Mėnuo po rinkimų: iš salono iššluoti geriausio Lietuvos automobilio modeliai

V. Pilkausko nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gruodį paskelbta, kad „Lietuvos metų automobilio 2018“ rinkimų laimėtoju tapo SUV tipo mašina „Mazda CX-5“. Japonų kūrinys užkariavo komisijos narių širdis, o per keturias savaites po džiugios žinios paskelbimo „Mazda“ atstovaujančiame „Inchcape Motors“ salone šio modelio populiarumas smarkiai išaugo.

Dešimties žurnalistų komisija lapkričio 6-ąją pradėjo visų 34-ių dalyvių bandymus ir 27-ąją paskelbė septynis automobilius, kurie pateko į finalą bei po tris modelius, nominuotus kitiems apdovanojimams. Gruodžio 2-ąją finalinio vakaro metu kiekvienas komisijos narys tiems septyniems modeliams išskirstyti 25-is taškus, kad vienam automobiliui skirtų ne daugiau kaip 10.

„Mazda CX-5“, buvęs tarp kandidatų gauti specialų prizą „Už dizainą“, geriausiu įvardytas trijų komisijos narių – žurnalo „Auto Bild Lietuva“ redaktoriaus Vitoldo Miliaus, „Delfi.lt“ autoriaus Jurgio Paplaičio ir LRT laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ vedėjo Valdo Juozo Vilūno. Daugelio kitų žurnalistų skalėse japoniškas krosoveris užėmė antrą-trečią vietas, tad viso surinktų 49 taškų pakako užtikrintai pergalei.

7 balus automobiliui skyręs V. Milius taip argumentavo savo pasirinkimą: „Visų pirma – medalis dizaineriams. Išorė atrodo idealiai. Kažkoks tobulas harmonijos gogelmogel, kuriame galima rasti ir saldžių, ir aštrių prieskonių. Įlipus į vidų – gimti namai, tvarkingi, suprantami ir patogūs. Atrodo, kad net nebesvarbu, kaip „CX-5“ važiuoja, bet ir važiuoti šis modelis moka puikiai.“

„Naujos kartos „CX-5“ – brandesnis, komfortiškesnis, bet ne mažiau azartiškas nei ankstesnis modelis. Tiksliai veikianti vairo sistema ir kokybiškas, „premium“ klasei prilygstantis salonas. Be to, akį traukianti išvaizda. Vienintelis didesnis priekaištas – su benzininiu varikliu ir perjungus į sportinį režimą, ilgai aukštus sūkius laikanti automatinė pavarų dėžė“, – antrino tiek pat balų skyręs J. Paplaitis.

Pergalingai japonų markei atstovaujančios „Inchcape Motors“ Kauno salono vadovo Dariaus Armono teigimu, susidomėjimas „Mazda CX-5“ po rinkimų tikrai yra išaugęs. „Šio „Mazda“ modelio žinomumas jam laimėjus „Lietuvos metų automobilio 2018“ titulą yra labai didelis – praėjusios savaitės pirmoje pusėje buvome pardavę visus automobilius, tąnakt atvyko nauja partija. „Mazda CX-5“ klientai salone tikrai ieško ir įsigyja“, – sakė D. Armonas.

Anot jo, situacija tokia, kad „Mazda“ pagaliau buvo įvertinta. „Paprastas dalykas – laimėjimą, manau, lėmė tai, kad „Mazda“ nėra paprasta automobilių kompanija. Ji gamina pusiau „premium“ klasės automobilius, kuriuose taikomi itin pažangūs sprendimai. Vienas naujausių – „SkyActiv“ technologija, optimizuojanti variklio kompresiją, transmisiją, važiuoklę ir kėbulą maksimaliai efektyviam kuro sunaudojimui ir dinamiškam važiavimui“, – svarstė „Inchcape Motors“ atstovas.

Galiausiai, inovacijos buvo pastebėtos Lietuvos žurnalistų. Kaip sakė D. Armonas, tai nebuvo netikėta – veikiau ilgalaikių „Mazda“ investicijų rezultatas.

Jis taip pat džiaugėsi, kad iš „Inchcape Motors“ salono yra išvažiavę iš viso septyni „Lietuvos metų automobilio“ laimėtojai: „Mazda CX-5“ (2018-ųjų automobilis), „Hyundai i40“ (2012-ųjų), „Ford C-Max“ (2011-ųjų), „Ford S-Max“ (2007-ųjų), „Mazda 6“ (2003-ųjų), „Ford Mondeo“ (2001-ųjų) ir „Ford Focus“ (1999-ųjų).

„Šis vienos atstovybės laimėjimų skaičius – didžiausias mūsų šalyje. Jokio kito salono atstovaujami automobiliai nėra pelnę tiek geriausio Lietuvos automobilio titulų“, – tvirtino D. Armonas.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečio kritika sudomino ekspertus: dėl trūkumų sustabdyta atrakciono veikla

Kauno „Toyota“ atstovybė pelnė prestižinį klientų aptarnavimo apdovanojimą

Fiksuoja skaitytojai: Aleksote, netoli aerodoromo, degė autobusas

Nepaliko vietų dvejonėms: žalgiriečiai namų aikštelėje šventė pergalę (foto)

Banko gretas papildė nauji kolektyvo nariai – Šuns dienos proga „įdarbino“ augintinius (foto)

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede?

Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto pristatymą transliuos portalas „Kas vyksta Kaune“

Ne visi palaiko idėją „CityBee“ automobiliuose įdiegti alkoblokus

Teisingumo ministrę iš posto išvertusiai kaunietei R. Kazėnienei – 6 tūks. eurų ieškinys

Kėdainiams teks palaukti – pirmiausiai suklestės Kaunas