Išaiškinti ratlankius ir kitas automobilių dalis vogę asmenys

Kauno apskrities VPK nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Žaliakalnio policijos komisariato (PK) pareigūnai, atlikę visą eilę procesinių ikiteisminio tyrimo veiksmų, Kauno mieste ir rajone rado didžiulę dalį vogtų daiktų. Sulaikyti įvairių automobilių dalių vagystėmis įtariami vyrai. Neapsieita šiame stambaus masto kriminale ir be narkotikų tvaiko.

Kaip praneša Kauno apskrities VPK, kruopštaus ir nuoseklaus tyrimo dėka, kuris buvo pradėtas dar praėjusių metų rugsėjį dėl pasikėsinimo įvykdyti vagystę, kuomet pareigūnai įvykio vietoje sulaikė vyrą, gimusį 1987 m., o kitą dieną ir jo galimą bendrininką, gimusį 1982 m., išaiškino ir daugiau įtariamųjų bei rado didelį kiekį vogtų daiktų.

Aleksote ir Šilainiuose rasti pavogti ratlankiai ir „BMW“ automobilių padangos. Taip pat ikiteisminio tyrimo metu Vilijampolėje ir Kauno rajone, Kulautuvoje, rasta pagrobta garso aparatūra, nuo automobilių Kauno rajone, Užliedžiuose, pavogti ratlankiai ir pagrobtų ratlankių padangos.

Tuo rudenį pradėtas tyrimas nesibaigė. Žaliakalnio PK pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu sulaikė 5 vyrus, įtariamus ratlankių nuo automobilių ir kitomis vagystėmis Kauno mieste ir Kauno rajone. Vienas iš vyrų ne tik vykdė vagystes, rūpinosi vogtų daiktų realizavimu, bet ir platino narkotines medžiagas amfetaminą.

Pareigūnai, tęsdami rudenį pradėtą tyrimą, nustatė, kad du vyrai, gimę 1987 m. ir 1991 m., 2017 m. lapkričio 14 dieną galimai pagrobė keturis lengvojo lydinio ratlankius nuo automobilio „Audi A6“ Užliedžiuose, tris lengvojo lengvojo lydinio ratlankius su padangomis nuo „Mercedes-Benz ML“ automobilio Dainavos mikrorajone lapkričio 19 d. ir dar keturis ratlankius nuo 7 serijos „BMW“ Eigulių mikrorajone.

Taip pat nustatė, jog asmenys 2017 m. lapkričio mėnesį įvykdė garso aparatūros vagystę iš Kultūros namų Kulautuvos miestelyje ir kėsinosi pagrobti ratlankius nuo „Mercedes-Benz ML“ automobilio Romanių mikrorajone.

Surinkę pakankamai įrodymų, Žaliakalnio PK Veiklos skyriaus pareigūnai vykdė sulaikymo operacijas dėl vagystes vykdančių asmenų ir asmenų, neteisėtai disponuojančių narkotinėmis medžiagomis. Operacijų metu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis sulaikyti vyrai, gimę 1990 m., 1991 m. ir 1987 m. Naktį atlikus kratas Šilainiuose ir Vilijampolėje rasta narkotinių medžiagų, svarstyklės, pakavimo maišeliai, grynųjų pinigų ir galimai vogtų daiktų.

Jau ne kartą sulaikytam vyrui (gim. 1987 m.), galimai besikėsinusiam ir vykdžiusiam vagystes Kaune, pareikšti įtarimai penkiuose ikiteisminiuose tyrimuose: dėl ratlankių vagysčių nuo automobilių Kauno mieste ir jo rajone ir dėl vagystės iš Kultūros namų Kauno rajone. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1 d. ir 2d., 22 str. gresia laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų.

Tyrimo metu dviems iš sulaikytų įtariamųjų (gim. 1990 m. ir 1991 m.) asmenų pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Už tai gresia iki dviejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Dar dviems narkotines medžiagas galimai platinusiems vyrams (gim. 1991m. ir 1989 m.) taip pat pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1d. 1991 m. gimusiam vyrui papildomai pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2d., 178 str. 1d., ir 259 str. 1d. Abiems įtariamiesiems gresia laisvės atėmimo bausmė nuo dviejų iki aštuonerių metų.

Beveik visų tyrimo metu rastų daiktų savininkai yra paaiškėję, tačiau dviračio savininkas vis dar neatsiradęs. Asmenis, pasigedusius, ar žinančius, kam priklauso dviratis, prašome atvykti į Kauno apskrities VPK Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariatą arba skambinti telefonu (8 37) 303 284.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

KMT turnyre krepšinio kamuoliais su vilniečiais susikovęs „Žalgiris“ triumfavo

Kaune sulaikyti du vyrai, vykdę plėšimus ir šaudę iš ginklo

Kaunietis neapsikentė politikų įžūlumo per vasario 16-ąją ir davė grubų atkirtį

Viešbutyje prie Kauno autobusų stoties rastas mirusios moters kūnas (papildyta)

Šilainiuose, namuose rastas nužudytas vyras

Įvykis Trečiajame Kauno forte: bandoma išvengti žalos gamtai

Atskleista, kokiose netradicinėse vietose santuokas registravo kauniečiai

Naujovė: pratęsti receptus medicinos pagalbos priemonėms jau galima ir telefonu

Šeštoji atrankos į „Euroviziją“ laida: krito dar šeši dalyviai

Turite šį tą žinoti, jei nukerpate drabužių etiketes