacija)

Kauno policijos viršininkas „Kasko“ atsisakymo nedramatizuoja

Prašo kauniečių pagalbos: atskrido į Vilniaus oro uostą, tačiau namų nepasiekė

Svetimo šuns apkandžiotą kaunietę nustebino pareigūnų paskirta bauda

Fiksuoja kauniečiai: į miestą užklydo žiauriu elgesiu garsėjantis vabzdys

Kauno policija ieško moterį požeminėje perėjoje apiplėšusio vyro

Populiariame Kauno paplūdimyje atlikti papildomi vandens tyrimai

Išskirtinis susitikimas Kaune: stos prieš pramogų pasaulio žvaigždes iš Vilniaus