Šventiniai Kauno papuošimai: kiek dar džiugins gyventojus?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pražygiavę Trys karaliai daugeliui kauniečių davė ženklą atsisveikinti su kalėdiniais papuošimais savo namuose. Ne išimtis – ir viešos miesto erdvės, tik čia procesas šiek tiek užtruks. Visgi fantastinės švytinčios figūros apleis ne visas vietas – savivaldybė paruošė staigmeną, išlaikysiančią šventinę nuotaiką kiek ilgiau.

„Eglė bus nupuošta paskutinė. Dabar yra ardomi kalėdinio miestelio namukai – trečiadienį-ketvirtadienį jie paliks Rotušės aikštę. Taip pat išmontuojamos vaizdo projekcijų sienos – tada ateis eglės eilė“, – kalbėjo šiemet aikštę puošusios „Medusa Concert“ vadovas Remigijus Knabikas.

Žaliaskarė, jo teigimu, bus nupuošta per šią-kitą savaitę, bet tikslus grafikas neaiškus, iki savaitgalio dar gali ir pastovėti. O vakar buvo demontuojamos ir karuselės, pamažu nelieka atrakcionų parko.

Kaip sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Nomeda Prevelienė, kalėdiniai papuošimai apleidžia visas miesto erdves, tačiau tai negali įvykti „vieno mygtuko paspaudimu“.

„Už šį darbą atsakinga įmonė „Kauno gatvių apšvietimas“ ir dekoracijos pamažu nuiminėjamos, išskyrus Santakos parką ir Kauno pilį. Dabar parko stadione, dauboje, įrenginėjama čiuožykla, kuri, kol tęsiasi šaltasis metų sezonas, veiks tris savaites – praktiškai iki sausio pabaigos“, – sakė N. Prevelienė.

Tą patį laikotarpį dar švies, džiugins miestiečius ir Santakos parkas bei Kauno pilis. Rotušės aikštė turėtų būti nupuošta per šią savaitę, panašiai ir kitos viešosios erdvės – per 7-10 dienų.

„Jeigu atidžiau pažiūrėsite, visoms dekoracijoms įrengtos rozetės – kiekvieną papuošimą reikia atjungti, jį nuimti ir tvarkingai sandėliuoti iki kitų metų. Tai nėra taip paprasta“, – teigė Kultūros skyriaus atstovė.

Ji patikino, kad miestiečiams patikusios Santakos parko dekoracijos taip pat bus sandėliuojamos ir panaudotos gražinti Kaunui kitais metais, mat papuošimai įsigyti ir priklauso miestui. Kol kas jais planuojama vėl dabinti rekonstruotą Santakos parką, šiek tiek papildant, perdėliojant, tačiau, anot N. Prevelienės, metų eigoje gimsta įvairių idėjų, tad planas gali ir pasikeisti.

Tarp pagrindinių Kauno rajono puošmenų - dvariški akcentai 17 nuotr.

Tuo tarpu Kauno rajone su šventine nuotaika kol kas nė neketinama atsisveikinti – VšĮ „Raudondvario Dvaras“ vadovė Snieguolė Navickienė patvirtino, kad visos kalėdinės dekoracijos – eglutė ir ponaičių figūros, sustingęs fontanas, lempučių nutvieksti pastatai ir takai – dvarą puoš iki vasario 1 dienos. O čiuožykla veiks net iki kovo 1 dienos.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kelių ereliu“ pavadintas vairuotojas: mane pradėjo filmuoti tada, kai jai buvo naudinga

Pamiršusiems šį mokestį susimokėti per sausį, grės nemalonumai

Skęstančios Kauno žiniasklaidos gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas

Sujudimas Kauno mariose: pasiplaukiojimas valtimi baigėsi nelaime

Paaiškėjo, kas pretenduoja Seime pakeisti K. Pūką

Šios nakties reido atgarsiai: beveik 500 vairuotojų susitiko su policija

Kauno apskritities keliuose „snigo“ kyšiais

Mirė buvęs Seimo narys M. Subačius

Naujas „Coca Cola“ gėrimas į Baltijos šalis pateks kitokios sudėties

Didelės išmaniųjų telefonų kainos lietuvių negąsdina: gamintojai jau kuria naujus planus