Saugaus eismo ekspertas: mūsų gatvės per plačios

Žinių radijo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas, ilgus metus pravardžiuotas duobių miestu, keičiasi. Daugėja naujai išasfaltuotų gatvių, įdiegta nemažai eismo naujovių: įrengiami nauji šviesoforai, naikinamos pavojingiausios „juodosios dėmės“, įvedami nauji eismo apribojimai.

Nors eismo saugumo ekspertai sutinka, kad Kaunas juda teigiama linkme, dar ne viskas yra pasiekta ir stengtis yra kur.

Kelių ir transporto tyrimo instituto saugaus eismo skyriaus viršininkas Mindaugas Katkus „Žinių radijo“ laidoje „Kas vyksta Kaune“ pastebi, kad daugumai Lietuvos miestų galima įvardinti tas pačias problemas, nes mes jas paveldėjome iš senų laikų, kai miestai buvo statomi.

„Pastebima,kad viena iš paslaptingiausių problemų yra mūsų gatvių plotis. Akivaizdžiai gatvės, ypač žemesnės kategorijos, ypač gyvenamosiose zonose yra per plačios, važiuojamoji dalis yra neadekvačiai plati, kartais atrodo, kad toje gatvėje gali lėktuvas leistis, o ne mažu greičiu važiuoti automobiliai.

Dažnai mums atrodo, kad to plataus asfalto mums reikia, ir mums jį atiduoti ar siaurinti gaila, mums atrodo, kad pralaidumas bus mažesnis.

Klastingą gatvių ligą reikėtų spręsti, ypač atsižvelgiant į kitų pasaulio miestų patirtį, kur gatvės plotis skiriamas ne tik automobiliams, bet ir dviratininkams ir pėstiesiems.

Kadangi mūsų gatvės yra plačios, tai ir mūsų pėsčiųjų perėjos yra labai ilgos, tai neprisideda prie saugaus eismo“ -, laidoje kalbėjo M.Katkus.

Laidoje „Kas vyksta Kaune“ taip pat dalyvavo Kauno miesto savivaldybės eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis, kuris pristatė Kauno pasiekimus saugaus eismo klausimais per praėjusius metus. Laidą vedė portalo „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas. Laida „Kas vyksta Kaune“ radijo stoties „Žinių radijas“ eteryje transliuojama kiekvieną penktadienį 14:35 val.

Visą laidos įrašą galite klausyti ir stebėti čia.

212 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vaizdo registratoriaus įrašas: sankryžos pavadinimas paaiškina tai, kas čia vyksta

Kodėl Kaune pabrango šiluma?

„Nemokama“ dovana miestiečiams atsieina 2500 eurų per dieną

Mače su Ispanijos čempionais – dėjimų šou ir rekordinis NBA skautų apsilankymas Kaune

Iš ledo gniaužtų Lampėdyje gelbėjimo tarnybos traukė skenduolius

Amaliuose automobilis rėžėsi į stulpą - vairuotoja išvežta į ligoninę

„Via Baltica“ kaktomuša susidūrė vilkikai - formuojasi didelė spūstis (atnaujinta)

Keičiasi kompensuojamųjų vaistų priemokos

Kauno žydų religinė bendruomenė išleido paauksuotą rabino I. E. Spektoriaus monetą

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvados nepalankios P. Baršauskui