Žengia link savavaldžių automobilių: kelyje Vilnius-Kaunas išbandyta informacinė sistema

LAKD nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) užsakymu kelyje A1 VilniusKaunas buvo įgyvendintas eksperimentinis projektas, kurio metu sėkmingai atlikti automobilio ir infrastruktūros komunikavimo įrangos (angl. Vehicle to Infrastructure interaction, V2I) bandymai.

Kaip teigiama LAKD pranešime, naudojant V2I įrangą keičiamasi duomenimis tarp transporto priemonių ir kelių infrastruktūros – tai atliekama bevielėmis ryšio priemonėmis. Pagrindinė informacija siunčiama ir gaunama realiuoju laiku, siekiant padėti visiems kelių naudotojams ir eismo informaciniams centrams priimti sprendimus.

Bandymų metu, naudojant V2I įrangą A1 kelyje Vilnius–Kaunas, informacija apie keliuose vykdomus darbus, oro sąlygas, greičio apribojimus realiuoju laiku buvo perduodama į transporto priemones, o iš transporto priemonių gauti daviklių duomenys – į Eismo informacijos centrą.

Šios sistemos tikslas – realiuoju laiku perduodant duomenis į automobilį pranešti apie kelyje esančias kliūtis. Taip pat sistema gali veikti ir priešingai: įrenginiai keliuose gali būti prijungiami prie elektroninių automobilių sistemų, nuskaitoma jutiklių informacija ir gauti duomenys (pavyzdžiui, rūko žibintų, priekinio stiklo valytuvų, avarinio signalo) siunčiami į kelyje esančią įrangą.

Vis tobulėjančios komunikacijos pasaulyje transporto priemonių, vairuotojų ir eismo informacinių centrų apsikeitimas duomenimis yra būtinas. Šia technologija siekiama žengti pirmąjį žingsnį savivaldžių transporto priemonių link, sukurti ir išbandyti sistemas, būtinas ateities transporto plėtrai.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Stringa pasiruošimas naujo Kauno policijos komisariato statyboms

Būkite atidūs: Vilijampolėje lengvojo automobilio ir motociklo susidūrimas

Kauno apskrities politikos neramumų priešakyje – nepasitikėjimas vadovais

100-mečio mototurizmo ralio dalyviai finišuoja Birštone (tiesioginė transliacija)

Kauno policijos viršininkas „Kasko“ atsisakymo nedramatizuoja

Prašo kauniečių pagalbos: atskrido į Vilniaus oro uostą, tačiau namų nepasiekė

Svetimo šuns apkandžiotą kaunietę nustebino pareigūnų paskirta bauda

Fiksuoja kauniečiai: į miestą užklydo žiauriu elgesiu garsėjantis vabzdys

Kauno policija ieško moterį požeminėje perėjoje apiplėšusio vyro

Populiariame Kauno paplūdimyje atlikti papildomi vandens tyrimai