Laimės dienos proga žalgiriečiai padovanojo Kaunui pergalę | Kas vyksta Kaune

Laimės dienos proga žalgiriečiai padovanojo Kaunui pergalę

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė Eurolygos 27-ojo turo rungtynes. Kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Milano „AX Armani“ komanda. Varžybose netrūko įtemptų epizodų, tačiau galiausiai aikštelės šeimininkai įveikė svečių komandą rezultatu 77:65.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo itin susikaupę, daugiau nei tris minutes išlaikė savo krepšį „sausą“ ir po Brandono Davieso bei Pauliaus Jankūno gerų epizodų po krepšiu truktelėjo į priekį – 4:0. Nors svečiams ledus pralaužė Artūras Gudaitis, Kevino Pangoso vedami Lietuvos čempionai įpusėjus kėliniui pirmavo 11:6. Prie šešis taškus pelniusio A.Gudaičio netrukus prisijungė kitas lietuvis Mindaugas Kuzminskas, kurio pastangomis komandas teskyrė vienas taškelis – 12:11. Ketvirčio pabaigoje gražiai krepšio link pranėrė Vasilije Micičius, o kamuolį puolime ėmęs Antanas Kavaliauskas kauniečiams pirmą dešimties minučių atkarpą leido laimėti 17:16.

Antrojo kėlinio pradžioje aktyviai į žaidimą įsiliejo Beno Udrihas, kuris ne tik puikiai asistavo A.Kavaliauskui, tačiau ir pats išprovokavęs pražangą realizavo vieną baudos metimą – 20:16. Gana chaotiško ir nerezultatyvaus žaidimo fone šeimininkus priekyje 24:21 išlaikė abejose aikštės pusėse sėkmingai atstovėję Aaronas White‘as ir B.Daviesas. Tylą žalgiriečių žaidime nutraukė komandos kapitono P.Jankūno baudų metimai, bet priekyje 26:28 jau buvo varžovai. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės darbo vėl ėmėsi užsiautęs P.Jankūnas, tačiau pirmą rungtynių pusę 31:34 laimėjo kiek sėkmingiau iš toli šaudę Milano krepšininkai.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirį“ į priekį (36:34) išvedė puikų pasirodymą tęsęs P.Jankūnas bei pagaliau iš toli prisitaikęs Artūras Milaknis. Tuomet svečių gretose vėl užsiautė lietuvis A.Gudaitis, tačiau šįkart jam atsaką turėjo dėjimu krepšį sudrebinęs B.Daviesas bei pražangos nesustabdytas A.Milaknis – 42:42. Visgi, ištiksėjus jau šešioms trečiojo ketvirčio minutėms Lietuvos čempionai atsiliko 42:47, tad nepatenkintas komandos žaidimu pasitarimą sušaukė Š.Jasikevičius. Iškart po to prabilo svečių gynybą draskęs V.Micičius, o rezultatą lygino laiku ir vietoje atsiradęs A.Kavaliauskas – 48:48. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiams 54:50 pirmauti leido puikiai veikęs A.Kavaliausko ir V.Micičiaus tandemas bei paskutinę ketvirčio sekundę pasižymėjęs A.White’as.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi A.White’as, po kurio šešių taškų be atsako komandas pirmą skyrė dviženklė taškų riba – 60:50. Nors iš duobės kapstyti „AX Armani“ krepšininkus bandė A.Gudaitis, tikrą šou surengė du triuškinančius dėjimus pademonstravęs ir tikru žvėrimi lemiame ketvirtyje tapęs A.White‘as – 64:53. Susikrovę apčiuopiamą pranašumą žalgiriečiai tvirtai laikėsi į ją įsikabinę geležinės gynybos dėka bei likus mažiau nei trims minutėms po A.White‘o pakartotino bandymo pirmavo jau 71:56. Per likusį laiką kauniečiai ramiai sutvarkė likusius klausimus ir 77:65 palaužę Milano ekipą priartėjo prie Eurolygos atkrintamųjų varžybų.

„Žalgiris“: A.White‘as 16 (6/8 dvit., 8 atk. kam.), P.Jankūnas 15 (6 atk. kam.), B.Daviesas 11 (3 per. kam.), V.Micičius 9, A.Kavaliauskas 8 (6 atk. kam.), K.Pangosas 7 (10 rez. perd.), A.Milaknis 6 (6 atk. kam.), E.Ulanovas 3, A.Toupane 1, B.Udrihas 1.

„AX Armani“: A.Gudaitis 19 (10 atk. kam.), M.Kuzminskas 12, C.Jerrellsas 10 (5 rez. perd.).