Buvęs Kauno vicemeras pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažino buvusį Kauno vicemerą socialdemokratą Kęstutį Kriščiūną ir skyrė jam daugiau nei 20 tūkst. eurų baudą. Į teisėsaugos akiratį K. Kriščiūnas papuolė dėl neteisėtų aferų, susijusių su „Panemunės butų ūkiu“.

K. Kriščiūnas nuteistas už tai, kad, pasinaudojęs savo kaip vicemero įtaka, nurodė „Panemunės butų ūkio“ direktoriui Tomui Pilviniui suremontuoti partijos bendražygės visuomeninės padėjėjos Zitos Zalagėnaitės butą iš savivaldybei pavaldžios bendrovės „Panemunės butų ūkis“ lėšų.

Kartu su K. Kriščiūnu nuteista ir Z. Zalagėnaitė, T. Pilvinis, A. Puidokas ir „Panemunės butų ūkio“ darbuotojas Juozas Rauchas. Jiems taip pat buvo skirtos piniginės baudos. Ankstesniu nuosprendžiu visi asmenys buvo išteisinti.

Tačiau Apeliacinio teismo teisėjas Algimantas Valantinas mano, kad byloje pakanka įrodymų visus asmenis pripažinti kaltais. „Tokiais veiksmais Kauno vicemeras pakenkė Kauno savivaldybės įvaizdžiui, tarybos autoritetui, diskreditavo vardą ir „Panemunės butų ūkį“. Jis buvo pagrindinis visų nusikalstamų veikų iniciatorius“, – sakė teisėjas.

A. Valantinas pridūrė, kad paskirtos bausmės yra griežtos – daug kartų didesnės už neteisėtu būdu gautą naudą. Tokios baudos skirtos tam, kad asmenys suvoktų, jog neverta daryti panašių nusikaltimų. Z. Zalagėnaitės buto remontas kainavo daugiau nei 1,5 tūkst. eurų.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Brutaliu apiplėšimu kaltinamų kauniečių laukia teismo suolas

Maitinimo įstaigų Kauną lankant popiežiui laukia iššūkis

S. Skvernelis į Lietuvą vilioja 12 didžiųjų Europos prekybos centrų

Masinis eismo įvykis Kaune: pagrindinėje miesto gatvėje formuojasi spūstis (papildyta)

Nemokamas renginys Kaune visai šeimai: keiskite žingsnius į prizus!

Popiežius Pranciškus Kaune: kur ir kada būti?

Apie „Urme“ gresiantį sprogimą pranešusi moteris sulaikyta

Kauniečiai stebisi: užsukus į parduotuvę, jiems buvo parodytos durys

Kauno policininkai išgelbėjo jaunos merginos gyvybę

K. Pūko byla pajudėjo į priekį – apklausiamos nukentėjusiosios