Skęstančios Kauno žiniasklaidos gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas

NAUJAUSIOS ŽINIOS


Šio penktadienio laidos „Kas vyksta Kaune?“ pašnekovai diskutavo apie nykstančios spaudos, ypač regioninės, situaciją, internetinių žinių, kaip alternatyvos, būtinybę, aptarė vietinės žiniasklaidos reikšmę ir reikalingumą demokratijos procesų užtikrinimui bei ieškojo receptų, kaip stiprinti vietinių žurnalistų kuriamo turinio kokybę bei patikimumą.

Pasaulinė interneto plėtra neatpažįstamai keičia daugelį mūsų gyvenimo sričių, o labiausiai – susijusių su informacijos sklaida. Ryškiausias XXI a. reiškinys – socialinių tinklų, kaip naujo pobūdžio žiniasklaidos kanalo, atsiradimas ir žaibiškas milžiniškų auditorijų socialiniuose tinkluose formavimasis. Apie tai laidoje kalbėjosi Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, žurnalistas, viešųjų ryšių agentūros „INK agency“ vyresnysis partneris Kęstutis Gečas ir laidos vedėja, žurnalistė, portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktorė Brigita Sabaliauskaitė.

Spauda tampa siauru elito kanalu

Šie nauji reiškiniai formuoja informacinės visuomenės vystymosi tendencijas, kurios lemia akivaizdžius informacijos perdavimo ir gavimo kanalų ir šaltinių pokyčius. Absoliuti žmonių mažuma, kaip pagrindinį informacijos šaltinį, įvardina spausdintą žodį, o pagrindiniu informacijos vartojimo kanalu tampa internetas bei vis įvairesnės skaitmeniniais kanalais pasiekiamos turinio formos.

Pasak laidos dalyvio K. Gečo, pamažu grįžtama prie spaudos vartojimo ištakų XIX a. pradžioje, kuomet ji buvo prieinama tik visuomenės elitui, vėliau – per reklamos pritraukimą, spauda tapo vartojama masiškai, o šiuo metu vėl grįžtama prie tam tikro spaudos „elitizavimo“ proceso, masėms paliekant internetą, telviziją ir radiją.

Mieliau renkasi įvairovę

D. Radzevičiaus vertinimu, visa Lietuva galėtų būti pavadinta vienu regionu, todėl jam mieliau vietinę žiniasklaidą vadinti miestų ar miestelių spauda. LŽS pirmininkas apgailestavo, kad dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus daugumoje Lietuvos miestų ir miestelių, išskyrus sostinę ir didžiuosius miestus, vis liūdniau atrodo ir žiniasklaidos situacija, nes mažėjant vartotojų skaičiui, ji taip pat priversta trauktis ar visai sunykti.

Laidos „Kas vyksta Kaune?“ pašnekovas D. Radzevičius sakė, kad mėgsta klausytis radijo laidų, tačiau pagrindinių naujienų ieško internete. „Tačiau man smagu važiuojant, pavyzdžiui į Alytų, įsijungti vietinę radijo stotį ir klausytis gyvų jų pokalbių, taip pat pažiūrėti vietinės televizijos žinias“, – buvo atviras pašnekovas, įvardijęs, kad jam svarbi ne forma, o profesionalus turinys.

K. Gečo vertinimu, didesnis spausdinto žodžio patikimumas yra stereotipas, kuris susidarė dėl to, kad spauda yra pakankamai brangus ir ribotas išteklis, o internete informacijos yra labai daug, o jos atsirinkimas priklauso nuo vartotojo gebėjimų ir kritinio mąstymo.

Visą diskusiją kviečiame klausytis laidos įraše.

Kita diskusijų laida „Kas vyksta Kaune?“ per „Žinių radiją“ bus transliuojama ateinantį penktadienį, sausio 26 d., 14 val. 35 min. Laidą ves portalo vadovas ir įkūrėjas Vaidas Pilkauskas.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Policija vis dar aiškinasi, kas sužalojo BMW sėdinčios mergaitės koją

Kaune kapitališkai sutvarkytos gatvės vėl išraustos (foto)

Reikalinga kauniečių pagalba: ieškomas žmogus už gėrimus nesumokėjo 9,4 tūkst.

Ramučių gyventojai nebeištvėrė: reikalauja griebtis veiksmų nedelsiant arba užsidaryti visai

Tartasi dėl automagistralės rekonstrukcijos ties Kaunu

Kaunas skelbia konkursą: ieško, kas įrengs informacinius ekranus vairuotojams

Vaizdo registratorių naudotojams - naujos taisyklės

Atskleidė dingstančios elektros priežastį: daugeliu atvejų kalti ūkininkai

Vienoje gražiausių Kauno vietovių pataria lankytis kuo dažniau: oras čia gydo

Kauną garsinančio „Uokso“ įkūrėjai nusitaikė į verslo elitą: atidarė naują restoraną