Kaip ant sparnų žaidęs „Žalgiris“ nugalėjo svečius iš Tel Avivo | Kas vyksta Kaune

Kaip ant sparnų žaidęs „Žalgiris“ nugalėjo svečius iš Tel Avivo

R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ arenoje ketvirtadienio vakarą įvyko Eurolygos 21-ojo turo rungtynės, kuriose žalgiriečiai uraganiniu puolimu nepaliko vilčių Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams 99:84 (26:20, 27:26, 23:16, 23:22). Tai buvo tryliktoji kauniečių pergalė šio sezono Eurolygoje ir aštuntoji iš eilės namuose.

Rungtynių pirmosiomis minutėmis Lietuvos čempionų gretose spindėjo Brandonas Daviesas ir Axelis Toupane, kurių pastangomis „Žalgiris“ pirmas tris minutes laimėjo rezultatu 9:6. Aukšta sparta vykusiame pirmajame kėlinyje iš vidutinio nuotolio pataikė Paulius Jankūnas, o dar kartą svečius iš to paties taško tolimu šūviu baudė atstumą iki 14:8 didinęs A. Toupane. Tiesa, tuomet kauniečiai keletą atakų nepasižymėjo, tad skirtumas gana greitai ištirpo (14:12) iki tol, kol tritaškiu triukšmo bangą sprogdino Aaronas White‘as – 17:12. Puikų žaidimą tęsęs A. Toupane taškus rinko ir su varžovo pražanga, jau ketvirtą komandos tolimą dūrį smeigė svečių minutės pertraukėlę provokavęs Vasilije Micičius – 23:16. Izraelio pasididžiavimui bandant artėti pirmą mačo atkarpą gražiu, greitu ir, svarbiausia, tiksliu išpuoliu užbaigė V. Micičiaus pastebėtas Artūras Milaknis – 26:20.

Užsikūrusią kauniečių tritaškių mašiną dar labiau užkaitino tris tolimus šūvius suleidęs A. Milaknis, užtikrintai po krepšiu gautą rezultatyvų perdavimą išnaudojo B. Daviesas – 37:23. „Maccabi“ krepšininkams pavojingai nutolęs šeimininkų laivas nieko gero nežadėjo, tad šie taikliais baudų metimais artėjo iki 39:32. Ketvirčiui įpusėjus prie baudų metimų linijos stojo rezultatyviausio žaidėjo statusą susigrąžinęs A. Toupane ir pirmąjį savo tašką rinkęs Edgaras Ulanovas, bet techninė pražanga buvo skirta Šarūnui Jasikevičiui, o nesportinę puolime gavo A. Toupane – 42:37. Aistrų kupinoje atkarpoje atsilaisvinęs tritaškiu taškų kraitį atsidarė Kevinas Pangosas, iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavo P. Jankūnas, tačiau nepatenkintas komandos darbu gynyboje pasitarimą sušaukė „Žalgirio“ trenerių štabas – 47:41. Dar vieną tritaškį į šeimininkų tolimų šūvių krepšelį dėjo K. Pangosas, šįkart baudas mesdamas neklydo E. Ulanovas, o didžiosios pertraukos sirena skelbė minimaliai laimėtą žalgiriečių kėlinį ir rezultatą 53:46.

Po didžiosios pirmasis pasižymėjo K. Pangosas, bet tritaškiais prabilę svečiai jau teatsiliko vienu tašku – 55:54. Svarbiu metu „Maccabi“ pastangas tolimais šūviais numalšino E. Ulanovas, K. Pangosas ir praktiškai visa išbarstytą persvarą sugrąžinęs P. Jankūnas – 64:58. Sausakimšą „Žalgirio“ arenos publiką siausti privertė prabilęs Antanas Kavaliauskas, po kurio keturių taškų ir galingo dėjimo skirtumas didėjo iki 68:58. Tuomet dar aukštesnę pavarą įjungė aštriai rungtyniavęs K. Pangosas, o jo puikų aikštės matymą tolima bomba pavertus V. Micičiui, Lietuvos čempionai susigrąžino vieną didžiausių turėtų pranašumų – 74:60. Prieš lemiamą kėlinį kauniečiai laikė visas žaidimo gijas savo rankose pirmaudami 76:62, kuomet savalaikį B. Davieso rezultatyvų perdavimą dėjimu įtvirtino A. White‘as.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai apsukų nemažino: vienas pats visą varžovų gynybą prasiveržimu sulaužė A. Toupane, puikų Beno Udriho perdavimą dvitaškiu pavertė P. Jankūnas, o iš užribio gudriai išmestą V. Micičiaus kamuolį įspūdingai panaudojo E. Ulanovas – 82:66. Svečiai uraganiniu puolimu bandė kilti į šturmą, bet ne ką mažiau atsiliko atstumui mažėti neleidę K. Pangosas, kamuolį puolime nuėmęs P. Jankūnas bei emocingai tritaškį smeigęs V. Micičius – 90:75. Tiesa, lengvai pergalės atiduoti „Maccabi“ nesiruošė ir kelių staigių išpuolių dėka artėjo iki 92:81. Tuomet visiškai be priežiūros paliktą komandos kapitoną P. Jankūną pastebėjo K. Pangosas, o žiūrovus traukti pergalės dainas paskatino sudėtingą metimą su sirena iš tolėliau įskraidinęs kapitonas – 96:81. Per likusį rezultatyviausiu kauniečių krepšininku tapo šeštąjį tašką paeiliui pelnęs P. Jankūnas, baudos metimu pergalingą vakarą uždarė A. White‘as – 99:84.

„Tiesiog kovėmės visas 40 minučių, ką ir reikia daryti su tokia komanda. Esu laimingas, kad iškovojome pergalę – pavyko įveikti labai talentingą ekipą. Svarbu, kad pristabdėme Norrisą Cole’ą ir Pierre’ą Jacksoną. Kartu jie pelnė 21 tašką, o tai – nelabai daug“, – iškart po rungtynių kalbėjo K. Pangosas.

„Pirma pusė man, kaip treneriui, buvo labai sunki. Po ilgosios pertraukos nedarėme kažkokių sisteminių pakeitimų, tačiau vyrai pademonstravo gerą energiją ir pagerino gynybą. Puikus pataikymas – pliusas, bet antroje dalyje žaidėme gerą krepšinį. Laimėjimas didesniu skirtumu nei pralaimėjome Tel Avive mums – papildoma pergalė“, – mintimis dalinosi Š. Jasikevičius.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 17 (7/12 dvit., 7 atk. kam.), K. Pangosas 16 (3/4 trit., 11 rez. perd.), A. Toupane 15, A. Milaknis 12 (3/6 trit.), V. Micičius 12 (3/4 trit., 6 rez. perd.), E. Ulanovas 9 (5 atk. kam.), A. White’as 8 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), B. Daviesas 6, A. Kavaliauskas 4, B. Udrihas 0.

„Maccabi“: M. Rollas 17 (4 rez. perd.), A. Parakhouskis 14 (7/11 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), D. Thomas 12, J. Boldenas 12 (9 atk. kam, 5 rez. perd., 2 per. kam.), P. Jacksonas 12.