Nepaisantys šios taisyklės pėstieji turės patuštinti pinigines (video)

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekė skaitytoja Greta, teigusi, jog ją itin neramina bene kiekvieną dieną matomas baimę keliantis vaizdas vienoje Kauno gatvėje. Pasak jos, į judrią važiuojamąją kelio dalį išbėgantys pėstieji, kaip galima manyti, mokiniai, greičiausiai nė nesusimąsto apie jų gvybei gresiantį pavojų. Jie esą nesivargina paėjėti kelis žingsnius iki pėsčiųjų perėjos. 

Bauginantis vaizdas

„Nežinau, nuo ko pradėti, bet norėčiau, kad plačiau „atsimerktų“ mokyklos, manyčiau, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, esančios Šilainiuose, darbuotojai ir patys mokiniai. Matau pastaruosius kiekvieną dieną bėgančius per gatvę, automobiliai signalizuoja, bet greičio nemažina. Tokiais atvejais, šiems paaugliams vertėtų susimąstyti, kad toks elgesys gali kainuoti gyvybę“, – sako pilietiška kaunietė.

Pasak jos, visai netoli šios vietos, kuri matoma užfiksuotame vaizdo įraše, yra pėsčiųjų perėja. „Baisu, kad į tai neatsižvelgiama ir tenka matyti vaikus bėgiojančius per judrią gatvę“, – atvirauja pašnekovė.

Trečdalis žuvusiųjų keliuose – pėstieji

Apie neatsakingą visų amžiaus grupių pėsčiųjų elgesį gatvėse portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai kalbėjosi su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininke Šarūne Dzimidaite.

Š. Dzimidaitė / Kauno apskr. VPK nuotr.

„Pėstieji kaip ir automobilių vairuotojai ar dviratininkai yra lygiateisiai kelių eismo dalyviai. Tačiau žvelgiant į statistinius duomenis, pėstieji – pati pažeidžiamiausia eismo dalyvių grupė. Jie sudaro maždaug trečdalį visų žuvusiųjų keliuose. Naujausi kelių policijos pareigūnų ruošti prevenciniai planai, rodo, kad ne vairuotojai nesaugo kitų eismo dalyvių keliuose, bet būtent pėstieji yra išsiblaškę, neatsargūs. Dėl šio fakto dažniausiai įvyksta skaudžios nelaimės“, – pasakojo ji.

Pasak Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkės, pakliuvę į eismo įvykį, pėstieji patiria sunkesnius sužalojimus, nes jie neturi tvirtos apsaugos (aut. past. tuo tarpu vairuotojus apsaugo kėbulas, saugos diržai, dviratininkus – šalmas ir kitos priemonės).

„Tam, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų keliuose, ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji turėtų elgtis atsakingai, apdairiai, nekeldami pavojaus, nepatogumų kitiems eismo dalyviams“, – patarė Š. Dzimidaitė.

Įvardijo dvi pėsčiųjų amžiaus grupes

Pareigūnės teigimu, galima išskirti dvi neatsargių pėsčiųjų amžiaus grupes. Pirmoji – senjorai, kartais pervertinantys savo galimybes einant ne per perėją, pavyzdžiui, prie Kauno stoties turgaus, Kauno geležinkelio stoties ir pan. Šiose vietose esą dažnai pastebimos vyresnio amžiaus moterys, galvojančios, jog bėga, nors iš tiesų juda nedideliu tempu gatvėje, kurioje automobilių eismas išties judrus.

„Neretai, net ir tais atvejais, kai pareigūnai sustabdo minėtasias vyresnio amžiaus moteris ir paklausia: močiute, ką darote? Saugokite save. Moteris žvelgdama policijai į akis vis tiek aiškina, kad nebėgo neleistinoje vietoje. Tą patį tvirtina ir tada, kai parodomas veiksmo vaizdo įrašas“, – atviravo Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė.

Kita eismo dalyvių grupė – moksleiviai. Atšilus orams, pareigūnai sako pastebintys vaikų, paauglių neatidumą ir išsiblaškymą. Pastarieji nenustygsta vietoje, vaikšto galvas dengdami gobtuvais, yra beveik visą laiką įnikę į savo išmaniuosius įrenginius. Todėl dažniausiai neapsidairo eidami gatve, neįvertina rizikos artėjant automobiliui ir kartu su draugais, susiskirstę grupelėmis, nepaisant nieko, leidžiasi bėgti per važiuojamąją kelio dalį.

„Dėl tokio elgesio keliuose dažnai įvyksta nelaimės. Automobilių vairuotojai, išvydę per gatvę bėgančius vaikus, priversti staiga stabdyti transporto priemones. Taip neretai sukeldami avarines situacijas ar net avarijas keliuose“, – komentavo ji.

Už pažeidimus – baudos

Š. Dzimidaitės teigimu, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse 428 1 dalyje už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kuriuos padaro pėstieji  (aut. past. visų amžiaus grupių) numatyta bauda nuo 20 iki 40 eurų. O tuo atveju, kai pėstysis pažeisdamas taisykles išprovokuoja pavojingą situaciją (aut. past. pavyzdžiui, vaikui išbėgus į kelią, dėl to važiuojantis gatve automobilis staiga stabdydamas atsitrenkia į kitą transporto priemonę) baudos dydis gali siekti nuo 30 iki 50 eurų.

Pareigūnai, siekdami užtikrinti mažųjų eismo dalyvių saugumą Kauno apskrityje, vykdo prevencines priemones, kuriose vaikams primenami saugaus eismo pagrindai. Taip pat Eismo saugumo klasės rengiamos ir įvairiuose Kauno miesto renginiuose.

Apie saugumą keliuose policininkai kalba ir radijo stotyse, duodami patarimus pėstiesiems. Vyresnio amžiaus vairuotojams ne kartą organizuotos specialios vairavimo akcijos, kuriose šie mokėsi važiuoti slidžia kelio danga ir kitomis ekstremaliomis sąlygomis. Taip pat išdalyjama tūkstančiai atšvaitų. Tačiau, pėstiesiems nevertėtų pamiršti, kad atšvaitus reikėtų segėti nuolat, o ne tik tamsiu paros metu, kaip dažniausiai manoma, primena Š. Dzimidaitė.

35 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Stringa pasiruošimas naujo Kauno policijos komisariato statyboms

Būkite atidūs: Vilijampolėje lengvojo automobilio ir motociklo susidūrimas

Kauno apskrities politikos neramumų priešakyje – nepasitikėjimas vadovais

100-mečio mototurizmo ralio dalyviai finišuoja Birštone (tiesioginė transliacija)

Kauno policijos viršininkas „Kasko“ atsisakymo nedramatizuoja

Prašo kauniečių pagalbos: atskrido į Vilniaus oro uostą, tačiau namų nepasiekė

Svetimo šuns apkandžiotą kaunietę nustebino pareigūnų paskirta bauda

Fiksuoja kauniečiai: į miestą užklydo žiauriu elgesiu garsėjantis vabzdys

Kauno policija ieško moterį požeminėje perėjoje apiplėšusio vyro

Populiariame Kauno paplūdimyje atlikti papildomi vandens tyrimai