„Hella“ startas Kaune: užsakymų turi keleriems metams į priekį

Kauno r. sav. nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Elektronikos komponentus automobilių pramonei gaminanti Vokietijos bendrovė „Hella“ pirmąsias gaminių partijas iš Sergeičikų kaime, Kauno rajone, statomos gamyklos pradės tiekti jau šių metų rugsėjį. Šiandien su rajono meru susitikę įmonės atstovai aptarė veiklos planus, įdarbinimo galimybes ir davė tam tikrų pastabų.

Apie tai su Kauno rajono savivaldybės meru Valerijumi Makūnu ketvirtadienį kalbėjosi „Hella Lithuania“ direktorius Michaelis Jareckis.
Susitikime Raudondvario dvare dalyvavusi bendrovės personalo vadovė Jurgita Macijauskienė tvirtino, kad įmonė jau įdarbino apie 40 darbuotojų, nemaža jų dalis – Kauno rajono gyventojai.

Iš pradžių priimami aukštos kvalifikacijos specialistai: techninės priežiūros vadovai, gamybos, kokybės inžinieriai, finansų analitikai, IT specialistai. Netrukus pradės dirbti komunikacijos specialistas.

Prie stalo Raudondvario dvare susėdo M. Jareckis ir V. Makūnas / Kauno r. sav. nuotr.

„Džiaugiuosi, kad yra daug norinčių dirbti mūsų gamykloje. Deja, Lietuvoje iki šiol nebuvo automobilių pramonės, todėl dalį specialistų teks apmokyti Vokietijos, Rumunijos padaliniuose“, – kalbėjo M. Jareckis.

Laisvojoje ekonominėje zonoje sparčiai kyla pirmasis „Hella“ modulis. M. Jareckis tvirtino, kad gamykla jau turi užsakymų mažiausiai trims metams, todėl plėtra nesustos. „Kauno regione matome geras perspektyvas, todėl, manau, kasmet įdarbinsime ne mažiau kaip po 100 darbuotojų“, – sakė verslininkas.

V. Makūnas pageidavo, kad informacija apie įsidarbinimo galimybes pirmiausia pasiektų vietos gyventojus ir pasiūlė M. Jareckiui susitikti su Aleksandro Stulginskio universiteto vadovais. Mero teigimu, šis universitetas, kaip ir KTU, galėtų rengti automobilių pramonės specialistus.

M. Jareckis dėkojo V. Makūnui už investuotojams rodomą dėmesį ir pagalbą. Pagrindine problema, pasak jo, lieka kelių infrastruktūros sutvarkymas.

Kauno rajono meras savo ruožtu informavo apie neseniai įvykusį susitikimą su Automobilių kelių direkcijos atstovais, kurie rengia techninius infrastruktūros sprendimus Kauno LEZ teritorijoje. „Reikia, kad būtų patogu ir vietos gyventojams, ir verslui“, – pabrėžė V. Makūnas.

„Mes kol kas tik kuriamės. „Hella“ yra solidi kompanija, todėl ateityje vystysime ir socialinę partnerystę“, – patikino M. Jareckis.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno medikai atliko sudėtingą operaciją be lytinio organo gimusiai merginai

Kauno rajone - ąžuolinis suolas antrajai Lietuvos religijai

Pasaulio ledo ritulio čempionate netikėtumas - estai įveikti ne iš karto

Kėdainių rajone aidėjo šūviai - įtariamasis sulaikytas

Į Paryžiaus parodą išvežtus paveikslus Kauno muziejus apdraudė 7 mln. eurų

Fiksuoja skaitytojas: ar Kauno neištiks Gedimino kalno Vilniuje likimas?

Aktyvus savaitgalis Kauno senamiestyje: gėrybės, muzika ir žvejojantis klounas

Metų renginio startas: laukia savaitė karštų kovų ant ledo

Neblaivus vairuotojas pasišalino iš automobilio: policijos patruliai šukuoja teritoriją

Vyriausybė skatins gimdyti daugiau vaikų: vilioja šusnimi lengvatų