A. Toupane paskutinę sekundę išplėšė „Žalgiriui“ pergalę išvykoje | Kas vyksta Kaune

A. Toupane paskutinę sekundę išplėšė „Žalgiriui“ pergalę išvykoje

„Žalgirio“ „Instagram“ nuotr.

Prieš dvigubą rungtynių porciją Eurolygoje Lietuvos čempionai apturėjo rimtą išbandymą Utenoje, kur 19-ajame „Betsafe–LKL“ ture tik po pergalingo Axelio Toupane dvitaškio 81:79 palaužė vietos „Juventus“ krepšininkus. Antroje rungtynių dalyje „Žalgiris“ išbarstė dviženklį pranašumą – paskutinės susitikimo akimirkos buvo itin įtemptos.

Pirmąją „Žalgirio“ ataką gražiu dvitaškiu užbaigė jaunasis Gytis Masiulis, kurį kamuolys pasiekė po puikių Beno Udriho bei Antano Kavaliausko prisilietimų – 2:0. Nerezultatyvią mačo pradžią judinti ėmėsi iš tolėliau šaudęs B. Udrihas (6:2), tačiau savąjį žaidimą atrado ir į priekį 6:7 išsiveržė uteniškiai. Gerai gynyboje atstovėjęs Artūras Milaknis čia pat pasižymėjo ir puolime, meistriškai kamuolį valdęs B. Udrihas nėrė varžovų krepšio link, o 12:9 pirmauti svečiams leido A. Kavaliauskas. Po vangios pradžios puolime Lietuvos čempionų taškų mašiną tritaškiais užkūrė B. Udrihas, A. Milaknis ir Axelis Toupane, dvitaškiu po Vasilije Micičiaus savalaikio perdavimo 25:20 laimėtą kėlinį uždarė Brandonas Daviesas.

Antrasis kėlinys prasidėjo V. Micičiaus ir B. Davieso tandemo bei Pauliaus Valinsko sėkmingu įsiliejimu į žaidimą, kuris buvo vainikuotas penkiais taškais ir iki 32:23 atstumą didinusiu tolimu šūviu. Keletą kartų nespėjus išsirikiuoti gynyboje, pranašumas staigiai ištirpo, tad nieko nelaukus pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius (32:28). Iškart po jo tritaškius suleido A. Milaknis, greitojo išpuolio smaigalyje atsidūrė P. Valinskas, netrukus iš vidutinio nuotolio pasižymėjo ir B. Udrihas, o keturias baudas sumetęs dviženklį pranašumą prieš antrą rungtynių pusę atkūrė A. Toupane – 46:35.

Po didžiosios pertraukos nuostabią atkarpą varžovų komandoje sužaidė Mindaugas Kupšas, kuris vos per dvi minutes vienas pats sumažino deficitą iki 46:42. Lietuvos čempionų bėdos tuo nesibaigė ir po klaidų lygioje vietoje švieslentėje jau degė lygus rezultatas – 46:46. Svečių tylą tolimu dvitaškiu iš krašto nutraukė pagal derinį metimui išvestas A. Milaknis, tarsi ant lėkštutės perdavimą A. Kavaliauskui atliko B. Udrihas, o perėmus kamuolį svarstykles „Žalgirio“ pusėn grąžino A. Toupane – 52:49. Dar vieną greitą išpuolį taškais po A. Toupane aštraus perdavimo užbaigė A. Kavaliauskas (54:49), tačiau rungtynės vėl prasidėjo nuo nulio – 54:54. Ketvirčio pabaigoje ledus pralaužė Edgaras Ulanovas, tritaškį įsmeigė Kevinas Pangosas, tad prieš lemiamą rungtynių atkarpą kauniečiai pirmavo 61:57.

Ketvirtasis kėlinys ir vėl geriau prasidėjo rezultatą išlyginusiems uteniškiams – 61:61. Tuomet darbo ėmėsi šešis taškus susirinkęs K. Pangosas, antruosius šansus išnaudojo B. Daviesas, progą susikūrė V. Micičius, bet tolimų Larono Dendy šūvių dėka rungtynės toliau vyko taškas į tašką – 74:74. Svarbiu metu šaltakraujiškai baudas sumetė E. Ulanovas, o prasidėjus priešpaskutinei minutei iš viršaus kamuolį sugrūdo pranašumą iki 78:74 didinęs Aaronas White‘as. Atstumui sumenkus iki 78:77 vieną baudą iš dviejų realizavo A. White‘as (79:77), tačiau neapgynus savojo krepšio pakvipo pratęsimu – 79:79. Tiesa, likusių 7 sekundžių pakako A. Toupane, kuris gerą K. Pangoso perdavimą pavertė taikliu metimu iš vidutinio nuotolio ir atnešė Lietuvos čempionams sunkią pergalę Utenoje rezultatu 81:79.

„Žalgiris“: A. Milaknis 13 (3/5 trit.), A. Toupane 12 (3 per. kam.), B. Udrihas 11 (2 per. kam.), K. Pangosas 9 (2 per. kam.), B. Daviesas 8, A. Kavaliauskas 7 (7 atk. kam.), P. Valinskas 7, E. Ulanovas 6, A. White’as 4 (5 atk. kam.), G. Masiulis 2, V. Micičius 2 (4 rez. perd.), M. Sajus 0.

„Juventus“: L. Dendy 21 (4/4 trit., 3 blk.), A. Irelandas 15 (7 rez. perd., 2 per. kam.), K. Guščikas 11 (3/5 trit.), M. Kupšas 11 (2 per. kam.).