„Vytauto“ krepšininkai gerino lygos rekordą, tačiau žalgiriečių nenukovė | Kas vyksta Kaune

„Vytauto“ krepšininkai gerino lygos rekordą, tačiau žalgiriečių nenukovė

Sekmadienio vakarą Prienuose šeimininkai pagerino „Betsafe–LKL“ pataikytų tritaškių rekordą (19 vietoj 17), bet Kauno „Žalgirio“ krepšininkams tai nesutrukdė sužaisti rezultatyviausią sezono mačą ir pasiekti įtikinamą pergalę rezultatu 118:96 (36:26, 26:17, 22:29, 34:24).

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo su didžiuliu energijos pliūpsniu, kurį dvitaškiu su pražanga įformino Axelis Toupane, o dvitaškiais pavertė Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas – 7:0. Lietuvos čempionai toliau nesunkiai vertė taškus iš po krepšio: puikų P. Jankūno perdavimą taškais nepaisydamas pražangos įrideno jaunasis Martynas Sajus, prasiveržimais šeimininkų gynybą draskė Kevinas Pangosas – 14:7. Netrukus maksimumą išspaudė varžovo pražangos nepaisęs E. Ulanovas, greitajame puolime aukšto tempo kėlinyje neprapuolė pranašumą iki 19:10 didinęs A. Toupane. Šimtaprocentinį komandos pataikymą iš dviejų taškų zonos (10 iš 10) tęsė šešis taškus rinkęs E. Ulanovas, bloku gynyboje pasižymėjęs A. Toupane čia pat atsidūrė dar vieno greito išpuolio smaigalyje – 27:16. Veiksmo kupino ketvirčio pabaigoje aštriais reidais pasirodymą pradėjo Beno Udrihas, penkiais pelnytais taškais itin rezultatyvią atkarpą užbaigė dviženklę persvarą 36:26 išlaikęs Aaronas White’as.

Antrajame kėlinyje apsukų kauniečiai nemažino ir po klasikinio „pikenrolo“ tarp B. Udriho ir A. Kavaliausko bei įspūdingų A. White‘o skrydžiu persvara šoktelėjo iki 43:28. Į buvusio žalgiriečio Tomo Dimšos tolimą šūvį lygiai tuo pačiu atsakė Artūras Milaknis, aktyviai į žaidimą įsiliejo nuo suolo pakilęs Gytis Masiulis – 48:32. Tuomet prabilo Vasilije Micičius, po krepšiu karaliavo puikiai rungtyniavęs ir dėjimu lankų tvirtumą patikrinęs G. Masiulis, taikliais baudų metimais atstumą iki 58:38 didino Paulius Valinskas. Prieš didžiąją pertrauką savo žodį tarė ir komandos kapitonas P. Jankūnas, o ilsėtis „Žalgiris“ keliavo turėdamas tvirtus pamatus antrai rungtynių pusei: 62:43.

Po didžiosios pertraukos nepriekaištingą pasirodymą tęsė E. Ulanovas, rankelę iš tolėliau apšildė A. Toupane, bet jaunojo LaMelo Ballo tritaškių dėka atstumas tarp komandų nebeaugo – 71:52. Kol po krepšiu darbavosi A. Kavaliauskas, kitoje aikštės pusėje krito vienas tritaškis po kito (76:58). Ketvirčiui įpusėjus gražų greitą išpuolį taškais po B. Udriho perdavimo užbaigė P. Jankūnas, tačiau LiAngelo Ballo tolimi dūriai skirtumą mažino iki 78:64. Rezultatyviausio žalgiriečio vardą dvitaškiu užsitarnavo A. Toupane, bet tikra tolimų metimų kruša įpykusiam Šarūnui Jasikevičiui neleido ramiai jaustis – 80:69. Per likusį kėlinuko laiką iš vidutinio nuotolio pataikė P. Jankūnas, pražangą provokavo K. Pangosas – 84:72.

Ketvirtajame kėlinyje darbo ėmėsi A. Kavaliauskas, atkovojęs du kamuolius puolime ir vieną iš jų pavertęs galingu dėjimu viena ranka – 88:72. Į 17-ąjį „Vytauto“ tritaškį trimis tokios pat vertės metimais atsakė prabilęs B. Udrihas, ūgio pranašumą po krepšiu išnaudojo G. Masiulis, o niekieno netrukdomas tolimu šūviu pranašumą iki 104:80 augino A. Milaknis. Po pasitarimo šeimininkai gerino „Betsafe–LKL“ pataikytų tritaškių rekordą, bet savo atsaką surado A. Milaknis, į rezultatyviausių krepšininkų viršūnę įsiropštė G. Masiulis – 111:91. Rungtynių pabaigoje rezultatyviausią kauniečių sezono mačą vainikavo P. Valinsko tritaškis ir lengvi G. Masiulio bei M. Sajaus epizodai iš po krepšio – 118:96.

„Žalgiris“: G. Masiulis 17 (5/6 dvit.), A. Toupane 14 (6/7 dvit.), B. Udrihas 13 (3/5 trit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.), E. Ulanovas 13 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 2 blk.), A. White‘as 10, A. Kavaliauskas 10 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), P. Jankūnas 9 (8 atk. kam.), K. Pangosas 8 (7 rez. perd.), M. Sajus 5, V. Micičius 5, P. Valinskas 5.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 25 (6/12 trit., 2 per. kam.), LaMelo Ballas 19 (4/7 trit., 6 rez. perd.), J. Sinica 19 (4/10 trit., 6 atk. kam.), T. Dimša 11 (4 rez. perd.).