Gyventojai palaiko idėją nereceptinius vaistus parduoti ne vaistinėse

Asociatyvi nuotr. / R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dauguma (72 proc.) žmonių pritaria siūlymui leisti kai kuriuos nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse.

Tai rodo kovo 8-16 dienomis bendrovės „Spinter research“ internetu vykdyta apklausa, kurioje dalyvavo 1009 respondentai nuo 18 iki 75 metų.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atlikta apklausa taip pat parodė, kad 60 proc. joje dalyvavusių žmonių yra tekę atsidurti situacijoje, kai prireikė nereceptinio vaisto, tačiau vaistinių darbo laikas jau buvo pasibaigęs ir įsigyti reikiamo vaisto nepavyko.

Didžioji dalis – 82 proc. – apklaustųjų taip pat pritartų siūlymui leisti vaistinėms nuotoliniu būdu parduoti visus vaistus pagal elektroninius receptus. Galimybe vaistus įsigyti elektroniniu būdu jau naudojasi ir ateityje planuoja naudotis pusė respondentų (dabar internetu galima pirkti tik nereceptinius vaistus).

Apklausą SAM užsakė Seimui svarstant jos parengtas pataisas, kurios leistų vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais (išskyrus narkotinius ir psichotropinius) pagal elektroninius receptus. Taip pat siūloma leisti prekiauti nereceptiniais vaistais mažmeninės prekybos vietose (parduotuvėse, degalinėse), sudaryti galimybes gydymo įstaigoms pačioms steigti vaistines.

Pataisoms prieštarauja farmacijos specialistams atstovaujanti Lietuvos farmacijos sąjunga, teigianti, kad pirkti vaistus ne vaistinėse – rizikinga.

BNS primena, kad 2014 metais liberalizuoti prekybą vaistais siūlė tuometiniai parlamentarai Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius, tačiau Seimas nesutiko priimti svarstyti jų parengtų Farmacijos įstatymo pataisų.

49 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pirmoji pergalė ledo ritulio čempionate - lietuvių rankose: nurungė Kroatiją

Pasaulio ledo ritulio čempionate Ukraina nesunkiai įveikė Rumuniją

Kauno medikai atliko sudėtingą operaciją be lytinio organo gimusiai merginai

Kauno rajone - ąžuolinis suolas antrajai Lietuvos religijai

Pasaulio ledo ritulio čempionate netikėtumas - estai įveikti ne iš karto

Kėdainių rajone aidėjo šūviai - įtariamasis sulaikytas

Į Paryžiaus parodą išvežtus paveikslus Kauno muziejus apdraudė 7 mln. eurų

Fiksuoja skaitytojas: ar Kauno neištiks Gedimino kalno Vilniuje likimas?

Aktyvus savaitgalis Kauno senamiestyje: gėrybės, muzika ir žvejojantis klounas

Metų renginio startas: laukia savaitė karštų kovų ant ledo