Saugaus eismo ekspertas: mūsų gatvės per plačios

Žinių radijo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas, ilgus metus pravardžiuotas duobių miestu, keičiasi. Daugėja naujai išasfaltuotų gatvių, įdiegta nemažai eismo naujovių: įrengiami nauji šviesoforai, naikinamos pavojingiausios „juodosios dėmės“, įvedami nauji eismo apribojimai.

Nors eismo saugumo ekspertai sutinka, kad Kaunas juda teigiama linkme, dar ne viskas yra pasiekta ir stengtis yra kur.

Kelių ir transporto tyrimo instituto saugaus eismo skyriaus viršininkas Mindaugas Katkus „Žinių radijo“ laidoje „Kas vyksta Kaune“ pastebi, kad daugumai Lietuvos miestų galima įvardinti tas pačias problemas, nes mes jas paveldėjome iš senų laikų, kai miestai buvo statomi.

„Pastebima,kad viena iš paslaptingiausių problemų yra mūsų gatvių plotis. Akivaizdžiai gatvės, ypač žemesnės kategorijos, ypač gyvenamosiose zonose yra per plačios, važiuojamoji dalis yra neadekvačiai plati, kartais atrodo, kad toje gatvėje gali lėktuvas leistis, o ne mažu greičiu važiuoti automobiliai.

Dažnai mums atrodo, kad to plataus asfalto mums reikia, ir mums jį atiduoti ar siaurinti gaila, mums atrodo, kad pralaidumas bus mažesnis.

Klastingą gatvių ligą reikėtų spręsti, ypač atsižvelgiant į kitų pasaulio miestų patirtį, kur gatvės plotis skiriamas ne tik automobiliams, bet ir dviratininkams ir pėstiesiems.

Kadangi mūsų gatvės yra plačios, tai ir mūsų pėsčiųjų perėjos yra labai ilgos, tai neprisideda prie saugaus eismo“ -, laidoje kalbėjo M.Katkus.

Laidoje „Kas vyksta Kaune“ taip pat dalyvavo Kauno miesto savivaldybės eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis, kuris pristatė Kauno pasiekimus saugaus eismo klausimais per praėjusius metus. Laidą vedė portalo „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas. Laida „Kas vyksta Kaune“ radijo stoties „Žinių radijas“ eteryje transliuojama kiekvieną penktadienį 14:35 val.

Visą laidos įrašą galite klausyti ir stebėti čia.

212 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Po pasaulį keliaujanti paroda užsuko į Kauno rajoną

Principiniai žalgiriečių varžovai pakeitė komandos pavadinimą

Jei Seimas nekeis nuomonės, parduotuvių laikas kitąmet gerokai keisis

Konkurencingumo kovoje Kauno apskritis neatsilieka, bet pasitempti dar yra kur

Kontraversiško filmo apie Lietuvą kūrėjai: turime susitaikyti su savo tautos istorija

Įspėja sinoptikai ir ugniagesiai: naktį maišysis dangus su žeme

Negaili kritikos: gydymo įstaigų reforma gali dar pailginti pacientų eiles

Autobuse teko iškęsti tikrą pragarą: vairuotojas spinduliavo apatija

Broliai Kaune atsiėmė aukštojo mokslo diplomus

Jau žvelgia į kitą sezoną: „Žalgirio“ gretas papildė gynėjas iš JAV