Šventiniai Kauno papuošimai: kiek dar džiugins gyventojus?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pražygiavę Trys karaliai daugeliui kauniečių davė ženklą atsisveikinti su kalėdiniais papuošimais savo namuose. Ne išimtis – ir viešos miesto erdvės, tik čia procesas šiek tiek užtruks. Visgi fantastinės švytinčios figūros apleis ne visas vietas – savivaldybė paruošė staigmeną, išlaikysiančią šventinę nuotaiką kiek ilgiau.

„Eglė bus nupuošta paskutinė. Dabar yra ardomi kalėdinio miestelio namukai – trečiadienį-ketvirtadienį jie paliks Rotušės aikštę. Taip pat išmontuojamos vaizdo projekcijų sienos – tada ateis eglės eilė“, – kalbėjo šiemet aikštę puošusios „Medusa Concert“ vadovas Remigijus Knabikas.

Žaliaskarė, jo teigimu, bus nupuošta per šią-kitą savaitę, bet tikslus grafikas neaiškus, iki savaitgalio dar gali ir pastovėti. O vakar buvo demontuojamos ir karuselės, pamažu nelieka atrakcionų parko.

Kaip sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Nomeda Prevelienė, kalėdiniai papuošimai apleidžia visas miesto erdves, tačiau tai negali įvykti „vieno mygtuko paspaudimu“.

„Už šį darbą atsakinga įmonė „Kauno gatvių apšvietimas“ ir dekoracijos pamažu nuiminėjamos, išskyrus Santakos parką ir Kauno pilį. Dabar parko stadione, dauboje, įrenginėjama čiuožykla, kuri, kol tęsiasi šaltasis metų sezonas, veiks tris savaites – praktiškai iki sausio pabaigos“, – sakė N. Prevelienė.

Tą patį laikotarpį dar švies, džiugins miestiečius ir Santakos parkas bei Kauno pilis. Rotušės aikštė turėtų būti nupuošta per šią savaitę, panašiai ir kitos viešosios erdvės – per 7-10 dienų.

„Jeigu atidžiau pažiūrėsite, visoms dekoracijoms įrengtos rozetės – kiekvieną papuošimą reikia atjungti, jį nuimti ir tvarkingai sandėliuoti iki kitų metų. Tai nėra taip paprasta“, – teigė Kultūros skyriaus atstovė.

Ji patikino, kad miestiečiams patikusios Santakos parko dekoracijos taip pat bus sandėliuojamos ir panaudotos gražinti Kaunui kitais metais, mat papuošimai įsigyti ir priklauso miestui. Kol kas jais planuojama vėl dabinti rekonstruotą Santakos parką, šiek tiek papildant, perdėliojant, tačiau, anot N. Prevelienės, metų eigoje gimsta įvairių idėjų, tad planas gali ir pasikeisti.

Tarp pagrindinių Kauno rajono puošmenų - dvariški akcentai 17 nuotr.

Tuo tarpu Kauno rajone su šventine nuotaika kol kas nė neketinama atsisveikinti – VšĮ „Raudondvario Dvaras“ vadovė Snieguolė Navickienė patvirtino, kad visos kalėdinės dekoracijos – eglutė ir ponaičių figūros, sustingęs fontanas, lempučių nutvieksti pastatai ir takai – dvarą puoš iki vasario 1 dienos. O čiuožykla veiks net iki kovo 1 dienos.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pergalės akimirkos Kaune: verkė ir Š. Jasikevičius, ir gerbėjai, komandą pasveikino ir prezidentė (foto)

Pergalė, kurianti istoriją: „Žalgiris“ užtikrintai žengia į finalinį Eurolygos ketvertą

„Kauno energija“ dividendams skyrė triskart daugiau nei planavo

Dalinasi skaitytojai: ieškomi paaugliai siautėja toli nuo namų

Kauno rajone planuojama įrengti populiarėjančio laisvalaikio sporto parką

Kaunas rengiasi NATO pratyboms: dalyvaus 1500 karių

Laisvės alėjoje atsiras ledinių šviesų spiralė, kurios pagrindinė idėja - viltis

Iškilmingas priėmimas Rotušėje – meras džiaugėsi augančiu ledo ritulio populiarumu (foto)

Netoli Kauno dingo du paaugliai: jau savaitę jokių žinių

Š. Matijošaičio valdoma įmonė Briuselyje pelnė prestižinį apdovanojimą