KMT turnyre krepšinio kamuoliais su vilniečiais susikovęs „Žalgiris“ triumfavo | Kas vyksta Kaune

KMT turnyre krepšinio kamuoliais su vilniečiais susikovęs „Žalgiris“ triumfavo

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų laukė lemiama dvikova SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Sekmadienį finalo rungtynėse kauniečiai Klaipėdoje susitiko su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Įnirtinga kova baigėsi rezultatu 81:62 kauniečių pergale.

SIL-Karaliaus Mindaugo taurės finalą atkovotais kamuoliais puolime ir puikiais epizodais po krepšiu pradėjo Brandonas Daviesas – 4:0. Griaunant vilniečių derinius sausą atkarpą iki 8:0 tęsė aštriai sužaidęs Kevinas Pangosas bei vagystę greitu išpuoliu įtvirtinęs Axelis Toupane. Po pasitarimo varžovai pralaužė ledus finale, tačiau atstumui mažėti neleido iš distancijos keletą metimų sumetęs K.Pangosas – 12:5. Pirmajam kėliniui persiritus į antrą pusę darbo ėmėsi šešis taškus paeiliui kauniečiams surinkęs Edgaras Ulanovas, nuostabų Vasilije Micičiaus perdavimą lengvais taškais pavertė Antanas Kavaliauskas – 20:13. Tuomet „Lietuvos ryto“ krepšininkai pelnė keturis taškus be atsako bei privertė minutės pertraukėlę sušaukti iki 20:17 ištirpusį rezultatą matantį Šarūną Jasikevičių. Didelės naudos pasitarimas neatnešė, tad po pirmųjų dešimties minučių komandas teskyrė minimalus skirtumas – 20:19.

Užtikrinčiau antrojo kėlinio starte atrodė sostinės komanda, į kurios septynis taškus įsiterpė tik iš toli iššovęs Artūras Milaknis – 23:26. Užsitęsusią tylą Lietuvos čempionams nutraukė E.Ulanovas, bet techninė pražanga buvo skirta Š.Jasikevičiui ir po labai tolimo tritaškio vilniečiai jau pirmavo 25:31. Užkurti žaliai-baltą mašiną bandė penkis taškus paeiliui surinkęs Aaronas White‘as, o uraganinio E.Ulanovo nesustabdė ir pražanga, tad „Žalgiris“ greitai perėmė iniciatyvą ir visą varžovų darbą pavertė niekais – 33:31. Tiesa, netrukus savo žodį tarė geriau pirmą rungtynių pusę užbaigę ir 33:35 pirmus du ketvirčius laimėjęs „Lietuvos rytas“.

Antra rungtynių pusė prasidėjo K.Pangoso puikiai užmestu kamuoliu aukščiau už visus iššokusiam A.Toupane, kiekybinę persvarą puolime išnaudojo rezultatą lyginęs B.Daviesas – 39:39. Vilniečiams klimpstant puikiai organizuotoje „Žalgirio“ gynyboje, Š.Jasikevičiaus auklėtinius į priekį 45:39 išvedė tritaškius suleidę A.Toupane bei E.Ulanovas. Nuostabų pasirodymą tęsė sudėtingu metimu pasižymėjęs E.Ulanovas, į Chriso Kramerio tolimą dūrį lygiai tuo pačiu atsakė K.Pangosas, o pirmą kartą dviženklę persvarą kauniečiams sukūrė A.Kavaliauskas, apie save priminęs V.Micičius, pastarojo rezultatyvų perdavimą galingu skrydžiu įtvirtinęs A.White‘as ir pirmuosius savo taškus gražiu reidu rinkęs Paulius Valinskas – 59:48. Pačio ketvirčio pabaigoje didesnio pranašumo susikrauti neleido baudas prametę A.White‘as ir A.Kavaliauskas bei tolimu dūriu sėkmingą žalgiriečiams kėlinį uždaręs Jimmy Baronas – 60:53.