Finalinė metų dvikova: intrigos netrūko iki paskutinės minutės

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vos dieną atokvėpio nuo rungtynių gavę Lietuvos čempionai kibo į darbus Utenoje, kur „Betsafe–LKL“ pirmenybėse siekė antrą kartą šiame sezone patiesti vietos „Juventus“ krepšininkus. Iki pat lemiamo kėlinio pradžios, oponentai kvėpavo žalgiriečiams į kaklą, tačiau komandai pavyko pabaigti metus pergale, rezultatu 78:74.

Rungtynės Jonavoje prasidėjo taikliais „Žalgirio“ kapitono Pauliaus Jankūno baudų metimais, netrukus tritaškį pridėjo Axelis Toupane – 5:2. Arčiau krepšio sėkmingai žaidė P.Jankūnas, prasiveržimą atliko Kevinas Pangosas, tačiau puolime pernelyg laisvai jautėsi lengvai taškus rinkęsi uteniškiai (11:13). Pirmajam kėliniui jau įpusėjus savo atletiškumą demonstravo krepšį dėjimu sudrebinęs A.Toupane, trigubą varžovų gynybą įveikė Antanas Kavaliauskas, o uraganiniu greičiu visą gynybą įveikė atsilikimą iki 17:19 mažinęs A.Toupane. Aikštelėn žengęs individualiai sužaidė Vasilije Micičius, bet pirmąją dešimties minučių atkarpą 19:21 laimėjo šeimininkai.

Antrajame kėlinyje „Juventus“ krepšininkai toliau kuo įmanydami stengėsi apsunkinti gyvenimą Lietuvos čempionams, tačiau savų planų turėjo skrajojantis Aaronas White‘as ir iš toli iššovęs V.Micičius – 28:27. Iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavo A.Toupane, o pirmąją rungtynių dalį kauniečiams 35:32 laimėti leido galingu dėjimu pasižymėjęs Brandonas Daviesas.

Po didžiosios pertraukos rungtynės kiek pagyvėjo: mindamas tritaškio liniją taikliai metė A.Toupane, o tolimu dūriu atstumą iki 42:37 didino Artūras Milaknis. Kamuolys vis dažniau atsidurdavo patikimose K.Pangoso rankose, kuris ne tik sėkmingai nardė varžovų baudos aikštelėje, bet ir paliktas be priežiūros baudė uteniškius rekordinį pranašumą sukūrusiu tritaškiu – 47:39. Tiesa, ilgai klimpę Lietuvos čempionų gynyboje šeimininkai galų gale atrado savąjį žaidimą ir čia pat komandas teskyrė vos du taškai (49:47). Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės aukščiausią pilotažą demonstravo K.Pangoso rezultatyvų perdavimą efektingu skrydžiu pavertęs A.White’as, baudų metimais trečiąjį kėlinį uždarė kiek saugesnį atstumą 54:49 gražinęs K.Pangosas.

Ne pačiu maloniausiu scenarijumi startavo ketvirtasis kėlinys, kurio pradžioje viskas prasidėjo nuo pradinio taško, mat švieslentėje degė lygus rezultatas 54:54. Su tuo nesitaikstė kamuolį perėmęs ir į greitąjį puolimą nuskuodęs A.Toupane bei svarbų tritaškį įskraidinęs A.Milaknis – 61:54. Laikui sparčiai tirpstant pasipriešinimo nesulaukęs po krepšiu pranėrė K.Pangosas, ledus puolime pralaužė naują rekordinės persvaros ribą nubrėžęs Edgaras Ulanovas – 65:56. Iki galo sukovojo A.Kavaliauskas, dar vieną reidą atliko K.Pangosas (69:58), tačiau iš toli pataikęs Dovis Bičkauskis gaivino intrigą – 69:61. Šeštąjį K.Pangoso rezultatyvų perdavimą išnaudojo A.Milaknis, bet pergalės lengvai pasiimti neleido net šešios pramestos baudos iš aštuonių – 73:69. Per likusį laiką varžovai toliau naudojo sąmoningų pražangų taktiką, kurią atlaikę žalgiriečiai šventė pergalę Utenoje rezultatu 78:74.

Žalgiris“: K.Pangosas 15 (5/7 dvit., 6 rez. perd., 2 per. kam.), A.Toupane 13 (5/5 dvit., 2 per. kam.), A.Milaknis 11, A.White’as 10 (7 atk. kam.), V.Micičius 9 (2 per. kam.), P.Jankūnas 8, A.Kavaliauskas 6, B.Daviesas 4 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 2, G.Masiulis 0, P.Valinskas 0.

„Juventus“: D.Bičkauskis 13 (3/4 trit.), A.Irelandas 13, L.Dendy 13 (6/9 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), S.Buterlevičius 11, A.Šikšnius 10.