Baigiasi katino dienos – po Naujųjų iš esmės keisis alkoholio įsigijimas

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau greitai, iškart po Naujųjų metų, įsigalios Seimo priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, todėl šių gėrimų įsigijimas keisis iš esmės. Kviečiame susipažinti su svarbiausiais dalykais ir esminius punktais, kaip keisis prekyba alkoholiu ir kas galės įsigyti, turėti ar vartoti alkoholį.

Alkoholis – tik nuo 20 metų

Jei šiuo metu alkoholį įsigyti ir vartoti galima nuo pilnamečiai, t. y., 18 metų sulaukę asmenys, nuo Naujųjų tokiems asmenims teks sulaukti 20 metų. Tačiau turėti alkoholio galės asmenys nuo 18 metų, jeigu jų darbas susijęs su alkoholio pristatymu klientams – pavyzdžiui, padavėjai ar pardavėjai.

Taip pat pardavėjai, kasininkai bus įpareigoti prašyti asmens dokumento asmenų, kurie atrodo jaunesni nei 25-erių. Jei dokumentas nebus pateiktas, pardavėjas privalės atsisakyti parduoti alkoholinius gėrimus.

Sutrumpintas laikas

Jei šiuo metu alkoholio parduotuvėse galima įsigyti nuo 8 iki 22 valandos, po Naujųjų metų šis laikas gerokai sutrumpės. Pirmadieniais-šeštadieniais alkoholio bus galima įsigyti tik nuo 10 iki 20 valandos, sekmadieniais šis laikas dar trumpės – nuo 10 iki 15 valandos.

Draudimas nebus taikomas tik tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, orlaiviuose, taip pat viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, neapmuitintose parduotuvėse.

Prekybos alkoholiu laiko apribojimai bus taikomi ir baruose, restoranuose, todėl jo įsigyti ir išsinešti galima bus tik tam tikromis valandomis. Kitu metu iš maitinimo įstaigos butelio vyno, šampano ar alaus išsinešti nebus galima. Tą padarius – baudos grės ne tik pardavėjams, bet ir alkoholį išsinešusiems klientams.

Reklama bus draudžiama

Alkoholio reklama visoje Lietuvoje bus draudžiama, todėl iš akiračio turėtų išnykti.

Reklama nebus laikomi prekių ženklai ar gaminančių ir prekiaujančių įmonių pavadinimai, kai jie nereguliariai ir netikėtai matomi televizijos programose ir kai šių pavadinimų bei prekių ženklų atvaizdai yra šalutinė informacija.

Taip pat reklama nebus laikoma informacija apie alkoholinius gėrimus informaciniuose pranešimuose, skirtuose alkoholio verslo specialistams, ar alkoholį gaminančioms, juo prekiaujančioms įmonėms.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

100 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Nepaliko vietos kovai: žalgiriečiai Kėdainiuose įsirašė dar vieną pergalę

Atsakė tuo pačiu: Sakartvelas įteisino naują Lietuvos vardą

Klimatologų verdiktas: vasara bus karšta ir ilga, bet gali užklupti didžiausia grėsmė

Skrydžiais iš Kauno į Varšuvą džiaugėsi neilgai: pasiūlė skristi iš Vilniaus

Pareigūnai ieško dingusio Eigulių gyventojo (atnaujinta)

Užkliuvo ne tik alkoholis: reklamos apribojimai pasiekė ir vaistų rinką

Kaune troleibusų vairuotoju dirbantis vyras prakalbo apie neapykantą gėjams

Kauno policija ieško Garliavoje picą pirkusio vyro (papildyta)

Popiežiaus vizito organizatoriai ieško pagalbininkų - teks padirbėti ir Kaune

Į naujus namus Kačerginėje – dviračiu, laivu ir automobiliu