„Nemuno žiedo“ buvusio vadovo byla nutraukta dėl psichinės būklės

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismas antradienį nusprendė nutraukti buvusio „Nemuno žiedo“ vadovo, kaltinto 3 mln. eurų pasisavinimu, bylą – nustatyta, kad vyras serga sunkia psichine liga. Jis perduotas artimųjų globai.

Teismo pranešime nurodoma, kad nagrinėjant baudžiamąją bylą teismui iškilo abejonių dėl Eduardo Jako psichinės sveikatos būklės, todėl 2017 metų birželį jam skirta ambulatorinė psichiatrinė teismo ekspertizė. Atlikus ekspertizę konstatuota, kad kaltinamasis negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti.

Ekspertai rekomendavo netaikyti kaltinamajam priverčiamųjų medicinos priemonių ir perduoti jį artimųjų globai. Byloje nustatyta, kad vyro psichika sutriko po nusikalstamos veikos padarymo.

Atsižvelgęs į ekspertų išvadą ir konstatavęs, kad E. Jako ligos eiga yra negrįžtamo ir progresuojančio pobūdžio, kaltinamojo būklės pagerėjimas mediciniškai nėra tikėtinas, taip pat nėra tikėtina pakartotinės nusikalstamos veikos rizika, teismas sprendė, kad priverčiamųjų medicinos priemonių taikymas šiuo atveju netikslingas, ir baudžiamąją bylą E. Jako atžvilgiu nutraukė.

Teismas nutarė priverčiamųjų medicinos priemonių vyrui netaikyti ir atiduoti jį artimųjų globai.

Buvęs viešosios įstaigos „Nemuno žiedas“ direktorius kaltintas pasisavinęs šiai įstaigai priklausančius daugiau nei 3 mln. eurų, taip pat apgaulingai tvarkęs įstaigos apskaitą ir pagaminęs netikrus dokumentus.

Bylos duomenimis, 2004–2011 metais, būdamas „Nemuno žiedo“ vadovu, jis kartu su kitais asmenimis įstaigos apskaitoje įformindavo realiai neįvykusias ūkines operacijas – paslaugų ir prekių pirkimą iš įvairių bendrovių – ir taip pasisavino jo žinioje buvusį didelės vertės įstaigos turtą bei padarė daugiau kaip 3,1 mln. eurų turtinę žalą.

Prokuroro prašymo konfiskuoti E. Jako turtą, įgytą pasisavinus „Nemuno žiedo“ turtą, teismas netenkino, nurodęs, kad „Nemuno žiedo“ kreditoriai, net ir pasibaigus šios įstaigos bankroto procedūrai, turi galimybę dėl patirtos žalos atlyginimo kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka. Teismo vertinimu, jei šioje byloje iš E. Jako būtų priteista konfiskuoti turtą, kreditorių reikalavimų įgyvendinimas civiliniame procese būtų apsunkintas.

Nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Kauno rajone esantis „Nemuno žiedas“ yra automobilių ir motociklų lenktynių trasa. 2015 metais ją valdanti bendrovė dėl skolų valstybei paskelbė bankrotą. Šiuo metu įsteigta nauja įstaiga, valdanti trasą.

28 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Valstybės šimtmečio sutiktuvės: kaip šventė Kaunas (renginių apžvalga)

KMT turnyre krepšinio kamuoliais su vilniečiais susikovęs „Žalgiris“ triumfavo

Kaune sulaikyti du vyrai, vykdę plėšimus ir šaudę iš ginklo

Kaunietis neapsikentė politikų įžūlumo per vasario 16-ąją ir davė grubų atkirtį

Viešbutyje prie Kauno autobusų stoties rastas mirusios moters kūnas (papildyta)

Šilainiuose, namuose rastas nužudytas vyras

Įvykis Trečiajame Kauno forte: bandoma išvengti žalos gamtai

Atskleista, kokiose netradicinėse vietose santuokas registravo kauniečiai

Naujovė: pratęsti receptus medicinos pagalbos priemonėms jau galima ir telefonu

Šeštoji atrankos į „Euroviziją“ laida: krito dar šeši dalyviai