Akistata namų arenoje: pergalę užsitikrino tik paskutinėmis sekundėmis | Kas vyksta Kaune

Akistata namų arenoje: pergalę užsitikrino tik paskutinėmis sekundėmis

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ komanda žaidė Eurolygos devynioliktojo turo rungtynes. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai susitiko su Valensijos „Basket“ krepšininkais. Po nesėkmingos savaitės pradžios, žalgiriečiai sugebėjo suimti dominavimą aikštėje į savo rankas ir varžovus parklupdė rezultatu 86:82.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo itin galingai, kuomet po staigaus Pauliaus Jankūno tritaškio sekė keturi Axelio Toupane taškai ir Brandono Davieso dvitaškis – 9:0. Aktyviai gynyboje susitikimą pradėjęs A.Toupane taškų kraitį pasipildė prie baudų metimų linijos, įspūdingą „sausą“ spurtą iki 13:0 pratęsė dar kartą pasižymėjęs P.Jankūnas. Ispanijos čempionams galų gale pelnius pirmuosius taškus, iš vidutinio nuotolio iššovė B.Daviesas, o tritaškį paskutinėmis atakos sekundėmis dūrė Vasilije Micičius – 18:5. Baudas sumetė Edgaras Ulanovas, tačiau po šalto dušo atsigavę svečiai mažino atsilikimą (20:14). Kauniečių tylą darbiniais taškais nutraukė E.Ulanovas, solidų kėlinį žaidė B.Daviesas, kurį greitu išpuoliu uždarė Aaronas White‘as – 26:19.

Antrajame kėlinyje rekordinį pranašumą grąžino iš skirtingų kraštų tolimus šūvius suleidęs Artūras Milaknis bei Kevino Pangoso perdavimą dvitaškiu pavertęs P.Jankūnas – 34:21. Užsivedęs A.Milaknis įskraidino dar vieną tolimą metimą, įspūdingu bloku savąjį krepšį apgynė komandos kapitonas P.Jankūnas, uraganinio puolimo smaigalyje atsidūrė atstumą iki 39:24 didinęs A.Toupane. Dar tik įpusėjus antrajam kėliniui K.Pangosas 10-ąjį rezultatyvų perdavimą atliko P.Jankūnui, netrukus sėkmingai estafetę iš Kevino perėmė A.Toupane asistavęs V.Micičius – 43:26. Prieš didžiąją pertrauką į rezultatyviausių krepšininkų gretas įsiveržė puikų mačą žaidžiantis A.Toupane, trečiuoju bandymu dvitaškį rinko galingoje pirmoje rungtynių pusėje tašką dėjęs E.Ulanovas – 47:31.

Antrą rungtynių pusę Lietuvos čempionai pradėjo nusiimdami vieną kamuolį po kito puolime, kurį vieną iš jų taškais įtvirtino B.Daviesas – 49:33. Pasikraščiavęs B.Daviesas užsidirbo penktąją pražangą ir priverstinai paliko aikštelę, tačiau iš vėžių tai nė kiek neišmušė K.Pangoso aikštės matymo ir šešis taškus susirinkusio A.Toupane – 56:40. Pranašumui sumenkus iki 56:44, ledus tolimu šūviu pralaužė iki tol komandos draugus perdavimais maitinęs K.Pangosas (59:44). Žaidimo skonį pajutęs K.Pangosas ne tik užtikrintai pranerė krepšio link, bet ir atliko jau 12-ąjį rezultatyvų perdavimą A.White‘ui – 63:49. Tiesa, kėlinuko pabaigoje svečiai smeigė du tritaškius ir pavojingai priartėjo iki 63:57.

Ketvirtajam kėliniui prasidėjus Ispanijos čempionų tritaškiu iš turėto solidaus pranašumo teliko trys taškai (63:60), tačiau čia pat darbo ėmėsi K.Pangosas, o triuškinančiu dėjimu su pražanga krepšį drebino saugesnį atstumą grąžinęs A.White‘as – 68:60. Visgi, netrukus svečiai tarė savo žodį ir provokavo neplanuotą Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 68:65. Po pasitarimo gerą darbą tęsė A.White’as, bet priekyje 69:70 jau buvo varžovai. Dvigubą dublį fiksavo K.Pangosas, šaltakraujiškai iš vidutinio nuotolio svarstykles persvėrė P.Jankūnas – 74:73. Sunkiu komandai metu baudas sumetė A.White’as, o po nusiimto kamuolio puolime ketvirtąjį tritaškį smeigė triukšmo lygį arenoje kėlęs A.Milaknis – 79:73. Gavus skaudų tritaškį (79:76), nuostabų perdavimą Antanui Kavaliauskui iškišo E.Ulanovas, kuris čia pat pats pasižymėjo kabliu ir privertė banguoti daugiatūkstantinę minią, kadangi likus kiek daugiau nei minutei skirtumas išaugo iki 83:76. Tiesa, Valensijos krepšininkai rankų nenuleido ir susmeigę du tritaškius privertė žiūrovus išgyventi dar vieną dramą (83:82). Svečiai netgi turėjo puikią progą persverti rezultatą, tačiau žalgiriečiai apsigynė, po netaiklios K.Pangoso baudos kamuolį puolime ėmė A.White‘as, o taikliomis baudomis pergalę 86:82 įtvirtino E.Ulanovas.

„Žalgiris“: A.Toupane 18 (8/9 dvit.), A.Milaknis 12 (4/6 trit.), K.Pangosas 11 (15 rez. perd.), P.Jankūnas 11 (5 atk. kam.), A.White’as 11 (8 atk. kam.), E.Ulanovas 10 (7 atk. kam.), B.Daviesas 8 (5 atk. kam.), V.Micičius 3, A.Kavaliauskas 2, B.Udrihas 0, M.Sajus 0, G.Masiulis 0.

„Basket“: T.Pleissas 20 (6/8 dvit.), W.Thomasas 19 (5/5 dvit.), E.Greenas 17 (5/7 trit.).