Kovo 20-ąją Kaunas ir Kauno rajonas švęs Tarptautinę laimės dieną

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2013-aisiais pirmąkart paminėta Tarptautinė laimės diena, kurią, kaip progą stiprinti vieną svarbiausių žmogaus gyvenimo principų, inicijavo Jungtinės Tautos. Šiemet ši šventė pradedama minėti ir Kaune – oficialiais Tarptautinės laimės dienos ambasadoriais tapo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ (KEKS) komanda, kuri įsitikinusi, kad Kaunas yra laimingų žmonių miestas.

„Laimingas miestas prasideda ir baigiasi laimingais žmonėmis“, – pabrėžia „KEKS 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė dr. Jūratė Tutlytė. Ji akcentuoja, kad tokie svarbūs elementai kaip saugios gatvės, galimybė užtikrinti visavertį šeimos gyvenimą ir sutvarkyta gyvenamoji aplinka nėra vieninteliai žmogiškąją laimę lemiantys faktoriai.

J. Tutlytės manymu, ne mažiau svarbu ir gal net svarbiau yra gatves ir pastatus užpildantis turinys ir atmosfera – tai žmonių tarpusavio santykiai, vidinės nuostatos, nusiteikimas veikti, noras ir galimybė reikštis ir tobulėti.

Net blogas oras ar atšiaurus klimatas čia, pasirodo, niekuo dėtas. Štai Islandija yra priskiriama prie pačių laimingiausių vietų pasaulyje – dėl to, kad ten tvyro palaikymo atmosfera ir vaiko, draugo, kaimyno noras brazdinti gitara, užsiimti rankdarbiais ar šokti yra priimamas rimtai ir su pagarba, palaikomas ir skatinamas.

„Ieškodami laimės, pasirodo, vis pasiklystame – tyrimai rodo, kad žmonės yra linkę laimės ieškoti ne tose vietose. Ten, kur jie galvoja esant laimę, iš tiesų jos nėra. Geriausias to pavyzdys – apsipirkimo malonumai, kurie galų gale priveda prie įvairių priklausomybių ir išsekimo formų“, – apie tai, kad laimę pravartu ne tik švęsti, bet ir projektuoti, kalba J. Tutlytė.

„KEKS 2022“ komanda nėra vieninteliai programos autoriai ir kūrėjai. Prie šios miesto ir rajono šventės jungiasi viešasis transportas, Kauno oro uostas, Lietuvos geležinkeliai, Kauno „Žalgiris“, teatrai, muziejai, galerijos, verslo organizacijos, kavinės, restoranai, miesto bei rajono bendruomenės ir gyventojai.

Galbūt kovo 20-ąją padarysite vieną gerą darbą, galbūt išdrįsite padėkoti, aplankyti netikėtą vietą ar išbandyti naują dalyką? Gal muziejuose skambės muzika? O gal kavinėse atsiras laimės valandos? Gal visi kartu bėgsite laimės maratoną ar dainuosite autobuse? Gal Laisvės alėja ar Raudondvaris taps paskaitų auditorija, o gal tiesiog iškepsite pyragą, kuriuo vaišinsite savo kaimynus?

Laimės dienos ambasadoriai sufleruoja, kad šis jausmas turi 10 gairių, į kurias ir pateks visi kovo 20-ąją Kaune bei Kauno rajone vyksiantys renginiai ir iniciatyvos. Tai „Duodu“, „Bendrauju“, Judu“, „Suvokiu“, „Bandau“, „Planuoju“, „Nesustoju“, „Jaučiu“, „Priimu“ ir „Dalyvauju“. Daugiau apie tai, ką netikėto ir laimingo tądien bus galima nuveikti Kaune, skaitykite čia.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prie daugiabučio namo bendro naudojimo patalpų išlaikymo privalo prisidėti visi bendraturčiai

Gaisrinių sujudimas Dainavoje: kodėl pirmadienio vakarą prireikė devynių gelbėtojų ekipažų?

Kauno policininkų reidas: supanikavusiai vairuotojai gresia teisių atėmimas

Universitetai toliau nesutaria: sporto universitetui netinka prisijungimo prie LSMU sąlygos

Miške pasislėpti nepavyko: pareigūnai surado ir 17-metį vagį, ir vogtą automobilį

Dalis Kauno įmonių liko be dujų - sunkvežimis pažeidė vamzdį

Ruošiamasi Savanorių prospekto rekonstrukcijai: visų laukia išbandymas

S. Skvernelis apie artimiausius mokesčių pakeitimus: minimali alga bus visiškai kitokia

„Lietuvos mokyklų apdovanojimai 2018“ – ieškomi metų geriausieji

Š. Jasikevičius atskleidė, kurios akimirkos šį sezoną buvo laimingiausios