Antroje mačo dalyje žaidimą atradę žalgiriečiai namuose nugalėjo „Šiaulius“ | Kas vyksta Kaune

Antroje mačo dalyje žaidimą atradę žalgiriečiai namuose nugalėjo „Šiaulius“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienį sužaidė 26-ąsias „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono rungtynes. „Žalgirio“ arenoje priimti Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkai pusę rungtynių su kauniečiais kovėsi taškas į tašką, bent antroje dalyje susiėmę žalgiriečiai šventė pergalę 69:58.

Mačo su „Šiauliais“ starte Lietuvos čempionams taškus rinko Brandonas Daviesas, tačiau svečiai po tritaškių krušos į priekį truktelėjo 5:15. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės žalgiriečiai kur kas geriau atidirbo gynyboje, o deficitą iki 14:20 apmažino aukštaūgių tandemą sudarę Antanas Kavaliauskas ir Aaronas White‘as.

Antrajame kėlinyje sunkiai sulaikomą žaidimą demonstravo sparčiai taškus rinkęsis ir net nesportine pražanga stabdytas A. White‘as, ne ką nuo jo atsiliko kauniečius į priekį 25:23 išvedęs B. Daviesas. Antroje ketvirčio dalyje geras progas kūrėsi „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, laisvą koridorių atrado Vasilije Micičius, o be priežiūros paliktas Kevinas Pangosas smeigė tolimą dūrį – 34:30. Tiesa, čia pat svečiai surengė savo atsaką ir komandos ilsėtis keliavo esant lygiam rezultatui – 34:34.

Niekaip neprisišaudant iš tolimos distancijos, arčiau krepšio dusyk sėkmingai pranėrė V. Micičius, o savo darbą baudos aikštelėje puikiai atliko atstumą iki 42:37 didinęs P. Jankūnas. V. Micičiaus techninės pražangos įkvėpti žalgiriečiai surengė spurtą 14:0 bei po tolimmų V. Micičiaus ir A. White‘o dūrių galingai atsiplėšė – 56:39. Puikią dešimties minučių atkarpą uždarė Artūrą Milaknį ir Axelį Toupane tiksliais perdavimais pamaitinęs Beno Udrihas, kuris savo statistikos protokolą papuošė jau septintu rezultatyviu perdavimu – 60:45.

Iki tol rezultatyvius perdavimus rinkęsis B. Udrihas pats iššovė iš vidutinio nuotolio, netrukus savo taškų kraitį dėjimu po penktojo B. Davieso perdavimo atsidarė jaunasis Gytis Masiulis – 64:47. Nors tritaškį įsmeigė Paulius Valinskas, ginklų nesudėję šiauliečiai pelnė 9 taškus be atsako ir privertė pasitarimą sušaukti Š. Jasikevičių (67:56). Ne pačio rezultatyviausio mačo pabaigoje pergalę „Žalgiriui“ rezultatu 69:58 įtvirtino P. Valinskas.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 14 (5/6 dvit.), A. White’as 13 (5 atk. kam.), V. Micičius 11 (3 per. kam.), B. Daviesas 7 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), P. Valinskas 5, B. Udrihas 4 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), A. Toupane 4 (2 per. kam.), A. Kavaliauskas 4 (5 atk. kam.), K. Pangosas 3, A. Milaknis 2, G. Masiulis 2, E. Ulanovas 0 (5 atk. kam., 2 per. kam.).

„Šiauliai“: G. Stankevičius 12 (4/6 trit.), A. Urbutis 11 (2 per. kam.), A. Wrightas 9.